Сърцето на моето бебче не работи-Тетралогия на Фало

  • 9 155
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 897
И аз ще те посъветвам да отидете в Детската кардиологична клиника в Трета градска болница. Голямата ми дъщера е със сърдечно заболяване и мога да потвърдя предните мнения, че там са специалисти на световно ниво. И да има организация на родителите на деца със сърдечни заболявания. Казва се "Детско сърце" и информация можеш да получиш от болницата.
Възможно най-скоро заведи детето на преглед там.
Успех!

# 16
зДР, мила.Напълно те разбирам, защото и аз съм го минала това, което на теб ти предстои, само че с малко по-различна диагноза.Само бъдете силни и не падайте духом и се молете.Медицината е много напред, а в трета градска работят много кадърни лекари.Разбрах, че си от Пловдив.Води ли детето при др ДИмитров или др ЧОчКОВА.Това са най-добрите детски кардиолози във Вми-Плд.Нас ни оперира др Митов .Ако искаш пиши ми на кюто345120332.Дори можем да се видим и да поговорим.

# 17
  • Мнения: 340
Само да добавя, че научни изследвания показват, че колкото по-рано се направи операцията, толкова по-добре функционира сърцето на пациента през целия му живот /http://www.tmc.edu/thi/tetrolog.html/.  Сигурно лекарите са ви казали това, но просто добавям за да не си мислите, че е по-добре детенце да заякне например.  Операцията се прави между 8 мес и 5 годишна възраст.  И се настройте оптимистично-- това е един от най-честите вродени дефекти на сърцето и медицината знае как да се справя с него.  Успех!

# 18
  • Мнения: 74
Zdravei,pisala sam ti na lin4ni! Iztrii si nqkoi pisma v po6tata!

# 19
  • Мнения: 74
Здравей и от мен! Мога да те уверя,че няма да сбъркаш, ако послушаш другите мами. Аз мога да те посъветвам същото,защото работя там от 18г. и ми е  ясно за какво се касае! Аз сам сестра в това отделение и ако мога с нещо да ти помогна....пиши!!!! 

# 20
  • София
  • Мнения: 2 262
Гале, изтрий си малко личните че си стигнала лимита и не мога да ти пратя!
Дано прочетеш това!

# 21
  • София
  • Мнения: 4 412
qneka, много се дадвам, че се включи  bouquet Когато прочетох темата се сетих за теб и че няма да откажеш помощ newsm51

# 22
  • Мнения: 190
Здравей маме!
Аз също като янека работя в детска кардиология и ако мога да ти помогна с нещо, само трябва да кажеш.
Само едно ще ти кажа - трябва да се успокоиш и да мислиш положително. Не бъди само черногледа - да операция е и е рискова, но кое в днешно време не е рисково? Вземи си талон от личния лекар, ела в клиниката да прегледат и обсъдят детето и можеш да бъдеш сигурна, че ще направят всичко, което трябва за да е добре. Също така можеш да се свържеш с асоциацията Детско сърце и там ще срещнеш много родители със сходни проблеми като теб, които са решени. Пожелавам ти успех, и ако има  нещо, с което мога да ти помогна - пиши на лични или в кю-то.

# 23
Здравейте и от мен. най накрая се съвзех малко и намерих сили да потърся помощ и съвет от вас.
Аз съм на 31г. и след много опити и дълго чакане НА 06.11.2005  след най-приятната бременност на света и най-лекото раждане, родих най-прекрасното и най желано бебе /момченце/. Няма как да опиша щастието, което изживях през следващите 24 часа, но пък мога да опиша нещастието. На следващия ден дойде микропедиатърката и ми каза, че детето има някакво физиологично шумче на съцето, но се израствало с времето. Въпреки всичко започна да настоява да отидем спешно до ВМИ за да прегледат детето на ехограф. И така с бебче на един ден се понасяме от родилното към ВМИ. Единият ден щастие в моя живот просто се стопи като свещ. Откриха ни тежък порок на сърцето с 4 дефекта "Тетралогия на Фало" /много е тежко/ Веднага ме застреляха, че операцията е неизбежна до втората годинка, /ако оживее до тогава/. От тогава няма бял ден за мен и за Татето. Що сълзи сме проляли за това Фало.  Симптоматиката е също много гадна - супер раздразнителност, посиняване, непрекъснат рев /а не бива да плаче/, трудно дишане, често боледуване.  общо взето това е на кратко за моето "нещастно щастие"  Сега за нас е важно да остискаме до къто поне малко му порасне сърчицето и  да се молим да не се разболяваме до тогава, защото едва ли ще издържи.
 Моля от сърце всеки, който може да ни помогне с някаква информация да
ми пише.
Интересува ме главно:
1. Къде да намеря клиники по кардио-хирургия и добри кардио-хирурзи, дали в БГ или в чужбина- няма значение.
2. Има ли някаква организация със семейства с подобни проблеми /бих искала някой с подобен опит да ми разкаже какво да очаквам/
   
Искам да благодаря предварително на всички, които ще прочетете това и да ви кажа, че няма нищо по-хубаво на света, от това да имаш дете, незамисимо сакво е то.


Детската кардиохирургия на Правителствена болница и на Трета Градска болница.

# 24
  • Мнения: 3 861
Галка, чета и плача заедно с теб...
Съвет не мога да ти дам никакъв, нямам представа за нещата които питаш, включвам се за да ти изкажа съчувствието си. Не падай духом, бъди силна за двама и дано бебчето ти се справи със заболяването. Целуни го от мен и не се предавай за нищо на света.

# 25
Писмото ти много ме развълнува ,имам позната мед.сестра която много години е изпращала републикански консултанти в цялата страна включително и за случаи като твоя.Със санитарен самолет са карали деца при проф. Пилософ в ІІІа грацка болница.По нейно мнение той е светило в тази област.ЖЕЛАЯ МНОГО ЗДРАВЕ И ВСИЧКО ЛОШО ДА Е ВЕЧЕ ЗАД СЕМЕЙСТВОТО ТИ Heart Eyes

# 26
Галка,ще се опитам да дам сили както на вас,така и на себе си.
Преди 5 дни разбрахме , че 2месечната ни дъщеря е с голям междукамерен дефект.Отидохме веднага в 3та градска,където со най-добрите детски кардиолози.Операцията ще е най-вероятно м/у 6м и 1 годинка.Лекарите бяха безупречни в отношението си към нас.
След първоначалния шок,сега се стягаме за всичко,което ни чака занапред.Трябват много сили и оптимизъм.Дължим го на дъщеря ни,на батко й,както и на нас самите!
Пожелавам късмет на двете малки душички!

# 27
  • Мнения: 1 588
Цветели, а минахте ли и на преглед при доц. Снежинка Томова в Университетската педиатрия (по бул. Д. Нестеров, до центъра по хигиена). Нас тя ни лекува от същото, дупката се затваря от само себе си и ще минем без операция. Вашата щерка е толкова малка, може и при нея да може да се избегне операцията?

# 28
благодаря за препоръката,Мария,но дефектът е голям-10 мм и е на лошо място,затова ще се наложи операция.Повече яснота ще имаме на следващия преглед след 3 месеца.

# 29
  • Мнения: 1 588
А предписаха ли ви някакви лекарства?
Минете все пак при д-р Томова, нищо не губите, а ще имате едно допълнително мнение...

Общи условия

Активация на акаунт