Бял списък на туристическите агенции

  • 453 609
  • 1 417
  •   3
Отговори
# 1 110
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 764
Здравейте, имам питане - някой може ли да ми обясни защо програмата на Луксутур за Кападокия е двойно по-скъпа?
Става въпрос за пътуване със самолет, 3 нощувки и настаняване  в 4* или 5* хотели. Не разбирам откъде идва това оскъпяване?

А вие от къде знаете, каква е цената на чартъра, хотелите и т.н.?

# 1 111
  • Мнения: 2 140
Здравейте, имам питане - някой може ли да ми обясни защо програмата на Луксутур за Кападокия е двойно по-скъпа?
Става въпрос за пътуване със самолет, 3 нощувки и настаняване  в 4* или 5* хотели. Не разбирам откъде идва това оскъпяване?

А вие от къде знаете, каква е цената на чартъра, хотелите и т.н.?
Разглеждам оферти и сравнявам цени при относително равни условия, като категоризация на хотелите, например. А самолетът си е самолет…

# 1 112
  • Мнения: 119
Здравейте, моля за помощ с избора на агенция за екскурзия със самолет до Валенсия- Solvex, Trip Advise или Top Travels?
Има ли някоя от изброените, с която да избягваме да пътуваме?
За пръв път ще пътуваме с детето ни на 3г и искам всичко да мине гладко. Търсих в търсачката, но не открих скорошни мнения, а в условията на пандемия предполагам, че има промени в обслужването на различните туристически агенции.
Благодаря ви!

# 1 113
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 764
Здравейте, имам питане - някой може ли да ми обясни защо програмата на Луксутур за Кападокия е двойно по-скъпа?
Става въпрос за пътуване със самолет, 3 нощувки и настаняване  в 4* или 5* хотели. Не разбирам откъде идва това оскъпяване?

А вие от къде знаете, каква е цената на чартъра, хотелите и т.н.?
Разглеждам оферти и сравнявам цени при относително равни условия, като категоризация на хотелите, например. А самолетът си е самолет…
Няма как да знаете дали е надценка. Това, че фирма Х има една цена при една авиокомпания, не значи, че фирма У ще получи същата от друга, че дори и от същата авиокомпания. А цената на самолета е основна в случая.
Няма от къде да знаете и дали хотелите дават еднакви цени на всички фирми, защото по принцип и това не е така...
Така, че не, не е надценката виновна за цената.

# 1 114
  • Мнения: 524
Здравейте,
планувам отсядане в Прага от Варна със самолет за периода 04 - 07.10.2022 , като мисля да ползвам ТА само за полета и хотела.
Попадам на оферти от Чайка Травел Бургас и Нирамар Травел Варна.
Моля за препоръки за тази ТА !
Благодаря !

# 1 115
  • Мнения: 234
Здравейте, бихте ли ми препоръчали тур агенция, искам да посетя Гърция- Закинтос? Благодаря

# 1 116
  • Бурса
  • Мнения: 647
Аз се интересувам от офертата за Кападокия с чартър от Варна, някой може ли да ми препоръча форма на която да се доверя?

# 1 117
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 764
Аз се интересувам от офертата за Кападокия с чартър от Варна, някой може ли да ми препоръча форма на която да се доверя?
От Варна чартър има само един туроператор, така че където и да резервирате, която и
 агенция да ползвате - няма голямо значение.

# 1 118
  • София
  • Мнения: 5 740
Здравейте!

Искам да попитам следното - търсим си (аз и моята половинка) организирано пътуване тип екскурзия в Европа (Италия, Франция, Португалия). Като най-вече се оглеждаме за Италия. Бихме искали всичко да ни е уредено - хотел, изхранване, транспорт, екскурзии, за да не го мислим. Затова внимателно подбираме туристическата агенция, на която ще се спрем. Харесахме си оферта на Бохемия, но получих много лоши отзиви за тях. Бихте ли ми препоръчали агенция, с която вие имате добър опит за тези дестинации?

Благодаря предварително за отговорите. Simple Smile

# 1 119
  • Мнения: 13 795
Защо да са лоши отзивите за Бохемия! И в какво по-точно се състоят тези лоши отзиви?
Няколко пъти сме пътували с тях, проблеми никога не е имало. Сериозна, стабилна агенция са. Екскурзоводите им са добри. Точно Бохемия да поднесе неприятна изненада е най-малко вероятно.
Виж, групите им са големи и това е малко неприятно, но мисля, че повечето агенции така работят. Да не говорим, че и да изберете друга агенция, крайният организатор може да се окаже пак Бохемия.

# 1 120
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 870
Пътували сме много с Бохемия, нямам забележки, докато не открихме Мондел травъл.

# 1 121
  • Мнения: 245
Пътувала съм два пъти с Бохемия, не е имало никакви проблеми с организацията, настаняването или екскурзовода. Мисля че точно за Италия са доста добри, а и както е споменато по-горе, много вероятно другите агенции да продават техните екскурзии.

# 1 122
  • Мнения: 2 140
Близки по Великден пътуваха с Бохемия до Пулия, Италия.
Крайно разочаровани са - не са имали осигурен екскурзовод, нито транспорт, качвали са ги на обществения превоз, блъскали са се страшно, за да успеят да се качат.

# 1 123
  • Мнения: 13 795
Странно! Точно в Пулия съм била с Бохемия, с 3 автобуса ни развозваха.
То въобще възможно ли е с обществен транспорт да се изпълнят маршрутите в Пулия! Ние не си падаме много по организираните пътувания, но точно за там предпочетохме този вариант. Разигравахме дестинацията за индивидуална обиколка и се оказа трудно, а за някои места и напълно неосъществима. Не мога да си обясня какво се е объркало и как въобще са пътували. С автобуси и влакове ли?

# 1 124
  • София
  • Мнения: 5 740
Веднага споделям лошите отзиви, които получих за Бохемия във Фейсбук, след като направих запитване в група там. Писаха над 20 човека, които от 2020 г. насам не са си получили сумите за отменени екскурзии не по тяхна вина. Става дума за екскурзии, които се заплащат допълнително (като допълнителен пакет) и се осъществяват само, ако се съберат определен брой хора за тях. Говорим за суми между 200 и 800 лв. Екскурзиите се заплащат в България, когато заплащаш основната сума за пътуването, но не са се случили там (в Италия) поради различни причини - пандемията, която ограничава достъпа на хора до различни места; недостатъчен брой хора за провеждане на екскурзията и т.н. Следователно по договор тези суми трябва да се възстановят на потребителя, но до ден днешен хората си чакат парите и нищо. Имаше и други лоши отзиви - за изцяло отменени пътувания и невърнати суми отново, възлизащи на над 1 500 лв. на човек за пътуване. Всичко това ме притесни и се замислих, дали да пътувам с Бохемия. Защото екскурзията, която сме харесали, е 7 дневна, имаме включени само 2 пешеходни разходки по половин ден и с допълнителните целодневни ексурзии, които можем да заплатим отделно, сумата на човек надхвърля 2 000 лв. Притеснението ми е, ако се случи нещо, да не ме бавят и мен години с връщането на парите, ако въобще ги върнат. Confused

Общи условия

Активация на акаунт