Един мъж обича една жена ,когато....

  • 118 910
  • 288
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 29
За мен повечето мъже много странно изразяват чувствата си. Никога не можеш да си напълно сигурна.Едни са много силни на думи , а държание никакво, други обратно.
Да, действията да по-важни от думите, но има и мъже, които наистина показват, че държат на теб, че те обичат, а свалят и разни други момиченца. Това какво е?

# 106
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Да, действията да по-важни от думите, но има и мъже, които наистина показват, че държат на теб, че те обичат, а свалят и разни други момиченца. Това какво е?
Комплекси.

# 107
  • Варна
  • Мнения: 18 163

Да, действията да по-важни от думите, но има и мъже, които наистина показват, че държат на теб, че те обичат, а свалят и разни други момиченца. Това какво е?
Комплекси.

или лицемерие.

# 108
  • Мнения: X
Да, действията да по-важни от думите, но има и мъже, които наистина показват, че държат на теб, че те обичат, а свалят и разни други момиченца. Това какво е?
Интерес.Не любов.
Макар, че напълно възможно е мъжете да се заблуждават, че обичат....

# 109
  • Мнения: 1 262
Казват, че жените сме лишени от логика, но аз не виждам никаква логика в мъжката обич, нито в нейното изразяване. НЕ съм попадала до сега на индивид, който да показва обичта си така, че да личи. Сегашния ми съпруг е много силен на думи, но никакъв го няма в делата. ЗА мен такава "обич" е мъртва и ако ще по 100 пъти на ден да ми повтаря, че ме обича, за мен това са просто наизустени думи и няма да значат нищо за мен, докато не видя всичко това в делата му.
От друга страна има мъже, които наистина помагат, показват загриженост, но пак не те обичат, може би са възпитани да се държат добре с другите и имат добър характер.
Бих могла да разбера дали даден мъж ме обича, ако някога, в някой момент се наложи да жертва нещо, за да съм аз добре. Само по този начин бих разбрала, че този човек ме обича, когато е готов да се жертва в името на моето благоденствие, да кажем.
Всичко друго е "мижи да те лажа" и нямам идея дали може по нещо друго да се разбере дали един мъж обича една жена, а защо я обича - не мисля, че има логика или би могло да се обясни.

Последна редакция: пт, 20 сеп 2013, 16:16 от HAPPY_QUEEN

# 110
  • Мнения: 1 040
Да се беше включил поне един мъж да се изкаже,а така много е субективно всичко,което,кажем...

# 111
  • Мнения: 1 262
Да, жените разбираме от мъже, колкото мъжете от жени.  Joy

# 112
  • Мнения: 29

Интерес.Не любов.
Макар, че напълно възможно е мъжете да се заблуждават, че обичат....
[/quote]

Да се заблуждават че са обичали до сега или че обичат новата?

# 113
  • Мнения: 29
Казват, че жените сме лишени от логика, но аз не виждам никаква логика в мъжката обич, нито в нейното изразяване. НЕ съм попадала до сега на индивид, който да показва обичта си така, че да личи. Сегашния ми съпруг е много силен на думи, но никакъв го няма в делата. ЗА мен такава "обич" е мъртва и ако ще по 100 пъти на ден да ми повтаря, че ме обича, за мен това са просто наизустени думи и няма да значат нищо за мен, докато не видя всичко това в делата му.
От друга страна има мъже, които наистина помагат, показват загриженост, но пак не те обичат, може би са възпитани да се държат добре с другите и имат добър характер.
Бих могла да разбера дали даден мъж ме обича, ако някога, в някой момент се наложи да жертва нещо, за да съм аз добре. Само по този начин бих разбрала, че този човек ме обича, когато е готов да се жертва в името на моето благоденствие, да кажем.
Всичко друго е "мижи да те лажа" и нямам идея дали може по нещо друго да се разбере дали един мъж обича една жена, а защо я обича - не мисля, че има логика или би могло да се обясни.



Напълно си права. Толкова е трудно да се разберат мъжете кога обичат, когато се държат просто добре, кога лъжат. Уж обичат една, свалят друга. На думи не трябва да вярваме, делата са по важни, но излиза, че и с действията си може да прикриват. Наистина незнам как се доказва обичта им. При нас е доста по лесно. Много по лесно се издаваме, много лесно се разкриваме и не се страхуваме да покажем слабост, да прикрием чувства.

# 114
  • Мнения: 1 262
Ами, лесно е. НИе сме много заблудени относно чувствата си, така мисля аз. Това, което мислим за любов, не е. Т.е. временно, но много силно се заблуждаваме, че обичаме даден човек, но впоследствие се оказва, че не го обичаме. Как да кажа... и тук жертвоготовността би ни показала колко обичаме. Ако единствено егоизма ни води - това не е любов.

# 115
  • Мнения: X
Да се заблуждават че са обичали до сега или че обичат новата?

Заблуждават се, че обичат тази, с която живеят.А просто имат интерес/полза/удобство от факта, че са заедно.Много мъже не се замислят и спокойно могат да приемат разбирателството и удобството за любов.Но понеже всъщност не я обичат наистина, нищо не им пречи да свалят други жени.

Казват, че жените сме лишени от логика, но аз не виждам никаква логика в мъжката обич, нито в нейното изразяване. НЕ съм попадала до сега на индивид, който да показва обичта си така, че да личи. Сегашния ми съпруг е много силен на думи, но никакъв го няма в делата.

Бих могла да разбера дали даден мъж ме обича, ако някога, в някой момент се наложи да жертва нещо, за да съм аз добре.

Зависи какво разбираш под жертва....за някои жени е доказателство за любов, ако мъжът им дава да карат личната му кола.    Laughing
Това на майтап, а сериозно:
Всяка жена има различни критерии кое смята за проява на любов.
Както и мъжете, де....напълно е възможно твоят мъж да прави нещо, което да смята, че е доказателство колко те обича, а ти изобщо да не смяташ въпросното нещо за важно.
Няма някакви общовалидни критерии за доказателсво.Има промяна дори в рамките на една връзка...Ако в началото например е било важно да ти се обажда всеки ден, например, за да ни доказва, че мисли за теб, то след 2-3-5 години заедно най-вероятно искаш друго доказателство, че те обича.

# 116
  • Мнения: 1 262
Да, да, Краси, права си. Мъжете обикновено свързват секса с любовта, което според мен е много погрешно, но ако жената се отдава достатъчно често и качествено на мъжа си, той ще мисли, че тя го обича, дори и да не е така.  (Това просто се сетих, мъже са ми споделяли, че се чувстват необичани, когато жена им не им пуска, пренебрегнати, а пък мислят, че ако много ги желае, това е абсолютно доказателство за любов, да бе!) Докато честото желание за секс от страна на мъжа не може да бъде доказателство за неговата любов според жената. НЕ знам де, може и за някои жени да е.  Rolling Eyes

# 117
  • Мнения: 3 231
Ако единствено егоизма ни води - това не е любов.

Сериозно ли? Мчи виж си поста от:

   #109 Пет., 20 Септ. 2013, 15:35 »

Той е изтъкан от егоизъм....: „никакъв го няма в делата“ „ЗА мен“ „докато не видя всичко това в делата му“ „да жертва нещо, за да съм аз добре“  „да се жертва в името на моето благоденствие“

Ако така я виждаш любовта, не се учудвам, че досега не си попадала на "индивид, който да показва обичта си така, че да личи"....

# 118
  • Мнения: 1 262
Ще се заяждаме ли? АЗ да съм казала, че мога да обичам? Аз съм си егоист, като всеки човек.  Laughing Дори не вярвам в любовта, но тук се нищи тази философска тема и ми е интересно какво си мислят хората за това, в което аз не вярвам. Мъжете в моя живот винаги са били мили, възпитани и всеотдайни, но никога не им се е налагало да се жертват за мен, затова и не мога да съм сигурна в техните чувства.
А как според теб трябва да личи любовта на един мъж? В мили думи и жестове ли? Това го може всеки обигран играч, не е нужно да обича.  Wink Стига да знае как да се държи и какво да прави, но само в ситуации, които изискват жертва, може да си проличи дали наистина обича или само се прави.  Wink

# 119
  • Мнения: 3 231
А как според теб трябва да личи любовта на един мъж?

Или чувстваш, че те обича някой или не го чувстваш. Това е напълно субективно възприятие. Няма дефиниция за "любов", така че всичко опира до усещане. Аз по-рано казах ясно. Един мъж обича една жена, когато тя се чувства обичана. Толкова е просто Simple Smile Щом тя се чувства обичана, значи той какво прави, как прави, няма значение... МОже и нищо да не прави... Може и да седи пред ТВ по цял ден и да й казва колко е хубава и толкова на нея да й стига. Любовта е приказно нещо. Всеки си я дефинира по свой си начин и търси някой, който да е стигнал до що-годе сходна дефиниция... Любовта не може да подлежи на "доказване". Ако някой иска да му "доказват" обич... просто си има проблеми и иска да ги прехвърли върху другия във връзката. Усетиш ли се необичана... какво има да търсиш доказателства... Щом се чувства една жена необичана, свършено е...

Общи условия

Активация на акаунт