Диабет на 1 годинка - има ли спасение?

  • 7 445
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 761
Дао-авокадото е богато на мазнини,а при диабет се следва диета бедна на мазнини( и въглехидрати).Няма да споря с тебе и веганите-написах каквто зная,пък всеки е свободен да прави каквото ще.
За ядките-има хора,кокито ги смилат, и други,които въпреки някои мерки трябва да ги избягват.

Ако хората бяха наистина духовно извисени,щяха да са наясно с някои неща-а понякога става дума за инат и залитане,а не за духовност.

Късмет на детето!

# 16
  • Мнения: X
Дао-авокадото е богато на мазнини,а при диабет се следва диета бедна на мазнини( и въглехидрати)....

за въгл. ясно
но за мазнините е спорно
именно с висок прием на мазнини и почти никакъв на въгл се "лекуват" вече съвсем официално шведските диабетици
допреди няколко години беше забранено да им се предписа такъв режим, но от скоро е официално разрешено
като при някои се случва пълно спиране на медикаменти и/или инсулин
при други до силно снижаване на дозите
а има и случаи на деца и тийнове с Д1 при които само сутрешната доза инсулин се оказва достатъчна

но всичко си е индивидуално и без глюкомер няма как да се определят кои храни са добри и кои не за съответния организъм

...включително се надявам дами с медицинско образование и опит в сферата да се включат също - колкото повече гледни точки, толкова по-добре...
в темата пише и медицинско лице
аз съм само любител/лаик, интересуващ се от други заболявания, но в литературата винаги има доста за диабета, затова споделям
понеже съм  прочела може би хиляди страници по темата, ми е трудно да си спомня кой факт от коя книга е
но специално това за жив. протеини при Д1 май се сещам къде го видях и при желание мога да се свържа с автора, с молба  да ми даде линкове към съответните мед. статии

# 17
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 739
Няма смисъл да спорим, а само да помогнем, ако можем! За съжаление в алтернативни методи за леченеи на диабет не намирам нищо за толкова маък човек?
Иначе
 

Alimentazione

La dieta di chi ha il diabete deve essere rigorosamente a basso indice glicemico, basata su un adeguato apporto di cereali integrali (in chicchi e in fiocchi, escluso il riso, ad eccezione del basmati). Le fibre fanno molto bene ai diabetici, abbassando il livello di grassi nel sangue e aiutando a raggiungere il senso di sazietà: largo quindi a frumento integrale, orzo, avena, leguminose, verdura. Evitate i grassi saturi come burro, latticini, uova e carni grasse, che intasano le arterie. Si consiglia di ridurre il consumo di proteine, di sale, dolciumi e aumentare l’apporto di aglio, cipolle, porri, scalogno, lattuga, crocifere, tuberi, avocado, semi di fieno greco, semi di loto, cannella, bacche di ginepro, pepe nero, germogli di alfa-alfa, zenzero, coriandolo, lavanda, limone, maggiorana dolce, arancia. Il rosmarino tiene sotto controllo le oscillazioni della glicemia.
Диета
Препоръчва се диета с нисък коефицент на глюкоза, основана на cereali(не знам точната дума на български, но са различни видове житни като лимез, овесени ядки и т.н.под общото име cereali). Фибрите са много полезни за диабетиците,намаляват нивото на мазнини в кръвта и помагат да се притъпи чувството за глад: свобода на пълнозърнени храни, овес, ръж,варива, зеленчуци. Да се отбягват наситени мазнини, масло, сладкиши, яйца и мазни меса, които задръстват артериите. Да се ограничи консумацията на протеини, сол, слдкиши и да се увеличи употрвбата на :чесън, лик, праз, маруля,картофени, авокадо, семена от гръцки фий(ръж), семена от лото(?), шушулки от джинепро, черен пипер, поници от алфа-алфа(предполагам че са вид водорасли), джинджифил, лавандула, портокали: Розмаринът контролира  нормалното ниво на захарта.
 

LEGGI ANCHE ALIMENTAZIONE E DIABETE


 

Fitoterapia/Фитотерапия

I rimedi fitoterapici sono utili solo in caso di diabete del II tipo, dal momento che la cura del I tipo prevede
Облекчение с физиотерапия са в полза само в случаи на диабет2,а Дтип1 предвижда самотерапия с инсулин заместител с който препарати фитотерапевтични могат да помогнат. С помоща на хранителен режим
 la terapia insulina sostitutiva con cui i preparati fitoterapici potrebbero interferire. Associato a un regime
 лишен от глутени и редовна физическа а активност, е полезна  l’Eucalyptus globosusMorus nigra(под форма натинктура.....)
 alimentare ipoglucidio e a regolare attività fisica, è utile l’Eucalyptus globosusMorus nigra (sotto forma di Tintura Madre, 20 gocce, 3 volte al giorno, lontano dai pasti), Vaccinium myrtillus (stessa somministrazione dei due precedenti rimedi) e Juniperus communis (1 DH Gemme, 40 gocce per 2 volte al giorno, lontano di pasti). тук са изброени капки на латински,не превеждам.
 La camomilla(ЛАЙКА) (Matricaria recutita L) è da sempre apprezzata per la sua capacità rilassanti – è antiflogistica, cicatrizzante, spasmolitica, antiallergica, antibatterica, antifonica – e calmanti, ma può servire anche a regolare il livello di zucchero nel sangue.-заради антиалергичните, антибактериалните свойства, успокоителни качества, но може да реголира нивото на кръвна захар.
Както виждате всичко това  еприложимо за голям човек! Но диетата е преди всичко вегетарианска.
Продължавам да търся.



# 18
  • София
  • Мнения: 1 402
WASP, семейството не са вегани, а вегетарианци; и аз съм вегетарианец; мисля, че уточнението ми беше ясно - ако се намери правилен път за контрол и лечение на диабета, хранителният режим остава за цял живот, в един момент ядките ще трябва да бъдат добавени към него

и нещо важно: целта на тази тема е да помогнем кой както може, а не да ръсим обвинения (безпочвени при това), мисля, че никой няма нужда от такива работи

аз пак апелирам към предоставяне на по-конкретна информация, за да има конкретна помощ, ако не - темата спокойно може да се закрие, защото рано или късно ще се превърне в бойно поле на "его-та" и "принципи", от което не се изключвам и аз разбира се и ми се иска да направя превенция в случая:)

аз също съм чела, че добрите мазнини са всъщност полезни за болните от диабет, разбира се, че като с всяка друга храна трябва да има умерен прием в количеството

# 19
  • Мнения: X
Danilu, тази дивотия с вредността на ест.наситени мазнини е отдавна отречена
Остава само офиц.медицина да влезе в час

А добрите наситени мазнини са жизненоважни за правилното развитие на тялото, мозъка, психиката, хормоните на един подрастващ  организъм
Ненапразно са толкова много и в кърмата

Дао, когато се отнася за деца, такива режими там нямат място
Съжалявам за острия тон, не му беше тук мястото

# 20
  • София
  • Мнения: 1 402
такива режими там нямат място

при всеки болен от диабет ТРЯБВА да има хранителен режим (спирането на сладкото, бели брашна, оризища и картофи е смяна на хранителния режим) и той остава за цял живот ДОРИ и диабетът да влезе в норми (да се контролира), разбира се според възрастта и вкусовете от един момент нататък той може да варира, но има правила на хранене, които трябва да се спазват (това имах предвид, а не точно "вегански" или "вегетариански" или "карниворски" режим на хранене)

# 21
  • Мнения: X
Ок
Имах предвид точно веге режим за деца
Иначе много ясно, че хр.режим ще си трябва цял живот отсега нататък

Не разбрах да търся ли мед.статия, от която цитирах?

# 22
  • София
  • Мнения: 5 190
Към днешна дата в болницата за детски диабет  в София назначават изследванията за особения вид, който не е автоимунен.
Ето какво ми писа бащата, след като му копирах постнатото от Ия:
"Днес ще нося кръв във 2 лаборатории. Лекарката ни обясни подробно. Ще изследват дали има антитела в кръвта и  ако има значи Д1 автоимунен. Ако няма тогава се пращат изследвания в чужбина за проверка на тези генетични мутации които резуктат са довели до проблем в органелите на инсулино произвеждащите клетки (дебела мембрана или нещо такова). Този диабет може евентуално да се лекува с орални медикаменти. Предава се наследственно и се среща много рядъко сред болните деца от диабет."

 Темата съществува за взаимопомощ. Благодаря на всички, които пишат, пък било то и сърдито размахвайки пръст. Спокойно, няма на кого. Родителите са пълни със желание да изпълнят абсолютно всичко, валидно в медицината към момента. Детето яде всичко, строго изчислено и организирано. Почти отбито е.

Няколко човека ми препоръчаха книгата Лечебният код - майката да работи с нея.

# 23
  • Мнения: 495
 Майката дали е проследила в картона на детето  кога или след кое точно се появява този проблем?За да бъде така объркан  имунитета,то той е бил силно правокиран.Детето не се е родило болно,значи нещо е станало след това.И такава правокация може да се получи само след вкарване в организма .

# 24
  • Мнения: 14 635
Човек ще остане с впечатление,че децата с диабет се раждат с него.В детската ендокринология (София) е имало само един такъв случай.Диабета винаги се отключва по-късно.А дали е провокиран от нещо конкретно може да се предполага,но не и да се докаже.Освен това се появява,когато 85% от бета клетките вече са загинали.Процеса все още е необратим,както при всички автоимунни заболявания.
Аз съм твърдо ЗА разумните хранителни режими при всички хора,не само ''болни''.Твърде ограничаващите диети вече не са задължителни при диабетици на конвеционални инсулини.При стриктно изчисляване на ХЕ и точна дозировка на инсулин според собствените нужди,физ.активност и пр.+редовното мерене 8/10 пъти на ден,позволяват абсолютно всякаква храна.Масово на малки деца се разрешава от лекарите сладкиш с бяла захар,вместо подсладител.Естествено с изчисляване на дозата инсулин.Вече не е толкова подтискащо особено за тинейджърите,които по презумция се бунтуват от наложени ограничения.

# 25
  • Мнения: X
Silverstone, написаното от теб отразява типичното съвременно мислене на медицината, чиято основна цел е да си зависим до живот от медикаменти и фарм.мафия и чието мото е "вземи това стрихнинче, а ние ще ти дадем после противоотрова и така всеки ден"

Инсулинът колкото и да е важен, още повече щети нанася на организма, затова е важно не само нивата на кр.захар да се държат под контрол, но и тези на инсулина
Иначе се влиза в омагьосан кръг и човек се лишава от здравето си завинаги


# 26
  • София
  • Мнения: 1 402
аз предлагам да изчакаме резултатите от изследванията, дори все още не се знае дали е нещо автоимунно - нека не всяваме страх и паника излишно, когато има конкретна информация, мисля и помощта ще бъде по-конкретна, аз когато имам време, чета по въпроса, но не попадам на нищо по-различно от това, което вече сме споделяли; кураж на родителите!

# 27
  • Мнения: X
Аз съм твърдо ЗА разумните хранителни режими при всички хора,не само ''болни''.Твърде ограничаващите диети вече не са задължителни при диабетици на конвеционални инсулини.При стриктно изчисляване на ХЕ и точна дозировка на инсулин според собствените нужди,физ.активност и пр.+редовното мерене 8/10 пъти на ден,позволяват абсолютно всякаква храна.Масово на малки деца се разрешава от лекарите сладкиш с бяла захар,вместо подсладител.Естествено с изчисляване на дозата инсулин.Вече не е толкова подтискащо особено за тинейджърите,които по презумция се бунтуват от наложени ограничения.
Какво е за теб "разумен хранителен режим"?
Да си ядеш на корем торти и пасти, пък после инсулина е под ръка?
Аз и в една друга тема писах, но честно, не разбирам лекарски съвети от типа:
"Удряй си главата в стената.А пък ей ти сега болкоуспокояващо, да не те боли!"   
При диабет, без значение, Д1 или Д2, абсолютно НЕ СЕ позволява всякаква храна.
А пък на малки деца изобщо не трябва да се дава бяла захар, нито на болни, нито на здрави.
Що за ограничено мислене?!
При почти всички заболявания начинът на хранене има огромно значение и подобни съвети "Яж всичко, което ти се яде!", са най-малкото смешни.


Имам познат , вярно възрастен човек, който вследствие промяна в хранителния режим спря инсулина.Не знам дали е излекуван, или е в ремисия, но е факт, че в момента е добре, без лекарства.За съжаление от 1,6 година не живее в Пловдив и нямам връзка с него, но доколкото помня, ограничи драстично червеното месо и производните му , захар, хляб и производни, храната му беше основно зеленчуци, плодове, леки меса-пиле, риба, яйца.....

# 28
  • Мнения: 14 635
От написаните постове след мен виждам,че си прокламирате някакви си ваши учения.Торти и пасти на корем не съм споменавала така,че не ми ги приписвайте!''Яж всичко,което ти се яде'' никъде не съм писала!Вашето си е чист опит за манипулация.Личи си,че за диабет при децата НЯМАТЕ абсолютно никаква представа.Много е лесно да размахвате пръст без минимални познания Конкретно за ДЕТСКИЯ диабет.Коя от вас е била поне малко време в такова отделение,гледала е дете с диабет или има такова близко дете?Ако искате поне малко да добиете някаква представа може да се образовате и в този форум има тема за деца с диабет.Всичките с личен опит и достатъчно познания,а не някакви лаици,които просто си бодат децата и акъла им не увира за алтернативни методи.
ДА, независимо дали ни харесва или не все още при тип 1 без инсулин НЕ става!Много родители са спирали инсулина и след рязко влошаване на състоянието на детето се връщат в интензивното.Имало е и фатални случаи.Вие ако искате вярвайте.
Възрастни хора спрели инсулина има доста,но се касае за диабет тип2.Включително и мойта баба го спря след четиригодишно ползване.Подържа се с диета и хапчета,които между другото нанасят повече увреждания от колкото инсулина.
Принципно не съм против алтернативни методи за лечения,НО НЕ и при деца с диабет тип 1.Това не е мое пристрастно мнение,а за съжаление действителността в цял свят го е доказала.
Никъде няма научно документирано и доказано,мъртви клетки да са проработили.Много често се спори по въпроса и всичко е на ниво ЕЖК, няма посочени документи,изследвание да ги види широката общественост.
Предполагам,че родителите на едногодишното детенце вече са чели доста по въпроса и ще вземат разумно решение.Ние тук колкото и да се ''надцакваме'' те ще си носят кръста.

# 29
  • Мнения: X
Чакай сега
Никой не казва да се спира инсулина
А да се намали необходимостта от него колкото се може повече, за да се избегнат вредните му ефекти върху здравето наред с ползите
А това намаляване става само със стриктен хр режим

Общи условия

Активация на акаунт