Проблем с прането на големи чаршафи в пералня

  • 6 640
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
На мен и с големи кърпи и т.н. са ми ставали топки. Имам си един долен, мн голям чаршаф на ластик, дето и за връзване не става, щеше да ми чупи барабана като стана на топка с чаршафи и кърпи и вече го пера сам.
А, да ! Това също е важен аргумент. Като заблъска тая ми ти топка по барбана, викам си - Отиде ми пералнята!

# 16
  • Мнения: 241
Имам проблем с прането на чорапите - като ги вадя от пералнята - не са един до друг чифтовете. Какво да правя  Crazy
1. Телбод... и щрак по двойки.
2. Купуваш еднакви чорапи — както и да ги извадиш, винаги ще са чифт.
  smile3555 Grinning


За чаршафа си има специални торби за пране. Направени са от памук (заради високите градуси) и са с едра плетка (като гаците за картофи) за да пропускат лесно водата.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 355
Къде продават такива, аз съм виждала само за бельо, съответно прекалено малки, за да се натика чаршаф?

# 18
  • Мнения: 8 242
Много остоумни отговори Laughing Смях се от сърце  Joy

Сега да се оправдая.  Ако перете като мен по 7 перални седмично и работите по 12 часа на ден, хич няма да ви е смешно, че се опитвам да си спестя 10 мин . Освен това съм чистофайница и наистина не искам да ми се събрат всички дребни неща в чаршафа.
Всеки ден переш чаршафи ли  newsm78

Пускай само чаршафи в пералнята и няма да ти се събират дребни неща Simple Smile
Вместо 7 перални с по 1 чаршаф, пускай 1-2 само с чаршафи  Wink

А кое му е мръсното другото пране да влиза в чаршафа  newsm78

# 19
  • Мнения: 1 629
Аз нямам този проблем, защото винаги пера спалното бельо отделно на повече градуси. Като се съберат един долен чаршаф за спална, два плика за олекотени, три калъфки и спалното на детето и проблема ми се решава. Най- много да сложа кърпи за да запълня пространството. Случваше ми се преди с един чифт чорапи да го пера примерно, който винаги намирам вътре в плика. Аз така си реших проблема. Спалното винаги се пере отделно при мен.

# 20
  • София
  • Мнения: 295
Никога не бих изхвърлила торбите с кръг в средата, поне докато са здрави. Имам няколко от свекърва ми и са ми много удобни, макар и демоде. С прането им нямам проблем- пера ги с други бели памучни неща, на високи градуси, с прах за бяло и после светят.
Моята драма е големите долни чаршафи с ластик (спалнята ми е 1.80 на 2.00). С тях е голямото омотаване.

# 21
  • Мнения: 2 444
Винаги пера тези пликове, като ги връзвам на панделка през средата - така нищо не влиза в отвора. В указанието на предишната ми пералня пишеше да връзвам така панталони и дънки и аз го приложих за чаршафите.

# 22
  • Мнения: 341
От стари дантелени ( найлонови ) пердета си ушиваш голяма торба с цип и там пъхаш чаршафите с дупка. Ако дупката на плика е отдолу си зашиваш копчета или цип,може и връв да се вдене и при пране да се завърже.

# 23
  • Мнения: 6 026
Макар и демоде,чаршафите с дупка са ми по-удобни от другите. Имам ги в голямо количество-купувани някога от майка ми. За да не възниква проблема с пъхането и аз пера само спалното бельо и едри неща.
Но понякога се налага и друга комбинация и затова вадя "топки" от вътре. Идеята да си ушия торба от стара дантела е добра.
И ето,оказа се,че от всяка тема всеки може да извлече нещо полезно. Така че иронията е излишна. Но си има дами които произнасят присъди с категоричен тон във всяка тема,едва ли не.

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 1 151
аз сгъвам чаршафа на четири с дупката навътре и поставям всички други дрехи сгънати върху него. Няма как да се разтвори толкова, че да влезнат вътре. Лесно и удобно  Wink

# 25
  • Мнения: 814
и аз с конец за6ивам отвора   и после издарпвам

# 26
  • Мнения: 6 026
аз сгъвам чаршафа на четири с дупката навътре и поставям всички други дрехи сгънати върху него. Няма как да се разтвори толкова, че да влезнат вътре. Лесно и удобно  Wink

Това го опитах снощи-работи! Нищо нямаше пъхнато в дупката. Благодаря!

# 27
  • Добрич
  • Мнения: 1 151
моля, пак заповядай! Wink

# 28
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
duhi_puhi, аз общо взето сменям чаршафите не наведнъж, а ги редувам за отделните членове на домакинството. Така мога винаги да запълня пералня за високи градуси с други дребни неща, като кърпи или бельо или бели  чорапи. 
 Иначе трябва да трупам купчини докато събера дрехи от един и същи цвят.
А мисля, че на топка не се изпират, както ако са отделно, защото нали пералнята ги върти в двете посоки с цел да ги накара да минат от външната страна и да се удрят в тези напречни прегради, при който удар, се извършва механичното изпиране. Като са се събрали вътре , това няма как да стане според мен.

Наистина много добри идеи има . Много благодаря!
Пробвах това с конеца, работи идеално , но не знам дали ще имам време всеки път.

 percepolis, ще пробвам и връзването , даже звучи по-лесно, но мисля да не стягам много, за да може да се изпере, нали?  Как връзваш дънки и защо?

mpetkova, сгъването ще е следващото, а изпират ли се добре като са сгънати?

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 1 151
Да, до сега не съм имала проблем. От години пера така. Все пак става въпрос за пране на високи градуси.

Общи условия

Активация на акаунт