новородено и възглавница??????

  • 11 124
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 596
В началото тензухена пелена, но година пъ-късно и в момента си иска възглавничка /не висока и дебела/, но я търси /половината нощ обикновенно спи в нашето легло и сигурно оттам се научи/. Така се принудих и моята възглавница да е много ниска. Но и много често спи върху възглавницата!

# 16
  • Мнения: 3 447
Само с пеленка newsm10

# 17
  • Мнения: 2 663
Ние също мисля да спим без възглавница или нещо под главичката.

# 18
И аз не съм му слагала възглавница, само пелена под главичката, ако повърне да я сменя само нея, не целия чаршаф Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 3 679
Не съм слагала- моя хубавец и до сега спи по корем а  с възглавница ме беше страх да не се задуши
Сега ву слагам тъничка като го храня или като спи на една страна след хранене- да не се обръща веднага по корем

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И ние сме със сгъната памучна пелена.Сменям я всеки ден даже и да няма повърнато,защото по нея има косъмчета от косичката/много си върти главата/.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 122
и ние с пелена сгъната на 2 и в калъфката за възглавничката, че да прилича на нещо Simple Smile

# 22
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 423
здравейте,
педиатърката като дойде вкъщи след изписването препоръча да сложим под матрака едно одеяло или възглавница за да е по на високо главата на бебето, по този начин не се изкривява вратлето му, а и няма опасност като повърне. Вместо възглавница слагах пелена и продължавам да слагам - Катерина е на 1г и 7м

# 23
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не, не слагам, само една памучна пеленка, за да не пера всеки ден чаршафи, а само пеленката, като върне от млякото
Peace

# 24
  • Мнения: 2 950
направо не мога да повярвам. никой от вас не слага възглавница - аз също. А в нашата градинка, аз бях еиднствената майка, която НЕ слага възглавница на бебето и всички учудено ме питаха кога най-сетне ще сложа на детето възглавница, та да не се мъчи!? Благодаря ви, майчета, за темата - аз си мислех, че нещо не съм в ред!

# 25
  • Мнения: 3 760
Слагаме съъъъъвсем тъничка или сгъната калъфка, тъй като много повръща-от хигиенни съображения. Иначе съм против-опасно ми се струва.

# 26
  • Мнения: 1 999
И ние слагаме само пеленка под главичката и.

# 27
  • Мнения: 1 555
Не и не мисля да слагам ! Под главичката му има само калъфка на детска възглавничка

# 28
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
И аз не слагам
В детските градини няма възглавници-децата  са от 3 до 7 години.
Моят син и досега като спи си избутва възглавницата,а е на 10г.

# 29
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Не и още не слагам.Като беше по-малък, само една пеленка памучна, сгъната на 4, та ако повърне случайно да не цапа чаршафчето.Сега слагам възглавница, но изправена и подпряна на таблата на кошарката, че се изтласква нагоре и си блъска постоянно там главата, но си спи без възглаваница и не виждам да му липсва.

Общи условия

Активация на акаунт