Първи зъбки, първи каши чакат МАРТенчета наши!

  • 34 550
  • 711
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Здравейте!От самото начало следя предната тема и след като изчетох всичко ,реших и аз да се включа Simple Smile))Моята бебка се казва Виктория и е родена на 21 март( 3.100 кг.и 46 см ).На нас за зъбките ни помага обелен и изчистен морков,които е престоял известно време във фризера,дори Вики се бори с мен сама да си го държи Simple Smile

# 61
  • Мнения: 385
Здравейте!
Днес ставаме на 5месеца! Simple Smile  smile3510
Благодаря ви за мненията за дупченето на ушите.Аз бях решила да и ги пробия преди да си заминем края на месеца(не им вярвам в Англия),преди годинката.Тук педи-то ги дупчи,но ме разубеди-била малка.Вика ми другото лято,но аз мисля,че тогава е по-неподходящо и ще изчакам да започне да разбира. Simple Smile
илка голям сладур е твоя Ели,да ти е жив и здрав!
Деси и Емма постоянно се мъчи да гледа телевизия като фокусира екрана,но аз не и давам.Привлича ги,шарено,сменят се картинки .А рекламите,не знам как ги правят,но всички деца са луди по тях.
Добре дошли Креми ,Хриси и бебоци! Simple Smile

# 62
  • Мнения: 1 661
Здрасти и от нас! Нашият младеж се върти вече навсякъде, днес дори в коритото се завъртя по корем. Grinning
Илка, мерси за видеото! Много е сладък малкия сладур Ели! Heart Eyes
Телевизора в къщи е забранен вече, но малчо все обръща поглед към монитора на компютъра. ooooh!

# 63
  • Мнения: 46
Ако изключа телевизора, се насочваме към компютъра, телефона или всяко нещо, което има екран Simple Smile Опитвам се максимално да огранича тези източници на забавление около нея, но вечер не се получава. И то детето се възползва и си хвърля по едно око. Знам, че не е никак полезно, ама... Sad

# 64
  • Мнения: 636
Аз не го спирам да гледа телевизия...
Нас определено ни мъчат зъбките, мажа с кремче, но колко помага не ми е ясно...
Нашето столче за кола ни умаля бая, едва се побира вътре .. ooooh! Дано издържи още малко и ще купуваме по-голямо, а и ще си пътуваме към БГ и се чудя дали от тук или от там да го купим....  newsm78

# 65
  • София
  • Мнения: 23 208
да се позапишем и ние  Mr. Green
чудих се чудих за захранването докога да чакам и се започнахме средното положение на 5 месеца, хареса оризовата каша, на моркова се мръщи първия ден, днес втори много го хареса, май скоро и  tooth ще имаме, няма много нерви, само всичко е мобилизирано да се тъпче в устата.

# 66
  • Мнения: 4 292
 Здравейте момичета! Много ви е хубава темата и много бързо върви, дано да е изпълнена с повече безпроблемни зъби и ядящи, спящи, кротки бебенца! Grinning
 Относно пробиването на ушите аз лично съм ужасно против! Много ми е мъчно, а не ми е сладко да видя бебе на 5-6 мес. с пробити уши. Кой го е питал него милото? Убедена съм, че повечето майки го правят, заради това, че им бъркат момиченцата с момченца, но за мен не е причина. Всяка майка знае, че има най-прекрасната, сладка, чаровна красавица и не  е нужно, заради кьоравата баба комшийка например да се стресира детето. Според мен сега е стрес, а не после, виждате на едни ваксини колко се стряскат горките. Другото, е че дупките после се изместват, когато ушите растат и става грозно. Моите ги пробиха някъде към 10 г, помня го и за мен този ден беше празник. Сори, олях се, ама ми е болна тема, нищо че имам момченце, но скоро много спорих с една приятелка и още ме държи.
 Тв всячески го пазя да не гледа, той все на там се върти и накрая го спирам, нещо не ми е решение да го оставя да гледа, докато аз свърша нещо.
 А кошчето за кола и на нас ужасно ни умаля, чудя им се пише до 13 кг, е как ще стане не знам, ние сега сме 8 и сме свити и краката ни стърчат.
 Момичета да ви попитам тези, които ползвате от сгъваемите кошарки, че мисля за път да вземем една, нужен ли е матрак допълнително? Изобщо доволни ли сте от тях?
 Приятен ден!

# 67
  • София
  • Мнения: 167
Anntoaneta, едната ни кошара е сгъваема. Ако ще я ползвате по-дълго и у дома - вземете си матрак. Ако ще е инцидентно за 10 дни на почивката - и едно одеяло сгънато на 2-3 върши работа.  Peace

_илка, леле колко е пъргав бебчо, възхитена съм, браво, браво Simple Smile чак взех да си мисля, че нашият хубостник май малко го смързява, той хич не му се придвижва, като се обърне по корем след малко почва да хленчи някой да го върне по гръб... и толкоз Simple Smile

всяко дете си е индивидуално. дори и моите не си приличат помежду си и Ели сега ни шашка всички у дома с постиженията си. но е голям любопитко и това явно го тласка да постига целите си.

# 68
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Защо не е полезно да види работещ телевизор? Интересно ми е просто...

Абе, моите дупки на ушите са си правилни, дори правени от кьоравата ми баба.... Както и на каката ми, която вече е на 4ри и са и правени с пистолет....  Whistling

То по тази логика "Кой го е питал него милото? ", кой го е питал милото дали иска да съществува на тази земя, нали....  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 636
Защо не е полезно да види работещ телевизор? Интересно ми е просто...

Абе, моите дупки на ушите са си правилни, дори правени от кьоравата ми баба.... Както и на каката ми, която вече е на 4ри и са и правени с пистолет....  Whistling

То по тази логика "Кой го е питал него милото? ", кой го е питал милото дали иска да съществува на тази земя, нали....  Mr. Green

Или дали иска и ваксини... Едва ли  Mr. Green
И моите дупки са от бебе, но не са се преместили  newsm78
А това с ТВ-то и аз не го разбирам.... Crazy

# 70
  • Мнения: 46
Нали уж телевизорът облъчвал, развалял очите и т.н....

# 71
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Нали уж телевизорът облъчвал, развалял очите и т.н....

Това беше за старите телевизори с кинескопи.  Mr. Green

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Незнам, може наистина да не е полезно пред телевизора, но според мен това е когато се гледа с часове. Аз например като имам някаква работа за вършене, пускам на лаптопа мики маус, нагласям бубата да и е удобно и тя гледа. Колко мислите ще гледат на тая възраст интересно е, но за 15 - 20 минути, ако и толкова издържи, после и това омръзва. Според мен не е важно сега колко ще стои пред телевизора или компа, а после когато порасне. На моя приятелка детето не можеш да го накараш да излезне навън да играе с деца, денонощно е пред компа. Е това вече е вредно. Моята голяма дъщеря, ако има игра навън няма да се прибере цял ден и аз не и правя забележки, даже се радвам. Казвам го защото някой и в това си ограничават децата. Повече гледа телевизия и компютър зимата, но тогава пък е ангажирана с учене и пак не и остава много време.
Олееее, олях се!

# 73
  • Мнения: 4 292
 Голяма дисекция ми спретнахте на коментара, ама това си мисля, не знам защо, ама ми е болна тема, а имам момченце Laughing
 Тв и компютър не са толкова вредни от към излъчване, облъчване и дрън, дрън, ами действат на нервно-психичното състояние на бебето и детето. Тези рязко сменящи се картинки и цветове, намалящи, увеличаващи звучи това е по-опасно. Превъзбуждат детето и може да му се отрази на съня, да е нервно, да се буди често, да плаче. Но това при гледане на Тв, а не поглед из между играта.
 _илка мерси, майка ми взела една и ми я показва на скайп. Гледам, че има нещо като матраче, ама дали ще е удобно не знам. Иначе одеалата са идея, но в тая жега няма да става. Не знам при вас как е, но ние се потим ужасно много.

# 74
  • Мнения: 118
Порових се из google да видя защо не е хубаво да се гледа тв  от малките деца http://www.1dkk.com/page.php?IDMenu=931

Общи условия

Активация на акаунт