Стар сериал, който искате да гледате отново! - опус 2

  • 134 618
  • 486
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 822
Безпроблемно е.

# 361
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
... но се сетих за 1 индийски "Перла в короната". Аз лично не го следях, сигурно съм била малка и не ми е бил интересен, но помня, че възрастните много го коментираха.
"Перла в короната" изобщо не е индийски сериал, макар че действието се развива в Индия. Smirk
Истинска британска класика от '80-те години. Според мен все още си е класика и не мисля, че е "остарял". Заедно със "Завръщане в Брайдсхед" е може би най-доброто, което британската телевизия е направила през това десетилетие като екранизации на литературни първоизточници.
Ако имаш желание, сега - като не си малка вече - може да пробваш, дали ще ти хареса.

# 362
  • Мнения: 43
Много яка тема, замислих се и си спомних страхотни неща. Някои вече съм ги търсила наскоро, други трябва да потърся.

Blackadder - като дете се кефех на физиономиите на Роуан Аткинсън и се смеех много. Преди няколко години намерих сериала в YouTube и е дори по-як да го гледаш като възрастен.

Twin Peaks -  Преди няколко години го изгледах отново и е уникален.

The avengers - шпионския от 60те за Стийд и Ема Пийл. Даваха го по някаква кабеларка, искам да го намеря, но в Youtube има само откъси, не цели епизоди.

От латиноамериканските - всичко на колумбийския режисьор/сценарист Хулио Хименес (Вдовицата в бяло, В чуждо тяло, Аз обичам Пакита, Любов в пустинята). Трима братя, три сестри също е негов, но аз харесвам повече оригинала - Опасна любов. Актьорите не бяха толкова красиви, но историята беше много по-интересна. Имаше и мистерия, и не беше толкова захаросан (Франко и Сара умират към средата).

Ще се сетя и за още сигурно.

# 363
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Twin Peaks и аз гледам сега старите серии по HBO GO, след което ще мина на навия сезон. Все още ме държи в напрежение, нищо че е толкова стар.

# 364
  • Мнения: 811
Леле, като казахте "Любов в пустинята", бях лудо влюбена в главния герой 😂😂😂 Колко разиграни сцени от този филм имам 😆

# 365
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Австралийският филм с Мамчето Фут се казваше "Ричманд хил". Даваха 35 серии и остана незавършен.
"Между два бряга" беше за кораб, главните герои бяха Дели (Филаделфия) и капитан .... забравих му името, но беше много готин пич. След перипетии двамата се ожениха, но той след някаква злополука остана в инвалидна количка и тя учи за капитан и се яви пред комисия. Помня, че беше скандално жена да е капитан и и зававаха невъзможни въпроси. На един от тях "ако има пробойна как ще я запушите" след нейните отговори "голям чувал, пакет багаж и от този род" продължаваха да я питат и тя накрая отговори "ще взема най-дебелия от екипажа и ще го сложа да запуши дупката отвътре".
Ето го:
http://www.imdb.com/title/tt0086663/
От него се сетих за един уестърн - с чичо Итън и две момченца, негови племеници, много беше сладък, майката мислеше, че той има банка, а той просто се беше снимал пред банката, и беше оставила децата си на него да ги гледа. Оправиха се, но имаха доста трудности. Актрисата, която играеше Дели беше банкерка в този  филм. Мотае ми се нещо от рода на "Рай....", така е дадено и заглавието, но имаше още нещо в превода  Thinking
http://www.imdb.com/title/tt0094473/?ref_=nm_flmg_act_27
Някой спомена "Хотел Рай" - той беше за един хотел на германци на Палма де Майорка - майка - художничка, баща и двама сина, единият в инвалидна количка, във втория сезон го излекуваха.
А драмата с крокодилите беше "Завръщане в рая" - Стефани, Джили, крокодилите, които почти изядоха Стефани и нейното оцеляване и преобразяване.

А, ето това може да припомни  на гледалите филма:

# 366
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
От него се сетих за един уестърн - с чичо Итън и две момченца, негови племеници, много беше сладък, майката мислеше, че той има банка, а той просто се беше снимал пред банката, и беше оставила децата си на него да ги гледа. Оправиха се, но имаха доста трудности. Актрисата, която играеше Дели беше банкерка в този  филм. Мотае ми се нещо от рода на "Рай....", така е дадено и заглавието, но имаше още нещо в превода  

"Случки в райския кът" се казваше. Не зная как му е оригиналното заглавие.

# 367
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Така беше, благодаря! Flowers Hibiscus

# 368
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Моля, пак заповядай Simple Smile

Момичета (и момчета ако има), аз предлагам да си направим списък с линкове, откъдето могат да се теглят споменаваните тук сериали. Да качим някъде файла и всеки да си допълва. М?

# 369
  • Мнения: 5 354
Аз предлагам сериалите с дублажа от едно време да са с предимство Whistling

# 370
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Естествено Simple Smile
Или със субтитри на бг.

# 371
  • Мнения: 1 804
... но се сетих за 1 индийски "Перла в короната". Аз лично не го следях, сигурно съм била малка и не ми е бил интересен, но помня, че възрастните много го коментираха.
"Перла в короната" изобщо не е индийски сериал, макар че действието се развива в Индия. Smirk

Моя грешка Blush Ще го изгледам с удоволствие щом е британски. И книгата бих прочела, ако ми попадне.

# 372
  • Мнения: 1 822
Мистрал с бг субс http://dox.bg/files/dw?a=7f91272915

The Jewel in the Crown (1984) - пиратебей

# 373
  • DE
  • Мнения: 9 068
Някой коментираше "Децата на капитан Грант" случайно пуснах и в момента го дават по БНТ.
Погледнах, 2 епизод, било "По следите на капитан Грант"  Crazy Blush

# 374
  • Мнения: 1 822
в момента го дават. записвайте смело.

http://www.imdb.com/title/tt0088635/

Последна редакция: вт, 29 авг 2017, 14:22 от Hulk1

Общи условия

Активация на акаунт