Първи зъбки, първи каши чакат МАРТенчета наши!

  • 34 521
  • 711
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 101
Аз въведох бяло месо на 7м и 2 седм. - пуйка и пиле. Давах готови пюрета, в които процентът на месото е нисък и давах през ден. Остава заешко, но може би от другата седмица. От утре ще започваме глутена - взех зърнена каша, Алекс влиза в осмия месец. До колкото разбрах глутенът трябва да се дава всеки ден в продължение на един месец.

# 676
  • Мнения: 16
и аз така разбрах за глутена, ако може всеки ден за около месец. Месни пюрета и аз купувам, защото няма откъде да набавя месо с гарантиран произход. Elenka, ти какви пюрета заешко ще даваш, защото не можах да намеря много подходящи, все са с домати? А каква закуска мислите да давате?

# 677
  • София
  • Мнения: 23 186
готови месни пюрета аз не купувам, има на хип и плазмон едни , които се водят добавка, уж са само месо, но всъщност месото е 40%. та те са да направиш зеленчуци и да сложиш част от бурканчето вътре.
пиле, заек и пуйка видях че има.
купих едно готово на хип, картоф, морков и пиле. вместо моркови май бяха сложили боица, дупето му беше 3 дни жълто, не мога да го измия  ooooh!

# 678
  • Мнения: 101
За заешкото съм взела на Хип - картоф, копър и заешко. Имам и някакво бурканче - фин заек с пиле и зеленчуци на OVKO, но в къщи видях, че има някакъв глюкозен сироп и сигурно няма да го давам.

# 679
  • Мнения: 12
Аз в началото му правех пюрета картоф и морков с неговото адаптирано мляко,той не желаеше да ги яде.Реших,че не го правя правя правилно и му купих чист картоф,който също отказа.След това пробвах с тиква и започна да ги яде.Скоро не съм опитвала да правя,но съм решила с пилешко тази седмица да направя и зеленчуци.

# 680
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Момичета, очкавам предложения за заглавие на следващата тема.

# 681
  • Мнения: 43
Момичета, очкавам предложения за заглавие на следващата тема.

Мисля, мисля, ама нещо не ми идва музата съвсем... Вън се вият есенни мъгли, МАРТенче вкъщи бързо пълзи.
Ако измисля нешо по-свястно, ще пиша  #Crazy

# 682
  • Мнения: 12
МАРТенчето лази и крещи,пакостите почва да твори! Simple Smile

# 683
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Хайде още едно и пускам анкета да изберем.  Peace

# 684
  • Мнения: 1
МАРТенчето лази и бърбори,  скоро май ще ходи

# 685
  • Мнения: 24
Здравейте, аз да ви споделя, че от една седмица моето момиченце отказва категорично да яде зеленчуково или месно пюре на обяд. Само като й замирише и прави една намусена физиономия и не иска да хапне и една лъжица. Няколко дни я насилвах, обаче след като се свързах с доктора, той ми обясни, че ако си яде млякото не би трябвало да се притеснявам - можело да е свързано с растежа на зъбките. Тя наистина си хапва и мляко, и каши, и плодове... Единствено зеленчуците отказва - независимо дали е готово пюре или домашно приготвено. Иначе с попарата и сиренето също се мъчим от няколко дни - и тях категорично отказва. Днес заместих сиренето с малко извара, която добавих в кашата и си я хапна с удоволствие. Дори опита и малко кисело мляко. Дадох й глутенова каша вече, защото сухарите не ги харесва.

Някоя от вас имала ли е подобен проблем с отказ от дадена храна? А давали ли сте вече кисело мляко?

Да ви се похваля - вече много обича да я люлея на люлка:D

# 686
  • Мнения: 43
Здравейте, аз да ви споделя, че от една седмица моето момиченце отказва категорично да яде зеленчуково или месно пюре на обяд. Само като й замирише и прави една намусена физиономия и не иска да хапне и една лъжица. Няколко дни я насилвах, обаче след като се свързах с доктора, той ми обясни, че ако си яде млякото не би трябвало да се притеснявам - можело да е свързано с растежа на зъбките. Тя наистина си хапва и мляко, и каши, и плодове... Единствено зеленчуците отказва - независимо дали е готово пюре или домашно приготвено. Иначе с попарата и сиренето също се мъчим от няколко дни - и тях категорично отказва. Днес заместих сиренето с малко извара, която добавих в кашата и си я хапна с удоволствие. Дори опита и малко кисело мляко. Дадох й глутенова каша вече, защото сухарите не ги харесва.

Някоя от вас имала ли е подобен проблем с отказ от дадена храна? А давали ли сте вече кисело мляко?

Да ви се похваля - вече много обича да я люлея на люлка:D

Огромен проблем с яденето имаме, огромен!!!! ЛЛ обясни, че е от зъбките, защото иначе сме в чудесен тонус и всички показатели са ни много добри....
По неин съвет опитахме попара и това е почти единственото, което яде с удоволствие. Също вместо пюре, опитах със зеленчукова каша на Слънчо ( двата вида). Засега я ядем.
Кисело мляко все още не съм давала. Може би ще дам след навършени 9. Зависи как върви всичко. От "по-опитни" майки разбрах, че киселото мляко решавало донякъде проблема с апетита. Но може би пак зависи от детето. Казвам го във връзка с това, че ние не си ядем и АМ с желание, както преди. Не е и в предишните количества.

# 687
  • София
  • Мнения: 23 186
у нас пък всичко се яде, колкото предложа толкова изяжда  ooooh!
имаме 6 зъба, вече се чудя какво да давам да дъвче, лл каза коричка хляб, ама още не сме докарали до толкова глутен, засега само овесена каша е опитвал.
и на всичкото ядене последния месец е качил точно 100гр.
тая попара по кое време на деня я давате?
имаме 3 хранения с ам и не ми се ще да ги замествам с друго и попари изобщо не ми се вместват някак  newsm78

# 688
  • Мнения: 16
Здравейте, аз да ви споделя, че от една седмица моето момиченце отказва категорично да яде зеленчуково или месно пюре на обяд. Само като й замирише и прави една намусена физиономия и не иска да хапне и една лъжица. Няколко дни я насилвах, обаче след като се свързах с доктора, той ми обясни, че ако си яде млякото не би трябвало да се притеснявам - можело да е свързано с растежа на зъбките. Тя наистина си хапва и мляко, и каши, и плодове... Единствено зеленчуците отказва - независимо дали е готово пюре или домашно приготвено. Иначе с попарата и сиренето също се мъчим от няколко дни - и тях категорично отказва. Днес заместих сиренето с малко извара, която добавих в кашата и си я хапна с удоволствие. Дори опита и малко кисело мляко. Дадох й глутенова каша вече, защото сухарите не ги харесва.

Някоя от вас имала ли е подобен проблем с отказ от дадена храна? А давали ли сте вече кисело мляко?

Да ви се похваля - вече много обича да я люлея на люлка:D

и при нас е така, като дойде време за зеленчуковото пюре и настръхвам, не ще, стиска устата и реве, отвреме навреме като се разсее от нещо и по грешка лапва някоя и друга лъжица, но аз не мога да го разсея, трябва някой отстрани да му говори и то не се получава винаги. Иначе плодовете като прахосмукачка ги всмуква, не сварвам да пълня лъжицата. Кисело мляко по съвет на педиатър след 10 навършени месеца ще давам, даже каза около 11 още по-добре

# 689
  • Мнения: 26
Здравейте мамчета и от мен!

Чета ви редовно, но бързо и все не ми остава време да пиша, но днес намерих Simple Smile

Да се похвалим и ние Simple Smile Малкият Иван е почти на 7 м. без 3 дни (27.03) яде всичко каквото му предложа, независимо домашно или не. Понякога се мръщи , но мама е по-хитра от него и успявам да го прелъжа. От 3 дни хапва за закуска попара, първите няколко лъжици яде без проблем , после се намръщи малко и преди да е отказал или да е разбрал слагам в попарата малко плодово пюре и проблема е решен. Simple Smile Давам следобеда и вечер кисело мляко, за сега от магазина , после може и домашно, имам сигурен източник. само нощем ядем АМ. Имаме второ зъбче поради което е кисел вечер предимно, но за сега минаваме само с това Wink Др седмица мисля да вкарам и жълтък и май сме приключили с нововъведенията за сега Simple Smile За това се замислям от др месец и на кухня да го запиша, поне няколко седмици за да видя какво е разнообразието там, после зимата мисля домашни неща да си му правя. Имам месо и зеленчуци домашни... Simple Smile

Усмихнат ден и весели и засмени бебчета Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт