Бебе на 1 месец не спи!

  • 8 273
  • 24
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 130
Бебето ми е на 27 дни и се храни от шише. Към 20:30 го къпем, към 21 яде около 110 мл, много е лаком и изяжда всичко, което му дам някой път търси и още. Заспива след това ядене и се събужда кам 1, 1:30 сам. Пак яде и тогава започва ада. Първо си играе малко, после заревава и иска някой да го носи. Слагам го върху мен, играе си, плаче, дундуркаме се и така става 4 часа и започва да търси пак да яде и му давам още едно шише... След това вече е много сърдит, но не иска да заспи. Ако имаме късмет заспива към 6 часа и спи няколко часа, но днес например заспа и се събуди след 1 час и то пак гладен... За тези 27 дни е наддал 900грама, което ми се вижда много. Много ни е ревлив и нямаме никакъв режим. Аз не съм спала от дни и съм много изнервена. През деня в повечето случаи спи, но има и дни в които е много активен и сърдит.

# 1
  • Мнения: 5 393
Колики има ли? Наваксва ли си съня през деня?
Много бебета имат "обратен" режим- през деня спят, а през нощта будуват.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 130
Не знам дали има колики...Боли го корема, защото докато спи се присвива. Някой път плаче на сън. Но по принцип си е ревлив и като е буден не мога да разбера защо реве дали от колики или ей така. През дена поспива, но сънят му днес например е доста неспокоен. Доста съм притеснена вече...Защото нещата всеки ден стават все по зле...Преди си спеше през нощта и постепенно почна да измества съня си и така днес заспа чак в 8 сутринта. А и с това ядене през нощта едва го удържам до следващото хранене, тъй като той е буден през цялото време. На всичкото отгоре цяла нощ се разнасяме на ръце, защото реве.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 711
Ами колики, малко бебе е все пак...Много търпение и нерви; адски изтощително е, но ще мине някой ден. Отделно бебетата не различават дискомфорт, причинен от болки в коремчето и глад и имат нужда да сучат/ядат по-често. При толкова малко бебе забрави за режим; тепърва ще се променя и нагажда към някакви привички на хранене, спане, "игра" и пр.
Бебето е много малко, за да реве "ей така", щото "иска да го разнасят на ръце" и пр. приказки за манипулация. Гушкай го, бъди търпелива, използвай всяка възможност, за да поспиваш и дано мине по-скоро.

# 4
  • Мнения: 201
Ако го боли коремче, може да е от млякото. Голямата ми дъщеря беше така, постоянен рев, гърчене и неспане, много добре те разбирам, знам колко изтощително е. Не знам на какво АМ сте, ние минахме през два вида НАН, Нутрилон и накрая нещата се оправиха с Милумил, но не мога да кажа дали от млякото или просто израстна тази фаза.

Може да опиташ капки за колики - има такива, които помагат отделянето на газове (Инфакол, Еспумизан, Саб симплекс), и такива, които подпомагат храносмилането на млечната захар чрез ензими (Колийф).

Мисля, че е по-добре да не се придържаш съвсем стриктно към тричасовия режим. Ако дава признаци на глад по-рано, не го дръж гладен, защото това само го разстройва и превъзбужда допълнително. Бебенцата преминават през така наречените "кризи на растежа", в които имат нужда от повече храна, защото растат много бързо. Не е много 900 грама за един месец, първите месеци дечицата наддават най-много.

За разнасянето на ръце, опитвала ли си да го носиш в слинг? Много облекчава товара върху кръста и ръцете, а от  близостта с теб може и да се унесе и да поспи повече. В същото време имаш свободни ръце. Знам, че има тънки слингове, подходящи за жегите, въпреки, че не съм ги ползвала лично, моята бебка е вече по-голяма и не иска да седи вътре, но като беше съвсем мъничка, слингът ме спасяваше.

Успех и не се отчайвай, всички тези неща преминават! Hug

# 5
  • Мнения: 926
Аз реших проблема със нощното бодърстване като я взех да спи при мен.И това е вариант,ако си сконна на него  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 484
Моята дъщеричка беше така през първия месец. Обърнала беше деня и нощта, също е много ревлива и до момента. От около месец почна да спи през нощта, но пак си търси да яде.
 emichka84  е дала много добри съвети. откакто взех слинга се родих Mr. Green, детето спи в него , аз мога свърша нещо вкъщи и вече може да излизаме навън, че количката ни е само за декорация Laughing.
 За коликите на нас ни помогна само Лефакс, преди това  пробвах и с Еспумизан и с Инфакол.
 като цяло обаче , трябва да изчакаш този период . Запаси се с търпение  и по здрави нерви и поспивай всеки момент, когато и детето спи ( на мен това не ми се получи)

# 7
  • София
  • Мнения: 7 997
При моят син този период с ревовете продължи почти до 3-тия месец, а колики имаше до началото на 5-тия. Мога да кажа какво помогна при нас:
1. Всяка вечер коликите започваха в определен час, обикновено около 21ч. и продължаваха до 24. В този период се редувахме с мъжа ми и го люляхме на възглавница, поставена в скута.
2. Капки - капки със симетикон (Еспумизан, Инфакол и пр.) на гладно преди ядене (директно в устата) и Колийф в млякото.
3. В квартирата имаме вана и всяка вечер го карахме да плува с пояс на врата. Изтощаваше се до предела, къпехме го във вода около 30 градуса. Бил е на около 1.5 мес.
4. Разхождахме го около полунощ. Това помагаше преди да прочета за вечерното плуване. Тогава беше зима и като лудите сме го разхождали вечер на силно отрицателни температури.
5. Ядеше на поискване, вкл. и нощем. Приготвях храната преди да си легна и като нададеше вой, директно давах. И сега е така.
6. В стаята поддържахме температура около 20 градуса и около 50-60% влажност.
7. В най-критичните моменти го слагах в кошче за кола под абсорбатора или го държах на ръце, пак близо до абсорбатора.
8. Купих музикална играчкана Томи и всяка вечер преди лягане му я пусках. Така е и до днес. Създадох му ритуал за заспиване с нея.
9. Шъшках по метода на д-р Карп, повивах го с пелена за повиване.

# 8
  • Мнения: 201
Милинка е права за метода на доктор Карп, порови се в нета, има доста изписано. Белия шум прави чудеса с повечето бебета, при нас имаше неголям ефект, но бебето на една приятелка заспиваше като с магическа пръчка от звука на сешоар. Тя беше намерила клипче в youtube със записан звук на сешоар и ползваше него, за да не си изгори истинския. Ето:  http://www.youtube.com/watch?v=1AK-eOx4RWc

# 9
  • София
  • Мнения: 28 708
И на сина ми много му помагаше повиването по метода на Карп. Не е нужно да купуваш специална пелена за това, може да пробваш с най-обикновена, за да видиш дали има ефект. Това + топло на коремчето по време на коликите.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 130
Ох нещата при нас изобщо не се оправят. Вече няма никакъв здрав сън. Постоянно има газове. Заспива и след 1 час започва да се гърчи и да пръцка. Само го тупаме по дупето, за да не се събуди. Не знам това колики ли са или са само газове. Четох, че коликите се проявяват в определени часове, а това при нас е постоянно.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 711
Невъзможността на газовете да излязат лесно причинява раздуване на червата и колики. Баш такива си имате така както го описваш.

# 12
  • Мнения: 90
Много интересна тема,върна ме 11 години назад,когато голямата ми дъщеря беше бебе  Simple Smile На който кажех,че не спи,всеки ми викаше : глупости,няма новородено,което да не спи!.... Да,ама не. Тя бодърстваше,ревеше,мрънкаше,или пък само стоеше  и гледаше... и това не само през нощта,а и през деня  Peace  Нещата се пооправиха като стана на 3( години!!) Сега спи до 11 на обяд и не иска да става  Laughing

Така че,не се шашкай,просто характер на детето.А 900гр са перфектно наддаване и изобщо не са много,а съвсем ок. Имай нерви,всички ще отмине и после ще си спомняш с усмивка  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 7 997
Ох нещата при нас изобщо не се оправят. Вече няма никакъв здрав сън. Постоянно има газове. Заспива и след 1 час започва да се гърчи и да пръцка. Само го тупаме по дупето, за да не се събуди. Не знам това колики ли са или са само газове. Четох, че коликите се проявяват в определени часове, а това при нас е постоянно.

Нещо давате ли? Капките няма да обезболят напълно, но поне да не задържа газове и да не се мъчи. Вероятно заради това не спи - подува се корема, червата, болят.

# 14
  • Мнения: 201
 Газовете се си газове, моята вече кара осми месец, колики няма, но има газове като за световно. Щом е газирано детенцето, пробвай капките, които сме изброили по-горе, при мен Инфакола свърши работа, но си е до дете. Не премахна проблема изцяло, но пооблекчи нещата. Sylvana също ти е дала добър съвет, ако си склонна да спите заедно, това помага много, можеш да го тупаш по гръбчето в просъница, без да ставаш и да притичваш към креватчето. Близостта до мама ги успокоява, Ели пръцкаше и пръхтеше с часове, без да се събуди.

Общи условия

Активация на акаунт