Първи зъбки, първи каши чакат МАРТенчета наши!

  • 34 500
  • 711
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46
Момичета, днес Микаел навършва 5 месеца. Хайде на мъфините!




Хайде честито Simple Smile

# 31
  • Мнения: 46


Иначе относно паданията... Четох една мила книжка за отглеждане на бебета до 3 годинки, в която пишеше, че е добре бебето да си има "кътче" във всяка стая - просто одеялце на земята с няколко възглавнички и играчки. Така хем бебето си знае, че във всяка стая то си има собствена територия, така и има винаги къде да го оставиш, ако трябва да направиш нещо с две ръце:) Вики прекарва много време на пода - врътка се, играе си, напоследък прави сериозни опити да си смуче палците на краката, но пусти няколко см остават и не може да ги преодолее:) Та... от пода няма къде да падне. И му е забавно.


Добре де , за отглеждането на земята и аз съм за. И бебе и мама ще са доволни. Но в нас сме с ламинат и на мен лично ми се струва доста твърдо, не съм сигурна, че едно одеалце ще омекоти достатъчно. Чак се замислям за някакъв килим въпреки,че не ми се иска. Или пък както казахте докато са "гумени" не им е проблем да е по-твърдичко  Grinning

Аз съм взела един активити матрак, и засега съм много доволна, защото е като дунапрен и на този етап съм спокойна, че няма как да се нарани. Търкаля се, върти се, лигави си го, пък и аз съм спокойна, че не е направо върху паркета или килима. Сгъвам си го като кошарка, ако искам за малко да ѝ огранича движенията. На този етап ми върши добра работа
Ето такова е http://minene.bg/product.php?ProductID=65

# 32
  • Мнения: 374
ibos77, хвана ми окото вашата придобивка. Може ли малко разяснения: как се пере, лесно ли се пренася? Пише, че има и някакви прикрепени играчки... А, още нещо, което ме вълнува живо: площта голяма ли е в разгънато положение? Искам и в парка да го ползвам, освен у дома. Ако дадеш положителни отзиви, веднага го поръчвам - днес това е една от задачите за деня Laughing

# 33
  • Мнения: 242
Чудесна тема, Елис благодаря   Hug
Моята госпожица също е постоянно с ръце в устата, но лиги нямаме. През нощта си спи, както винаги, с едно будене към 4:30. Намалила е яденето в жегата, но не мога да я насилвам, колкото иска толкова. Иначе, все още сме си само на кърма, не проявява признаци за захранване и ще си чакам Simple Smile)) Хайде хубав ден на всички!

# 34
  • София
  • Мнения: 423
Не трябва да му е много меко на детето. На меко нито се лази, нито се преобръща лесно. Понякога родителите в опитите си да улеснят децата, по-скоро вредят. Какво ще му стане на ламинат? На всякъде сме с ламинати, голямата нито си е разбила черепа, нито друго. Такива кътчета правехме във всяка стая, в началото с олекотена завивка за спалната, която не ползваме вече, а после слагахме големи играчки според възрастта.

# 35
  • Мнения: 46
I Am Ruth, това нещо като е разгънато е с диаметър около 180 см., а сгънато на кошарка е около 140 см. Има някакви играчки, но не са кой знае колко атрактивни, висящи с цветовете на дюшека. Пере са лесно, защото са калъфи-сваляш и мяташ в пералнята. Като го сгънеш става като дунапренена колона, с височина около 130 см, и ширина 30 см. Изключително леко е и се сгъва с ципове. Но не знам за парка дали ще ти свърши работа, по скоро виж това http://minene.bg/product.php?ProductID=134, но за него нищо не мога да кажа Simple Smile
В интерес на истината съм много доволна от техните неща.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 467
Запис и от мен

# 37
  • София
  • Мнения: 54
Запис и от мен  Peace

# 38
  • Мнения: 0
Цоп и от мен в новата темичка доста  е актуална Simple Smile
 

# 39
  • Мнения: 385
Здравейте и от нас Simple Smile
Много хубава нова тема   bouquet
И Емма е нон стоп с ръце или играчка в устата,хапе ги настървено и точи лиги,но нито е подуто венчето,нито виждам да е побеляло.Явно само я сърби,бършем лиги през 5 мин,че и бузките и се зачервиха  ooooh! много и е нежна кожата!
И жегата не и понася много,всички сгъвки са и като подсечени,мажем ги с кремчето,което ни изписаха в Англия,подобрява се, но не минават.Правихме и 2 дни следобедни бани със слънчева,морска вода,но като че ли изсуши още повече сгъвките и май  Емма ще пропусне плажа това лято Simple Smile иначе климата на морето и се отразява добре.Спинка нощем като къпана  Mr. Green
И ние сме се сдобили с нещо подобно на подложката на Ibos и ще я вкарваме в употреба като се приберем живот и здраве Simple Smile тук и постилам одеало и чаршаф отгоре и си се занимава,върти се,радва се...
Да попитам мамите на девойки: Мислите ли и кога да пробиете ушите на момиченцата си или на каква възраст го направихте?
А мамите,които кръстиха вече бебоците си-Как мина?Спокойни ли бяха бебоците?
Ние ще ставаме кръстници в неделя и Живот и здраве ще кръстим нашата хубавица другата седмица! Simple Smile
Хубав ден и седмица на всички!

# 40
  • Мнения: 374
Между другото, Микаел има някакъв нов номер: избутва се нагоре, както си лежи. Така се придвижва. Някой друг има ли такава случка? В един момент се чудя какво му става, защото го слагам най-долу в кошарата, а след 3 минути вече се е избутал догоре и главата му се опира в горната страница. И се дразни, и мрънка. Където и другаде да го сложа, е по същия начин.

# 41
  • Мнения: 46
Кофеин, скоро си размишлявах по темата за пробиване на ушите на малката, но ми се струва прекалено рано. Предполагам, че живот и здраве като стане на 2-3-4 годинки бих ѝ ги пробила.

I Am Ruth, Дария се избутва ту нагоре, ту надолу. Общо взето всеки ден е с нов репертоар. Не знам как го прави, но нощем си се разхожда с чаршфчето. Намирам я във всички ъгли на леглото, но винаги си е с чаршафа, с който съм я завила Simple Smile Остави детето да си шава, днес е решил нагоре, утре ще реши настрани  Peace

# 42
  • Мнения: 374
На мен не ми пречи - нека ходи където иска. Просто хем го прави, хем се дразни и мрънка.

# 43
  • Мнения: 43

Да попитам мамите на девойки: Мислите ли и кога да пробиете ушите на момиченцата си или на каква възраст го направихте?


Аз ще оставя на детето да си избере кога да си пробие ушите, когато стане голяма и поне може да говори Simple Smile Лично на мен ми е много неестесвтено и некрасиво, когато видя малко бебе или невръстно мимиченце с обици. Мисля че до някаква възраст трябва да са си максимално естествени. Знам че повечето родители бързат основно заради болката, но си мисля, че при достатъчна осъзнатост и желание и адекватни обяснения от страна на родителите, не е проблем. Аз си пробих ушите, когато бях доста голяма Simple Smile

А да ви попитам: някой има ли идея колко грама горе-долу е 1 л АМ? Знам че различните млека са различни, но лъжичките им са относително еднакви и затова не задавам марка. Въпросът ми е малко идиотски, но не намирам никъде по кутията да пише, а ми е необходимо, за да измеря нещо....

# 44
  • София
  • Мнения: 167
Ruth,  Ели се оттласква назад още от 2месечна възраст. Редовно главата му падаше от повивалника. Това беше и причината бързо-бързо да го смъкна на земята, за по-безопасно.

Колкото до "бебешките кътчета" -  у дома е безмислено да организирам каквито и да е кътове. Първо, "големите" ще им видят сметката за нула време, и второ, Ели се се "разхожда" свободно където си иска, вкл. и по паркета. Та тук май да вметна, че нищо му няма, нищо му няма, не се оплаква от твърдината на подовата настилка. Имаме килим, който покрива може би около 1/4 от стаята. Самия килим е покрит с чаршаф, защото Ели често плюе и повръща и тъй като килимът не мога да го пера всяка вечер, слагам чаршаф, който на края на деня отива в пералнята.  Peace И всъщност Ели в 80% от времето въобще не е върху килима, а е на паркета, по-лесно му е да се придвижва, защото се пързаля Wink  Забелязала съм обаче, че се ядосва, ако е с голи крака, за това и у дома обикновено му слагам дълги панталонки, иначе коленете му залепват на паркета, зачервяват се от триенето и т.н., с две думи - по-удобно му е облечен.  Peace

И за да не бъда обвинена, че съм голословна и че не може 4-5 месечно бебе да пълзи, прилагам ви малко "домашно видео", да се посмеете цък и цък.

Общи условия

Активация на акаунт