НМУ "Любомир Пипков"

  • 72 266
  • 331
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 715
Подарявам учебници по солфеж за 6 и 7 клас.

Нашата учителка по пиано се пенсионира. Води единици деца от предишните все още и сме сред късметлиите ❤️ Другите преподаватели не познавам.

# 286
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 784
Дъщеря ми иска да кандидатства класическо или джаз пеене след седми клас. Моля ви за насоки за вокален педагог, който да помогне с подготовката. Благодаря!

# 287
  • Мнения: 4
Дъщеря ми иска да кандидатства класическо или джаз пеене след седми клас. Моля ви за насоки за вокален педагог, който да помогне с подготовката. Благодаря!

Препоръчвам Ви силно педагожката Йоанна Ставрева при "Stavrevi Vocal Studio"
https://www.facebook.com/StavreviVocalStudio/
Ходя при нея от 6 години и съм изключително доволна. Работи добре и с деца и с възрастни.  Мила, добра и си личи, че знае какво прави. Виждам огромен напредък! Ако изпитате интерес, можете да се свържете с тях, и да запишете детето Ви за уроци.

# 288
  • Мнения: 141
Здравейте, не намерих учебен план или програма за началните класове (може и за по-горните класове) в училището. Интересува ме какви предмети се изучават,освен музикалните. Може някъде в сайта на училището да са публикувани,но не открих. Благодаря предварително!

# 289
  • София
  • Мнения: 1 228
Westwood, изучават се всички предмети по програмата на МОН, с изключение на музика. СИП и ЗИП са музикални предмети, език (английски) започват във 2 клас. Общообразователната програма е същата като във всяко друго държавно училище и така до 7 клас. 8 клас няма интензивно или засилено изучаване на език, а си е общообразователен.

# 290
# 291
  • Мнения: 141
Благодаря за отговорите!  И аз съм сигурно като доста от родителите,който са в чуденка дали детенце да развива таланта или да учи в кварталното училище.

# 292
  • София
  • Мнения: 1 228
По скромното ми мнение, НМУ е доста по-добре от много квартални училища. Учи се стабилно (казвам го и като майка ма брат му, който беше в СМГ 5-12 клас, та имам база за сравнение). Без никакви странични уроци, курсове и подобни, на фона на усилено свирене и редица конкурси и концерти в 7 клас, синът ми изкара на НВО 87 точки по БЕЛ и 89.750 по математика - бал, с който можеше да отиде във всяко училище, освен СМГ и може би I НЕГ (не си спомням, не сме кандидатствали никъде, остана си в НМУ). Учителите са много добри, не само по БЕЛ и математика, ами например и по химия, физика...
Единствено английски се учи на ниско ниво 5-7 клас (но то така е и на много места, вкл. СМГ). Сега е малко по-добре.

# 293
  • Мнения: 141
По скромното ми мнение, НМУ е доста по-добре от много квартални училища. Учи се стабилно (казвам го и като майка ма брат му, който беше в СМГ 5-12 клас, та имам база за сравнение). Без никакви странични уроци, курсове и подобни, на фона на усилено свирене и редица конкурси и концерти в 7 клас, синът ми изкара на НВО 87 точки по БЕЛ и 89.750 по математика - бал, с който можеше да отиде във всяко училище, освен СМГ и може би I НЕГ (не си спомням, не сме кандидатствали никъде, остана си в НМУ). Учителите са много добри, не само по БЕЛ и математика, ами например и по химия, физика...
Единствено английски се учи на ниско ниво 5-7 клас (но то така е и на много места, вкл. СМГ). Сега е малко по-добре.

Полезна информация, благодаря!

# 294
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 784
Възможно ли е детето да се подготви за изпита по солфеж с частни уроци, но без да имаме пиано?

# 295
  • София
  • Мнения: 1 228
Възможно ли е детето да се подготви за изпита по солфеж с частни уроци, но без да имаме пиано?

Достатъчно е на уроците по солфеж (при учителя) да има пиано. Вкъщи не ви е нужно, особено ако детето няма да свири на пиано и вие (родителите) не можете да свирите.
Вече уроци по солфеж без пиано ми е трудно да си представя.

# 296
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 784
Да, при учителя има, но у дома няма (не сме музиканти и не знаем дали може да подготвя домашното без да имаме пиано).

# 297
  • София
  • Мнения: 1 228
За кой клас ще кандидатства детето всъщност, Лита?
Ако е за първи клас - въобще не си спомням да е имало домашни. То изпитът е за проверка на музикалността (познато детенце го приеха пиано миналата година с точно 5 урока и никакви домашни). Т.е. пиано не ви трябва.
В краен случай има разни мобилни приложения, с които може да си провери височината на тона, ако не е сигурно, дори за 4-ти клас.
Ако ще кандидатства специалност "Пиано", обаче, силно препоръчвам да му вземете пиано и да започва уроци и по пиано от сега (най-добре при преподавател от МУ, при който да си продължи после).

# 298
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 784
Ще кандидатства след седми клас, специалност пеене (класическо или джаз и поп).

# 299
  • София
  • Мнения: 1 228
Е, за 7-ми клас може би не е лошо да вземете едно дигитално, така или иначе ще и трябва и после за училище (имат и задължително пиано, и за пеенето)
Имайте предвид, че и самите изпити по пеене са с акомпанимент на пиано, а не със симбек, така че е добре да свикне и с това.

Общи условия

Активация на акаунт