Плетем, плетем на плажа, че дупето загар да хваща! - 90

  • 80 322
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 114
ЗДравейте отново! Имам нужда от съвет и помощ. Искам да изплета за спалнята покривка, но се чудя на една или две куки, какъв модел, колко прежда ще отиде, каква прежда да бъде. Някой ако е плел нека сподели.

Избери си, мила - http://bigpufanascreations.blogspot.com/search/label/%D0%9E%D0%B … D1%8F%D0%BB%D0%B0  Simple Smile

# 721
  • Мнения: 2
.....една или две куки, какъв модел, колко прежда ще отиде, каква прежда да бъде. Някой ако е плел нека сподели. ........
Хриси, модели ще намериш много! Аз ще споделя личен опит. Плела съм тази двете:

 Преждата е казанлъшкото ретор бриянте, кука 0.9 мм. Отива по около 3 кг прежда. Направи си сметката, хубаво е да си я купиш наведнъж, да си сигурна, че е от една партида, защото винаги има лека разлика или в дебелината, или в нюанса на цвета....Последните ми спомени са, че съм я купувала преди няколко години по 3.50, сега видях в сайта на Александър, че е вече по 4.70 Shocked 

# 722
  • Мнения: 9 911
страхотно...Снежи, на 0,9 какво плетене е паднало...помниш ли колко ти време ти отне?

# 723
# 724
# 725
# 726
  • Мнения: 2
страхотно...Снежи, на 0,9 какво плетене е паднало...помниш ли колко ти време ти отне?

тити, за първата нямам спомени (това ми е първото истинско плетиво на една кука, като се изключат разни финтифлюшки, като бяха малки децата). За втората мога да кажа - три години (с известни прекъсвания, разбира се).

Таничка, браво!  Heart Eyes Чудесно си се справила с одеалцето, а тези интересни терлици твоя измишльотина ли са? Hug  Страхотни са! Продължавай, и да показваш по-често интересни неща!

# 727
  • Бургас
  • Мнения: 754
Благодаря за идеите, Снежинка с твоите плетки нямаш стигане
Таничка много сладко одеалце, харесва ми комбинацията плетиво и панделка
Аз се спрях на следния модел http://hristina69.snimka.bg/hobby/shemi-pletivo.782822.31951499 не знам колко време ще го плета, ще бъде зелена покривка като цвета на стените, пред спалнята ще има китеник надявам да се върже с покривката
Приятен ден на всички

# 728
  • Мнения: 6
Таничка, много нежно одеалце, а терличките са много интересни.
Като видях свързването на детайлите, реших да споделя нещо.
 Преди 100-тина години съм започнала едно дебело одеало от разни разплитани прежди. Не е особена красота, че има доста сиви и зелени неща в него, затова не го показвам(макар и на 75% готово), но пък много ми е много уютно като ми остане време да се поизлегна събота и неделя следобяд. Все още не е завършено, че материалите излизат постепенно. Това, което исках за споделя е, че при свързването на отделните елементи заплитам само предната страна на бримката. Така, разбира се, се налага да повторя упражнението и от опаковата страна, но пък одеалото става с две лица Wink.
Ами това е всичко-много думи за малко неща.

# 729
  • Бургас
  • Мнения: 754
Таничка, много нежно одеалце, а терличките са много интересни.
Като видях свързването на детайлите, реших да споделя нещо.
 Преди 100-тина години съм започнала едно дебело одеало от разни разплитани прежди. Не е особена красота, че има доста сиви и зелени неща в него, затова не го показвам(макар и на 75% готово), но пък много ми е много уютно като ми остане време да се поизлегна събота и неделя следобяд. Все още не е завършено, че материалите излизат постепенно. Това, което исках за споделя е, че при свързването на отделните елементи заплитам само предната страна на бримката. Така, разбира се, се налага да повторя упражнението и от опаковата страна, но пък одеалото става с две лица Wink.
Ами това е всичко-много думи за малко неща.



В този ред на мисли, оцененявам всичко онова което е направени от нашите ръце и най-много се радвам на такива жени които творят, които правят от нищо нещо Hug

# 730
  • Мнения: 114
Преди 100-тина години съм започнала едно дебело одеало от разни разплитани прежди. Не е особена красота, че има доста сиви и зелени неща в него, затова не го показвам(макар и на 75% готово), но пък много ми е много уютно като ми остане време да се поизлегна събота и неделя следобяд. Все още не е завършено, че материалите излизат постепенно. Това, което исках за споделя е, че при свързването на отделните елементи заплитам само предната страна на бримката. Така, разбира се, се налага да повторя упражнението и от опаковата страна, но пък одеалото става с две лица Wink.
Ами това е всичко-много думи за малко неща.

Аууу, веднага да го покажеш, Бабс!!!! Дори на 75%-ия етап. Много ми стана интересно, много.  Embarassed

Таничка, много сладки са ти нещата! Сподели за търлъчките, моля!  Heart Eyes

# 731
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета!
Искам да Ви покажа интересно моделче, много подходящо за преждата PUNO

# 732
  • Мнения: 114
Момичета, заповядайте в новата темичка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=747728.msg26611326#msg26611326

# 733
  • Мнения: 4
Сне*инка, покривалата са страхотни! Колосален труд! Свалям ти шапка! Hug Hug



*Gala*, кога успя да изплетеш модела?! Списанието още не е излязло.
 Ти ли ги продаваш тези прежди? Скъпички ми изглеждат за прежда на шпула.
 
pufana, тичам в новата тема! Време беше!

eat. sleep. knit...

# 734
  • Мнения: 1

*Gala*, кога успя да изплетеш модела?! Списанието още не е излязло.
 Ти ли ги продаваш тези прежди? Скъпички ми изглеждат за прежда на шпула.
 

Това е модел от Verena. Да, аз продавам. А цената не е висока- всичко зависи от състава на преждата. Вижте, колко струват 50 гр PUNO на сайта на производителя
http://www.filitaly-lab.it/soffiati/puno2

Общи условия

Активация на акаунт