ОКТОМВРИЙКИ - Тема 13

  • 23 467
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 740
защо трябва да приема омега 3 в 7 месец ??? и да се пълни организма с добавки

Дани, в момента е най-важния период от развитието на мозъка на бебето, като съществено значение за неговото развитие има Омега - 3
Ето един линк за развитие на бебето, който смятам, че е много полезен
http://problem.framar.bg/%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0 … %D1%86%D0%B8.html

И друг за храненето при различните седмици

http://www.biberonbg.com/info/hrana_i_bremennost.htm

# 61
  • Мнения: 0
До колкото знам докато кърмим не е добре да се правят кардио- тренировки, което включва и бягане. Имам приятелка консултантка по кърмене ми е казвала, че се отделят някакви си токсини при интензивни натоварвания и попадали директно в кърмата.  newsm78 Друга пък позната, много запален член на ЛаЛечеЛига каза че няма такова нещо, но тя и пиеше уиски с цигара и твърдеше, че ако кърми чак на сутринта (т.е. след 8 часа), няма да се отрази на кърмата.  Та затова ще наблегнем на режима и разходките в началото, а като разредим кърменията - по-сериозен спорт. Пък и като си спомня какви ми бяха бомби гърдите, никак не ми беше до кардио  Laughing bombs

Напълно съм съгласна с теб. За това, тичането ще остане за пролет, дай Боже да имам кърма.

До колкото си спомням Каталония или Джейн Андерсон, извинявам се ако бъркам, питаха за възстановяване на гърдите след кърмене. Естествено това е въпрос на ген, но не се вкарвайте във филми. При мен нещата се развиха така - кърмене 1 година, след още една бюстът ми си възвърна почти предишния стегнат вид. Само че, аз съм с малък бюст /чашка Б/, а и носих сутиен почти постоянно, с изключение на нощта. Доколкото знам има и разни мазила, за стягане на кожата после, но не съм пробвала с тях. Ако някой има опит с този вид кремове - моля да сподели, че сега съм по-големичка на години и не знам дали възстановяването на бюста ще е същото.

# 62
  • Мнения: 501
За всички заинтересували се, количката е Chicco Cortina ето едно клипче на самата количка и  още едно клипче за монтирането на базата в автомобила така наречената система KEY FIT.

Нашата е в сиво и оранжево и я купувахме 2007ма за 550 лева. Количката има два варианта - с дъждобран и допълнително покривало за краката или с база за автомобил. Ние избрахме базата, а си взехме допълнително чудесен дъждобран от Джамбо. Вместо покривалото за крака си купихме зимно чувалче за количка, което е универсално и може да се монтира на всяка количка - топличко и мекичко.

Количката има много удобства, като някои от тях не се виждат на клипчетата. Жабката се намира горе при дръжката и представлява поставка/чекмедженце с капак на панти. На ме н ми е много удобна.

Имам няколко познати с такива колички - много са здрави. Едната вози вече четвърто дете в нея (две собствени и две племенничета  Grinning)



Относно добавките моето мнение е, че в зависимост от вида приемана храна може да се наложат. Подобна тема ще развием, живот и здраве и в бъдеще, когато захранваме децата. Та да, съгласна съм, че ако приемаш свежи плодове, зеленчуци и въобще пресните ЧИСТИ продукти ще си набавиш всичко необходимо за организма. НО кой има достъп до ЧИСТИ ПРОДУКТИ!? Аз лично нямам. Купувам си всичко от пазара - пълно с нитрати, химия. Зеленчуците ни на пазара са с изкуствен вкус - пълни с химия, пръскани, мазани, торени с какви ли не гадости. На колко от вас се е случило да се обринат или да имат стомашни проблеми, или да ги боли глава или друго подобно просто след една салата с продукти от близкия пазар? На нашите пазари няма никакъв контрол! И ето тук е мястото на добавките, стига човек да избере правилните, защото и сред тях има много прехвалени, рекламирани, но опасни. Достатъчно е да прочете човек малко информация и сам да избере такива, които имат качествен и сертифициран контрол. Същото е и при захранване на децата - предпочитам бебешко пюре, което е минало контрол, пред пълния с отрови зеленчук от пазара Peace

# 63
  • Мнения: 0

Днес се обзаведох най-накрая с количка  Hug. ABC Design - 3-tec. Кафяво със сиво. До последно се чудех между АБЦ и Mutsy, но ММ повече хареса немската. Дано излезе толкова здрава, колкото изглежда Praynig, много е маневрена, кошчетата много лесно се свалят, мисля този за новородено да го ползвам и за в къщи първите един- два месеца, доста уютно ми изглежда.

Уникална е тази количка, много ми хареса и на мен и на ММ , но ще изчакам следващата промоция. А иначе тежка ли е?

Не съм прочела колко тежи. Когато се сгъва първо се маха коша, което става супер елементарно и бързо, а после се сгъва шасито. Щом сега, с корема, безпроблемно го направих и сложих в колата, значи не би трябвало да тежи толкова. За летния ми казаха, че направо мога да го ползвам за столче за кола след 6 м  newsm78. Днес може да пробвам да го сложа и ще пиша. Иначе движението и е супер леко и стабилно, въпреки, че е триколка /аз имам афинитет към тях, просто заради външния вид/ просто, когато теренът е неравен застопорявам предното колело да не се върти.

Иначе в магазина като ултра лека ми препоръчаха на Phil&Teds, модел Smart. Наистина е изключително лека, но на ММ му заприлича на детска играчка, че е с доста футуристичен дизайн. На мен лично, и тя ми хареса.

# 64
  • Мнения: 47
защо трябва да приема омега 3 в 7 месец ??? и да се пълни организма с добавки

Дани, в момента е най-важния период от развитието на мозъка на бебето, като съществено значение за неговото развитие има Омега - 3
Ето един линк за развитие на бебето, който смятам, че е много полезен
http://problem.framar.bg/%D0%B1%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0 … %D1%86%D0%B8.html

И друг за храненето при различните седмици

http://www.biberonbg.com/info/hrana_i_bremennost.htm

Криси тези не ги чета,защото това ми е работата  Simple Smile Много ще го спамираме поста ако се задълбочим в противопоказанията на лекарствата и добавките по време на  бременност  Sad Няма по добра храна от здравословната и разнообразната.Всеки медикамент е пълнене в сметките на фармац,компании,които освен да тровят хората-друго не могат  Sad

# 65
  • Мнения: 9
И аз да се запиша Simple Smile

# 66
  • Мнения: 47
Криси копирам ти от линка който ми пусна-Седмици 29 - 32

Ненаситените мастни киселини са необходими през целия живот, но са особено важни по време на бременността. Омега-3-мастните киселини подпомагат развитието на мозъка и нервната система, очите и кръвта. Те са най-необходими през последния триместър, когато мозъкът на бебето нараства бързо. Добри източници са мазните риби като скумрия, сьомга и херинга, зелените листни зеленчуци, ядките и семената.
 
Аз същото казах за Омега 3 ,да се добавя естествено,а не на медикаменти -но тук са пропуснали да добавят,риба се яде на 14 дни-1 път при бременните

# 67
  • Мнения: 501
... Вярно ли е, че първите 2-3 месеца беба трябва да е абсолютно в хоризонтално положение, което значи задължително да е в кош за новородено и след това да започне ползването на кошницата за кола или пак са някакви интерпретации по темата? Ще съм ви благодарна да ме ориентирате Simple Smile
в кошницата за кола,бебето не трябва да стои повече от 2ч. ортопедично е забранено
При първата ми бременност това беше силно обсъждана тема. Самите ортопеди са "разделени на лагери". Този въпрос е като другия, който активно ще обсъждаме след година - с какви обувчици трябва да прохожда детето Grinning Та аз знаех вече за изискването бебето в първите си дни и месеци да трябва да лежи на равно и че не можело да е в "кошница". Хубаво е човек да слуша и вътрешното си усещане в такива случаи. На една от лекциите ни гостува ортопед - проф. Владимиров и му бе зададен точно този въпрос за столчетата/кошниците за кола за новородени. Отговорът му най-общо казано беше да се замислим през какви разработки и тестове минават тези кошчета преди да стигнат до нашите бебета и естествено, че щом са за 0+ възраст са предназначени специално за новородени.

Сега като се замисля за шезлонгите които се продават в момента, ми не съм забелязала нито един от тях да е изцяло прав, т.е. всичките са с лека извивка именно за да им е спокойно и удобно на бебетата. Не мога да си представя физиката на малкото човече, създадено в извито положение, развивало се в такова до рождението му в един момент да трябва да го "изпъваме". Помня и друго мнение на една от лекциите и нека мамите с второ и трето дете споделят дали имат такива наблюдения - често децата сами показват, че не им е удобно на равно и се опитват да се надигнат (това разбира се не го умеят все още, но често майките се научават да различават отрано реакциите на децата си).

Моето дете го отгледах в кошчето за кола и в слинга, но честно казано не помня от кога ползвах слинг. Може би от края на втория, началото на третия месец. Преди това детето беше основно в кошчето, а когато беше в креватчето си, също не беше на равно защото беше със силен рефлукс и държахме матрачето му извито, т.е. горния му слой беше повдигнат около 45 градуса. Та май излиза, че той хич не е лягал на равно  Laughing.

Според мен тези предупреждения са по-скоро за да внимават родителите и да не ги оставят на стари "издънини" или на бабуни дюшечета, защото това би могло да навреди на оформящото им се гръбначе.



И пак казвам - важно е да слушаме вътрешното си усещане, да си задаваме въпроси и търсим отговори Grinning. Именно споделянето тук, обмяната на мнения и опит, задаването на въпроси и намирането на множество отговори и варианти, и възможността за избор е най-хубавото в този форум Hug

# 68
  • Мнения: 316
Леле, момичета, направих един палатков уикенд а вие сте изписали старата тема, та и новата напредва.  Можело и бременни на палатки- като не се знае следващ път кога ще има  newsm78
Връщам се да Ви чета   bouquet

# 69
  • Мнения: 47
... Вярно ли е, че първите 2-3 месеца беба трябва да е абсолютно в хоризонтално положение, което значи задължително да е в кош за новородено и след това да започне ползването на кошницата за кола или пак са някакви интерпретации по темата? Ще съм ви благодарна да ме ориентирате Simple Smile
в кошницата за кола,бебето не трябва да стои повече от 2ч. ортопедично е забранено
При първата ми бременност това беше силно обсъждана тема. Самите ортопеди са "разделени на лагери". Този въпрос е като другия, който активно ще обсъждаме след година - с какви обувчици трябва да прохожда детето Grinning Та аз знаех вече за изискването бебето в първите си дни и месеци да трябва да лежи на равно и че не можело да е в "кошница". Хубаво е човек да слуша и вътрешното си усещане в такива случаи. На една от лекциите ни гостува ортопед - проф. Владимиров и му бе зададен точно този въпрос за столчетата/кошниците за кола за новородени. Отговорът му най-общо казано беше да се замислим през какви разработки и тестове минават тези кошчета преди да стигнат до нашите бебета и естествено, че щом са за 0+ възраст са предназначени специално за новородени.

Сега като се замисля за шезлонгите които се продават в момента, ми не съм забелязала нито един от тях да е изцяло прав, т.е. всичките са с лека извивка именно за да им е спокойно и удобно на бебетата. Не мога да си представя физиката на малкото човече, създадено в извито положение, развивало се в такова до рождението му в един момент да трябва да го "изпъваме". Помня и друго мнение на една от лекциите и нека мамите с второ и трето дете споделят дали имат такива наблюдения - често децата сами показват, че не им е удобно на равно и се опитват да се надигнат (това разбира се не го умеят все още, но често майките се научават да различават отрано реакциите на децата си).

Моето дете го отгледах в кошчето за кола и в слинга, но честно казано не помня от кога ползвах слинг. Може би от края на втория, началото на третия месец. Преди това детето беше основно в кошчето, а когато беше в креватчето си, също не беше на равно защото беше със силен рефлукс и държахме матрачето му извито, т.е. горния му слой беше повдигнат около 45 градуса. Та май излиза, че той хич не е лягал на равно  Laughing.

Според мен тези предупреждения са по-скоро за да внимават родителите и да не ги оставят на стари "издънини" или на бабуни дюшечета, защото това би могло да навреди на оформящото им се гръбначе.



И пак казвам - важно е да слушаме вътрешното си усещане, да си задаваме въпроси и търсим отговори Grinning. Именно споделянето тук, обмяната на мнения и опит, задаването на въпроси и намирането на множество отговори и варианти, и възможността за избор е най-хубавото в този форум Hug

напълно съм съгласна с теб за ортопедите,това също се отнася и за лекарите  Simple Smile но така знам, за 2 часа-не повече  newsm78 Не знам на малчо,дали ще му е удобно присвито малкото коремче и извивката в таза,повече от 2ч  Sad нали за това е кошница за кола  newsm78 пфффф не знам  Embarassed трябва на някое бебче да му искаме отговор  Wink

Последна редакция: пн, 22 юли 2013, 14:13 от dani_dani1981

# 70
  • Мнения: 740
Криси копирам ти от линка който ми пусна-Седмици 29 - 32

Ненаситените мастни киселини са необходими през целия живот, но са особено важни по време на бременността. Омега-3-мастните киселини подпомагат развитието на мозъка и нервната система, очите и кръвта. Те са най-необходими през последния триместър, когато мозъкът на бебето нараства бързо. Добри източници са мазните риби като скумрия, сьомга и херинга, зелените листни зеленчуци, ядките и семената.
 
Аз същото казах за Омега 3 ,да се добавя естествено,а не на медикаменти -но тук са пропуснали да добавят,риба се яде на 14 дни-1 път при бременните


Имам голям проблем с консумацията на риба и ядки. От рибата ми става страшно лошо в момента, а от ядките ме боли стомаха  Embarassed Затова приемам ленено масло /стеденопресовано/, което предвид начина му да добиван е по-блозко до подправките, отколкото  до лекарствата. Просто се притеснявам, защото на едно място го прочетох в топ 10 на храните при бременност, а на друго пишеше, че не се препоръчва, защото повишава нивото на естроген. А защо това би било проблем при бременност, напрово нямам идея?! Та нали працентата отделя естроген и при бременнст е нормално той да се повиши?! Та затова се чудех да продължа ли приема, или да го заменя с нещо друго. Само че като чета то само маслото от сьомга би било подходящо за мен, но не ми се иска да го консумирам под формата на таблетки, а май не го намирам в друг вид. Т.е. пак химията е играла тук

# 71
  • Мнения: 22
Здравейте момичета,

Чета от самото начало, но се осмелявам чак сега да се включа. Тъй като ще ставам мама за първи
път, а и се оказа че най-сложното нещо е избора на количка съм в голямо чудене. Вярно ли е, че първите 2-3 месеца беба трябва да е абсолютно в хоризонтално положение, което значи задължително да е в кош за новородено и след това да започне ползването на кошницата за кола или пак са някакви интерпретации по темата? Ще съм ви благодарна да ме ориентирате Simple Smile
На всички пожелавам леко носене на големите кореми

в кошницата за кола,бебето не трябва да стои повече от 2ч. ортопедично е забранено
Благодря  Grinning

# 72
  • Мнения: 70
Dani_dani1981, независимо каква е професията ни, тук сме, за да си помагаме взаимно, без да се налагаме и без да се изказваме категорично по отношение на нищо - всеки тук си има лекари и се консултира с тях. Няма нужда тук да се обяснява кой е пие добавки и т.н. Всеки си преценява какво да пие и Криси просто поиска съвет от ползвали добавки бременни жени.
Извинявам се ако съм досадила, но нека се съобразяваме едни с други и се въздържаме от крайни, категорични мнения, независимо какво работим Peace

# 73
  • Мнения: 47
Криси копирам ти от линка който ми пусна-Седмици 29 - 32

Ненаситените мастни киселини са необходими през целия живот, но са особено важни по време на бременността. Омега-3-мастните киселини подпомагат развитието на мозъка и нервната система, очите и кръвта. Те са най-необходими през последния триместър, когато мозъкът на бебето нараства бързо. Добри източници са мазните риби като скумрия, сьомга и херинга, зелените листни зеленчуци, ядките и семената.
 
Аз същото казах за Омега 3 ,да се добавя естествено,а не на медикаменти -но тук са пропуснали да добавят,риба се яде на 14 дни-1 път при бременните


Имам голям проблем с консумацията на риба и ядки. От рибата ми става страшно лошо в момента, а от ядките ме боли стомаха  Embarassed Затова приемам ленено масло /стеденопресовано/, което предвид начина му да добиван е по-блозко до подправките, отколкото  до лекарствата. Просто се притеснявам, защото на едно място го прочетох в топ 10 на храните при бременност, а на друго пишеше, че не се препоръчва, защото повишава нивото на естроген. А защо това би било проблем при бременност, напрово нямам идея?! Та нали працентата отделя естроген и при бременнст е нормално той да се повиши?! Та затова се чудех да продължа ли приема, или да го заменя с нещо друго. Само че като чета то само маслото от сьомга би било подходящо за мен, но не ми се иска да го консумирам под формата на таблетки, а май не го намирам в друг вид. Т.е. пак химията е играла тук

при мен е същия проблем  Sad дори от всичко ми става лошо и п....щам  Sad това което пише в нета е да си заемат место в празните колонки  Wink малко да почетат медецина преди да определят топ 10 на празните им статии  и да объркват тези които не знаят  Wink  Ако можеш да ядеш елда всеки ден в кис мляко накисната-ще добавиш всичко необходимо без да пиеш таблетки  Wink

Последна редакция: пн, 22 юли 2013, 14:51 от dani_dani1981

# 74
  • Мнения: 47
Dani_dani1981, независимо каква е професията ни, тук сме, за да си помагаме взаимно, без да се налагаме и без да се изказваме категорично по отношение на нищо - всеки тук си има лекари и се консултира с тях. Няма нужда тук да се обяснява кой е пие добавки и т.н. Всеки си преценява какво да пие и Криси просто поиска съвет от ползвали добавки бременни жени.
Извинявам се ако съм досадила, но нека се съобразяваме едни с други и се въздържаме от крайни, категорични мнения, независимо какво работим Peace

мнение не налагам,а коментираме.Криси се чуди защо не са изписал лекаря медикаменти, и сама иска да си изпише-затова пита тук,кой какво пие под формата на Омега 3

Общи условия

Активация на акаунт