Нашите кухни - тема 50

  • 80 308
  • 792
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 0
Свежо се е получило, макар и това да не е моето синьо! Поздравления!  Simple Smile А има ли някаква лайстна между стъклото и плота, за да не се събират боклуци и замърсявания, да не влиза вода?
Какъв акрил са вратичките на шкафовете?

# 766
  • София
  • Мнения: 64
А има ли някаква лайстна между стъклото и плота, за да не се събират боклуци и замърсявания, да не влиза вода?


Лайсна? Има ли още хора, които да търсят подобни неща?

В спора за и против белите кухни не исках да се намесвам, ама не мога да се сдържа. Какви са тези два часа чистене на шкафове? Вратички на шкафове да бъдем по-точни. Да са кухни по 50кв. , но като знам повечето са с три горни и три долни шкафа, наистина не разбирам кое му е сложното да ги избършеш. Това, че на любимото кремаво и кафяво не си личи капналата манджа, означава ли, че те се чистят само по Великден? Извинете ме ако съм рязка, но тук въпроса опира до домакинята, не до цвета и материала на кухненските шкафове.

# 767
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
А има ли някаква лайстна между стъклото и плота, за да не се събират боклуци и замърсявания, да не влиза вода?


Лайсна? Има ли още хора, които да търсят подобни неща?

В спора за и против белите кухни не исках да се намесвам, ама не мога да се сдържа. Какви са тези два часа чистене на шкафове? Вратички на шкафове да бъдем по-точни. Да са кухни по 50кв. , но като знам повечето са с три горни и три долни шкафа, наистина не разбирам кое му е сложното да ги избършеш. Това, че на любимото кремаво и кафяво не си личи капналата манджа, означава ли, че те се чистят само по Великден? Извинете ме ако съм рязка, но тук въпроса опира до домакинята, не до цвета и материала на кухненските шкафове.

Абсолютно не е вярно! Извинявай, но не е нормално кухня да се чисти след всяко ползване (говоря за вратичките на шкафовете). Сутрин след закуска - чистене. Обед - чистене. Вечер - чистене. Моля?!?!?!?
Все едно да ме убедиш, че моят трикрилен огромен гардероб с изцяло огледални врати, който 10 минути, след като съм избърсала вече е напипотен с пръсти и какво ли не и най-малките прашинки си личат ужасно, е същият като гардероб с да кажем класически дървени кафяви врати? Ами сори, ама не! И само не ми казвай, че аз съм мързелива и лоша домакиня. Ти всяка повърхност у вас на всяко докосване ли я миеш? Евалата, ако е така, явно по цял ден си стоиш вкъщи. И не става въпрос просто за цвят на кухнята, а за гланцирани повърхности. Вече казах, че на черен гланц мръсното си личи, така както и на белия. На който му харесва, да си прави такава кухня, но да не ме убеждава, че се не се цапа или че се почиства супер лесно за 5 минутки с микрофибърче и препарат за стъкло. И моите огледала много лесно се почистват, но и много лесно се цапат.

И моята нова кухня ще е бяла. Само че няма да е гланц и ще има дръжки. Защото времето ми е ценно.

# 768
  • Мнения: 377
Честити кухни! Със здраве да ги ползвате!

Мисля, че е излишен спора ви за цвета на кухните. И аз подкрепям Gadamer за гланца и двете деца Laughing
За мен мебелите в къщи са, за да ме улесняват, а не да им слугувам. Имам шкафчета бял гланц, които за 2 месеца станаха на цветни петна от случайно преминала детска играчка. Боята съответно не мога да я махна с нищо или по-скоро не смея да я третирам с някакви препарати и гъбички, за да не се повреди съвсем. Затова всеки според нуждите и приоритетите си Peace

Не е ли време за нова тема?

Пробвала ли си с тази гъба http://bigwolfshop.com/bg/product/286/sano-sushi-gaba.html да изчистиш петната  Peace

В спора няма да участвам аз, кой каквато кухня иска такава да си направи, той ще си я чисти все пак  Peace И мен ме предупредиха няколко хора да не слагам черен плот, но аз тъпо и упорито пак такъв ще сложа. Просто той най-много ми се връзва за сега на визията, пък като стане кухнята тогава ще видя.

# 769
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
А какви аргументи има срещу черния плот?

# 770
  • София
  • Мнения: 15 467
А какви аргументи има срещу черния плот?
Всеки да си го прави както му харесва.Ако ти кажат аргументи , ще се откажеш ли?Аз не бих, щом си ми харесва.

# 771
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
А какви аргументи има срещу черния плот?

Най-вече тъмните цветове не се харесват много заради това, че всяка прашинка се вижда.

# 772
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
А какви аргументи има срещу черния плот?
Всеки да си го прави както му харесва.Ако ти кажат аргументи , ще се откажеш ли?Аз не бих, щом си ми харесва.

Аз пък бих се отказала. Както казах след 2 обзавеждания вече съм много по-прагматична в избора си и ако ще нещо много да ми харесва, ако ще ми стъжни живота, никога няма да го купя.

А няма ли значение материала на плота, виждала съм някакви плотове от нещо като гранит  newsm78, уж е черен, но не стои плътно, гланцирано черно, а черно-сиво, по-матово.

# 773
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
А какви аргументи има срещу черния плот?
Всеки да си го прави както му харесва.Ако ти кажат аргументи , ще се откажеш ли?Аз не бих, щом си ми харесва.

Аз пък бих се отказала. Както казах след 2 обзавеждания вече съм много по-прагматична в избора си и ако ще нещо много да ми харесва, ако ще ми стъжни живота, никога няма да го купя.

А няма ли значение материала на плота, виждала съм някакви плотове от нещо като гранит  newsm78, уж е черен, но не стои плътно, гланцирано черно, а черно-сиво, по-матово.

Има голямо разнообразие на плотове (Egger, Kaindl, Getalit, Akritas, Falcao), смятам, че ще намерите вашия плот.

# 774
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Варовитата вода е нещо страшно, особено върху черна повърхност  Peace

# 775
  • София
  • Мнения: 15 467


gadamer, това ли?

# 776
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Може би, трудно ми е по снимка да се ориентирам. Понеже все още не съм обикаляла да гледам плотове, затова не мога да обясня точно материалите.

Аз още не знам какъв плот искам - първоначално исках масив, обаче ми се струва, че водата няма да му действа добре. Може би ще остане масив само за кухненския остров. Другият плот ...нямам идеи още нито з ацвят, нито за материал. Трябва да е нещо, което да си пасне с керамичната бяла мивка.

# 777
  • Мнения: 0
А какви аргументи има срещу черния плот?


За черния плот, специално от 3SD и Stone Center ни обърнаха внимание, понеже ходихме и при двете фирми, като си правихме проучването за нашия плот, че на черното, особено ако е с огледален финиш му личат повече и драскотинките от нормална експлоатация, не само прашинките. Затова примерно за акрилния камък или формования камък самият производител не препоръчвал огледален финиш, а матов за черни плотове.
Варовитата вода след засъхване също би оставяла много неприятни следи от капки по плота и мивката, ако и тя е черна.
Затова и според фирмите хората предпочитали предимно бели плотове. От 3SD дори си признаха, че никога досега не били правили черен плот.

Относно материала - да, има огромно значение. Някои хора си правят вратичките на шкафовете от боядисан со блясък ПДЧ, което после като се изцапа и почне да се чисти... не ми се мисли тази боя на какво ще заприлича.
За лайсТните - ами вчера гледах една такава кухня с лайстни между стъклото и плота. Естествено, най-добре е гръб и плот от един и същи материал, слепени заедно без фуга, но това зависи и от възможностите на човек.

# 778
  • Мнения: 681
gadamer, с какво не е удобна стъклената маса - много се цапа, личи си праха или ....? Аз съм се решила точно такава да вземам, сега ме смисли много, защото слугинажа в къщи и аз гледам да сведа до минимум  Mr. Green

# 779
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
И прахта по стъклото се вижда много.

Общи условия

Активация на акаунт