Нашите кухни - тема 50

  • 80 299
  • 792
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 393
t_ilieva  много хубава кухня, честито на клиентите ви.
Аз съм фен на гланца, искам горните шкафчета да са ми гланц екрю, а долните ПДЧ в тон от бежавата гама.
Но и не знам още какво ще е, при нас бюджетът е около 2 К, а тук все се наглеждам на кухни по 5 и нагоре.
За съжаление, не можем да си го позволим Sad

Ако си от Варна бих ти препоръчала нашите майстори-работят евтино и доста качествено. Аз много си харесвам кухнята, а цената беше доста изгодна. За това ми направиха и коридира и спалнята в последствие.


Благодаря ти за предложението, но съм от София.

# 736
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 333
Хм, кухнята с белия гланц  е хубава, но за мен лично това е от тези кухни ( това важи за всякакъв друг вид мебели), които са чудесни на проект, за снимка в списание, но за реална употреба са кошмар. Освен ако нямаш чистачка на пълен работен ден. Първо, че е бяло, второ, че е гланц и дори с чиста ръка остава отпечатък, трето - няма дръжки, тоест допирът е задължителен. В случая клиентът си го е поискал, хора всякакви. Отидох с малката ми дъщеря при една приятелка, която е с такава кухня, но черен гланц. Точно за половин час малката намаза всички долни шкафове, аз от неудобство извадих парцала и взех да търкам, защото си личеше ужасно много.

# 737
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Като се махне фолиото не пипайте покритието 24 часа, доставчиците съветват така. Инак не всеки материал оставя отпечатъци от пръсти, а дори и да остави на бялото не си личи много, но нека който има бяла кухня да каже, да спомене и материала.

# 738
  • Мнения: X
Хм, кухнята с белия гланц  е хубава, но за мен лично това е от тези кухни ( това важи за всякакъв друг вид мебели), които са чудесни на проект, за снимка в списание, но за реална употреба са кошмар. Освен ако нямаш чистачка на пълен работен ден. Първо, че е бяло, второ, че е гланц и дори с чиста ръка остава отпечатък, трето - няма дръжки, тоест допирът е задължителен. В случая клиентът си го е поискал, хора всякакви. Отидох с малката ми дъщеря при една приятелка, която е с такава кухня, но черен гланц. Точно за половин час малката намаза всички долни шкафове, аз от неудобство извадих парцала и взех да търкам, защото си личеше ужасно много.


През цялото време си го мисля как да го кажа. Как се решават някой хора на гланц бял? Много е готина, спор няма, ама като си представя че ще пържа чушки и домати и цялата картинка вече не ми е толкова красива. Обичам кухни който създават уют и топлина  Heart Eyes

# 739
  • Варна
  • Мнения: 456
Да,като се махне фолиото 24 часа не трябва да се пипа.Моята кухня е МДФ бял гланц цялата+плота.Гърбът е черен гланц и бял лакобел.Не съм съгласна,че се цапа и се поддържа трудно.Не остават пръсти освен ако не си с мазни ръце разбира се.Дори тогава не си личат,не се вижда нищо,винаги е чиста.Не мога да кажа същото за черния гланц обаче.Пръсти няма,защото няма какво да пипам там,но се вижда прах,когато светят лампичките на аспиратора.Чистя я цялата с Пронто антистатик за минутки.Спалнята също е цялата бяла и проблеми нямам.В хола мебелите са черни.Много ми харесва,обаче поддръжката си е истински кошмар...Повече нищо черно няма да сложа никъде нито гланц,нито мат.

# 740
  • Мнения: 5 160
През цялото време си го мисля как да го кажа. Как се решават някой хора на гланц бял? Много е готина, спор няма, ама като си представя че ще пържа чушки и домати и цялата картинка вече не ми е толкова красива. Обичам кухни който създават уют и топлина  Heart Eyes

Ще ти кажа как Simple Smile)) Въоръжена с кърпа в ръка правиш пуш движението Simple Smile))
Който има, казва, че е практична;)

# 741
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
t_ilieva  много хубава кухня, честито на клиентите ви.
Аз съм фен на гланца, искам горните шкафчета да са ми гланц екрю, а долните ПДЧ в тон от бежавата гама.
Но и не знам още какво ще е, при нас бюджетът е около 2 К, а тук все се наглеждам на кухни по 5 и нагоре.
За съжаление, не можем да си го позволим Sad

М даааа, цената на точно тази кухня е доста под 5000 лева - включва: фасада горен ред МДФ боя гланц, долен ред - ПДЧ Еггер, плот - бял гланц, първия ред вратички на горните шкафове са с механизми Aventos на Блум, разни пушове на места и т.н.

Принт-стъклото е с отделна цена.  Peace

Последна редакция: ср, 16 окт 2013, 15:55 от t_ilieva

# 742
  • София
  • Мнения: 1 390
Ами има смели хора - решават се на кухни бял гланц, аз съм една от тях. И защо мислите, че са вечно мръсни, че всичко им личи, че липсата на дръжки / при мен е така / е предпоставка кухнята да изглежда като след 100-годишна немарлива употреба?
И като пържите чушки и домати - мятате ги из цялата кухня ли?
Уютна и топла кухня сигурно е втръсналото венге, бозаво/бежово/, тук-там оранжева вратичка и микровълнова в открито шкафче?

# 743
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Хм, кухнята с белия гланц  е хубава, но за мен лично това е от тези кухни ( това важи за всякакъв друг вид мебели), които са чудесни на проект, за снимка в списание, но за реална употреба са кошмар. Освен ако нямаш чистачка на пълен работен ден. Първо, че е бяло, второ, че е гланц и дори с чиста ръка остава отпечатък, трето - няма дръжки, тоест допирът е задължителен. В случая клиентът си го е поискал, хора всякакви. Отидох с малката ми дъщеря при една приятелка, която е с такава кухня, но черен гланц. Точно за половин час малката намаза всички долни шкафове, аз от неудобство извадих парцала и взех да търкам, защото си личеше ужасно много.

Е, не е чак толкова кошмарно - много гланцови кухни изработваме.  Peace

Тайна, наистина е много хубава, на живо - още повече.

White_roses, всеки човек по различен начин усеща уюта. Все пак, едва ли някой си поръчва мебели, с които да се чувства неуютно....  Thinking

# 744
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
През цялото време си го мисля как да го кажа. Как се решават някой хора на гланц бял? Много е готина, спор няма, ама като си представя че ще пържа чушки и домати и цялата картинка вече не ми е толкова красива. Обичам кухни който създават уют и топлина  Heart Eyes

Ще ти кажа как Simple Smile)) Въоръжена с кърпа в ръка правиш пуш движението Simple Smile))
Който има, казва, че е практична;)
Хахахахахахаха! Това ми хареса!  Wink



Vayana, всеки си има вкус, спокойно де - това което е страхотно за едни, за други е ужасно и обратно.
Не можем да виним хората за вкуса им - важното е на тях да им харесва - все пак те ще си го гледат и ползват! Stop

# 745
  • Мнения: X
Ами има смели хора - решават се на кухни бял гланц, аз съм една от тях. И защо мислите, че са вечно мръсни, че всичко им личи, че липсата на дръжки / при мен е така / е предпоставка кухнята да изглежда като след 100-годишна немарлива употреба?
И като пържите чушки и домати - мятате ги из цялата кухня ли?
Уютна и топла кухня сигурно е втръсналото венге, бозаво/бежово/, тук-там оранжева вратичка и микровълнова в открито шкафче?

Изобщо не искам разговора да се превръща в спор. Беше ми чудно не се ли поддържат трудно белите или по специално гланцовите кухни, това е. Естествено че за едни едно е красиво и уютно, за други - друго. Аз съм влюбена в тази кухня например http://www.mebelni-idei.com/images/gallery/gallery_487.jpeg /предполагам няма проблем че съм цитирала този сайт, ако има ще я изтрия/  Peace

# 746
  • София
  • Мнения: 1 390
t_ilieva, тогава да не коментират белите кухни, каквито нямат. Аз на толкова недомислени, цветово несъчеатани, направо грозни кухни съм се нагледала, но не съм критикувала собствениците им - нали си ги харесват.

# 747
  • Мнения: 5 160
t_ilieva, смей се ти, видях го на живо - чисто нова кухня бял и лилав гланц, затова споделям:)

Не е нужно да мятаме домат и чушка, готвенето си е производствен процес, и си търпи цапане;)))
А и в една кухня шетат от 1 до 3-4-5 човека Wink))

Vayana, никой не критикува  Peace  Момичетата, на които им харесва се чудят как се държи една такава кухня при експлоатация. Не искат да им отнема време, за да я гледат във вида, в който е на картинка/ проекта.

# 748
  • Мнения: 140
предишната ми кухня,която я ползвам и в момента е венге и мога да кажа че се поддържа доста по-трудно от гланца,тук и водата ни е  в варовита,иска само бърсане

# 749
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
........ Аз съм влюбена в тази кухня например http://www.mebelni-idei.com/images/gallery/gallery_487.jpeg /предполагам няма проблем че съм цитирала този сайт, ако има ще я изтрия/  Peace

Ооооо, да!  Peace  Peace  Peace
Това е една от най-хубавите ни ретро-кухни.  Peace
За съжаление, когато снимахме, осветлението беше все още подвижно и не може да се види цялата и красота.  Но определено е страхотна!


Vayana, те и стиловете са различни по принцип, та няма как да се сравняват нещата.

lorenca, ако в тия кухни от бял гланц шетат 3-4-5 човека.... не знам... трябва си редовно почистване.

Общи условия

Активация на акаунт