ВМ-НВХ (НВ-ВМХ), част 61

  • 42 523
  • 727
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 10 858
Red tree, страхотни резултати, браво!!!

Много интересни неща сте писали последните 3 дни, беше ми удоволствие да чета  Hug

Шоки, като чета последния ти пост, май аз съм вече доста добре кетоадаптирана  Rolling Eyes защото:

Не ми се прияжда сладко, само от време на време - плод
Мога да си карам без храна не само 3-4 часа, ами например цял ден. Чак вечер изпитвам лек глад, който е основно за месо и яйца Simple Smile С малко количество се нахранвам.

Така ли е?

Не съм добре информирана относто кетонната адаптация и ми стана много интересно.
Ще поровя да попрочета.

# 361
  • Мнения: 6 346
Вивиан, вероятно да Simple Smile Ето критериите, които Марк посочва:

1. да можем да изкараме поне 3 часа без храна или дори да можем да прескочим цяло хранене, без да озвереем
2.  да имаме постоянна, равномерна енергия през деня и да не сме принудени например да си полегнем следобед, за да си починем
3. да можем да тренираме, без преди това да заредим с въглехидрати
4. признаците на "нисковъглехидратния грип" да са отминали (това важи за хора, които отскоро са си променили храненето)

# 362
  • Мнения: X
привет набързо
пробвах тази сутрин  домати с масло и яйца като миш-маш
вкусно стана
ама от утре минавам на варени яйца, че нямам да имам време да се занимавам с готвене всяка сутрин

кафето с кокосово масло ми допада
само че маслото ми е на свършване, тези дни ще трябва да заредя склада

тук заваля и май жегите свършиха и дано, че не се издържаше

лека седмица от мен
 Hug

# 363
  • Мнения: 6 346
Мишмашът ми е любимо ястие от детството още, но ние му слагаме и сирене Peace Само дето напоследък го ям като гарнитура към месо Laughing

W'A'S'P', бързо оздравяване!  Hug

# 364
  • Мнения: 10 917
А ние слагаме и чушки на мишмаша Simple Smile ама нали затова е мишмаш Simple Smile
но благодаря за идеята, ето какво ще обядвам днес Simple Smile

# 365
  • Мнения: 6 346
Да, разбира се, домати, чушки, яйца, сирене и масло Peace

# 366
  • Мнения: 685
Добро утро!  Hug
Днес си направих разходка до биомагазина. Видях кокосовото масло, но малко ме притесни, че е течно като олио. Така ли трябва да бъде?

Мишмаш и аз обичам. Simple Smile Мога да ям всеки ден. И аз го правя без чушки.

# 367
  • Мнения: 10 917
Сетих се, че и с лук става много хубав, направо огладнях Simple Smile

Кокосово масло си мени състоянието според температурата. В тези жеги ако не е в хладилник е нормално да е течно, не се притеснявай от това.

# 368
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря Шоки Hug
По тези признаци на Марк отговарям на всичките  Heart Eyes
Усещам, че вече бера плодовете на режима ... пу-пу!

С този миш-маш ме зарибихте и мен и ще го опитам (само с доматите, че така не съм пробвала).


# 369
  • Мнения: 1 849
hot tea, ако имаш проблеми със задържането на вода, то калия би ти бил по-полезен.  Wink Също така чай мате. Цинка основно се взима за подсилване на имунната система при рискови групи - диабетици, бременни, възрастни хора и основно преди и по време на зимния период.
joya, калий се изследва заедно с натрий и си има референтни стойности, които варират според лабораторията.  Peace  А дори магнезия ти да е в норма, ако се появяват периодично крампи, значи имаш завишени нужди в моменти. Референтните стойности са препоръчителни, но всеки организъм е различен и има своите потребности. Така че не е гаранция, че ще се чувства добре, само защото всички кръвни показатели са ти в нормата. Нещо може да е примерно по средата а референтната стойност, а ти да се чувстваш най-добре, когато е на горната граница.  Wink
Red tree, страхотни разултати!   bouquet Обаче аз ако яма един ден като теб ще припадна, съвсем сериозно го казвам! Няма да мога да издържа на такъв глад... Wink
Шоки, много интересни изводи! Подкрепям с две ръце, особено това, че когато има наднормено тегло, ир и тем подобни не трябва да се доверяваме на глада като знак за нужда от храна. Трябва строг режим, който да върне на организма способността да различава сигналите кога тялото има нужда от енергия, т.е. храна и кога просто ни се яде нещо, защото сме свикнали да си го хапваме.  Peace На скоро гледах един документален филм, в които лекарите точно това констатираха относно поведението на хора с наднормено тегло - при тях естествения механизъм за усещане на глад не функционира правилно и могат да си го възвърнат само със строг режим на хранене.


# 370
  • Мнения: 6 346
Обикновено с този начин на хранене се регулират сигналите за глад и ситост. Аз затова мисля, че отначало, в преходния период, човек може спокойно да яде колкото пъти огладнее и каквото количество му е необходимо, за да се почувства сит. От една страна трябва да се превключи, а е по-добре (по-малко стресово) да не ограничаваме нарочно и количеството храна в този етап. От друга страна още не е създадена способност за пълноценно използване на мазнините като енергиен източник и затова е нормално и да има по-често огладняване. Но обикновено се получава постепенно регулиране на сигналите. И причината е и намаленото производство на инсулин, и по-продължителното усещане за ситост от повишената консумация на мазнини, и това, че постепенно във все по-голяма степен организмът свиква да разчита на собствените си мазнини.

Но все пак понякога си трябва и съзнателно ограничаване - това са обикновено по-възрастни жени с повече килограми, които имат богат опит с диети през живота си и съответно връщане на килограмите. Или пък имат и други здравословни проблеми.

Но също така е истина, че съвременният човек често не прави разлика между "гладен съм" и "яде ми се" - това второто може да е от скука, по навик или просто като минеш покрай сладоледите или палачинките/поничките/Макдоналдс.
Скрит текст:
Във връзка с това да споделя нещо от моето ранно детство - изведнъж вчера се бях сетила, не знам откъде ми изскочи, но хем ми стана смешно, хем се позамислих... За първи път ме завели на море баба ми и дядо ми, когато съм била на 2 години, докато родителите ми се грижели за едногодишната ми сестра в София. Баба ми е разказвала много пъти как си ме нахранвали в почивната станция и после сме излизали на разходка. Но аз като съм виждала да се продава нещо или някой да върви и да яде нещо апетитно, съм започвала да повтарям много жално "Много съм гладна" Laughing И ми купували съответното нещо и на мен. Rolling Eyes Естествено, сигурно на баба ми й е ставало жал или просто не е искала да се разправя с ревящо дете. Ама на сегашния си акъл и ако това беше моето дете, едва ли бих купувала допълнително храна, след като е обядвало или вечеряло Rolling Eyes

# 371
  • Мнения: 2 677
Момичета, някой правил ли е пости в режима?

# 372
  • Мнения: 685
Jana Ina, мерси! Simple Smile

Момичета, някой правил ли е пости в режима?

Как се пости без въглехидрати? Освен да се тъпчеш със соя, обаче и тя е много въглехидратна. newsm78 Само зеленчуци ти остават. Колко време искаш да постиш?

# 373
  • Мнения: 6 346
Едните пости май разрешаваха риба newsm78

# 374
  • Мнения: 685
Ако има и риба, проблемът се решава. Но чисти пости ми се виждат невъзможни.

Общи условия

Активация на акаунт