Сухо четкане / Dry Skin Brushing

  • 76 487
  • 742
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 8 163
Ако правилно съм разбрала - четкането е на сухо, преди душ, после вземаш душа и мажеш с нещо. А не първо душ и четкане на суха, чиста кожа
Точно така. За да отмиеш остатъка от изчетканото и да от пушиш порите, та кожата да диша.

# 271
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аanbibian, не ми е останало време да търся четка и ползвам кърпите за почистване, а сгънати са си като четка. Натискът е по-лек от четка, но ексфолиация и дренаж определено се получава.
Памучна кърпа, къхненска кърпа... само да е естествено и гладко  - без вафли, хавилии, бархет.

# 272
  • Мнения: 814
Четкам се вече няколко дни и наистина мога да кажа,че усещам промяна в кожата на тялото,но лицето ...не знам. Thinking

# 273
  • Мнения: 8 163
Четкам се вече няколко дни и наистина мога да кажа,че усещам промяна в кожата на тялото,но лицето ...не знам. Thinking
Е, ами ти нали не четкаш лицето с интензитета и честотата, с които четкаш тялото?

Преди това редовно ли ексфолираше лицето?

# 274
  • Мнения: 814

Преди това редовно ли ексфолираше лицето?
Не особено редовно. Embarassed Както писах и преди постоянството при мен е проблем,но изглежда там е грешката ми.

# 275
  • Мнения: 1 709
...
Агива имат щанд, но са с гъби, ръкавици и т.н..
Имат една луфа с растителни влакна с дълга длъжка-5,99 лв? Луфа ще свърши ли работа или трябва да е четка с косъм?
И аз се присъединявам към питането Simple Smile
Четката на Агива представлява дълга дръжка, чийто връх е това. Доста е драскащо на пипане.

# 276
  • Мнения: 393
Докато трае самото четкане нямам проблеми,четкам предимно крака и ръце, не ми е приятно по торса, лошото е, че след душа започват едни сърбежи...мъка, мажа обилно с крем за тяло и едва след 15-20 минути кожата се успокоява. Четката ми е Ебелин, проблемът едва ли е в нея, имам и копринена кърпа за обтриване, след нея положението е същото, но пък съм упорита и се надявам  това да премине Mr. Green Ще споделя, когато се случи Grinning

# 277
  • София
  • Мнения: 1 902
И при мен го има този сърбеж Thinking

# 278
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз бих си взела една малка луфа без дръжка за проба. И без това дръжката е само за гърба.

Луфата е естесвено влакно и ще масажира и почиства. Вероятно ще е по-мека от ебелинската четка за тяло. А и е евтина и ще се комплектова с ръкавица за по-малка сума.

ПП При мен също имаше сърбеж, но след около 24 часа когато четках на 48.

# 279
  • Мнения: 8 163
Нимфеа, Кали, сърбежът след четкане няма нищо общо с това дали ползвате четка, луфа или кърпа. Може да има няколко причини за този сърбеж:

- стрес - при повишено ниво на стрес, тялото отделя хистамин, който предизвиква локализирана имунна реакция, придружена от сърбеж;
- влошена циркулация на кръвта - четкането активира повърхностната циркулация на кръв. При хора, чиято циркулация не е много добра, тази активация води до усещане за сърбеж, което преминава в рамките на около 30 минути;
- понижено ниво на естроген - естрогенът е обвързан с производството на телесни мазнини;
- заболявания - някои болести на черия дроб, бъбреците и щитовидната жлеза, както и анемията и ранните стадии на диабет водят до сърбежи;
- медикаменти - приемът на антибиотици и упойващи вещества също може да предизвика сърбеж.

Редовното четкане ще подобри циркулацията на кръв в кожата, с което склонността към сърбежи след четкане ще намалее значително или ще изчезне.

Когато се къпете, не ползвайте много топла вода и винаги приключвайте къпането с хладен душ, за да стегнете порите. Ползвайте овлажняващи натурални масла след баня вместо химия. Яжте и пийте източници на полезни естествени растителни и животински мазнини: кокосово масло, капсули Омега 3-6 или тлъсти риби, зехтин, яйца (с жълтъка), чия, ленено семе, орехи, водорасли, зелени листни зеленчуци...

# 280
  • Мнения: 393
Припознах една от причините, въпреки, че никога не съм предполагала, че тя е в основата, благодаря, Фея Кръстница    bouquet

Последна редакция: вт, 27 авг 2013, 10:08 от Нимфеа

# 281
  • Мнения: 1 709
От едната страна е масажираща , а от другата страна е с такива косми
И аз вече се сдобих с четка, на Агива е Simple Smile Същата като цитираната по-горе.
Сутринта правих проба, четках по три-четири пъти. Не съм спазвала схемата, защото не съм запомнила зоните още, а просто исках да опитам и да усетя как е. Хареса ми - само не ми допада усещането на корема, но на ръце, крака и гръб е приятно.

Прави ли се почивка от четкането? Докога продължава?

# 282
  • София
  • Мнения: 9 605
Докато имаш кожа. Laughing

# 283
  • София
  • Мнения: 760
Здравейте. Признавам, че не бях чувала за метода, но сле като попаднах на темата се запалих и вече от няколко дни "четкам". Чувствам се добре и мисля са продължа, благодарности към авторката на темата. Четох я доста подробно и може да съм пропуснала, но не ми е ясно как се процедира с кожата на лицето - посоки и подходяща четка. Ще помоля за уточнение.
И още няколко лаични въпроса - какъв е ефектът ако не четкаме съвсем правилно. Не съм лекар и не знам как точно се движат лимфните потоци, а показаните схеми и посоки в клиповете си противоречат. Това, което аз съм чувала за масажи и подобни процедури е, че е добре винаги да започват от долу нагоре, а тук е обратно. Ако не се движим съвсем правилно какво става. Ако не взема душ (идва зима, аз съм от зиморничавите:) или не се намажа след това по - скоро вредя на кожата или все пак е добре да се изпълнява процедурата?

# 284
  • Мнения: 8 163
Мegislava, ето отговори на въпросите ти.

- не ми е ясно как се процедира с кожата на лицето - посоки и подходяща четка.

Кожата на лицето и врата е по-тънка и по-чувствителна. За ежедневна поддръжка трябва да се подбере четка с по-мек косъм (растителен или животински) или кърпа с по-фина тъкан.

Моята четка за ежедневно ексфолиране и масаж е направена от кози косми. Bodecare предлагат и растителна четка за лице. Не знам обаче къде на българския пазар можеш да намериш подобен продукт.


Веднъж, максимум два пъти на седмицата може да се прави по-дълбоко ексфолиране. За целта използвам четката за тяло.

Засега предлагам да изгледаш това видео, което ще ти покаже начина и посоките на четкане. За следващата тема ще потготвя видео инструкции, които са по-ясни и кратки.


- какъв е ефектът ако не четкаме съвсем правилно.

Положителен ефект върху кожата ще има заради подобреното кръвообращение и премахването на мъртвите клетки, независимо дали спазваш правилната посока на четкане или не. Целта при спазването на посоките е да се стимулира потока на лимфната течност.

- Не съм лекар и не знам как точно се движат лимфните потоци, а показаните схеми и посоки в клиповете си противоречат. Това, което аз съм чувала за масажи и подобни процедури е, че е добре винаги да започват от долу нагоре, а тук е обратно.

Начинът, по който аз се четкам е в съответствие с насоките, дадени от Бранди Оуенс, която не е масажист, а специалист по лимфна терапия. Бранди твърди, че трябва да се започва от ключицата и зоната над гърдите. След това можеш да продължиш с която си искаш зона. Аз лично продължавам със зоната около гърдите, после корема, после краката, после седалището, гърба и накрая ръцете. Винаги четкам първо лявата, а после - дясната страна на тялото.

Преди да четкам тялото, вече съм правила масаж на главата (с дървена четка), последван от четкане на шията и лицето (с четката от кози косми).


- Ако не взема душ или не се намажа след това по - скоро вредя на кожата или все пак е добре да се изпълнява процедурата?

Не вредиш на кожата, но и не й помагаш толкова, колкото ако вземеш душ и се намажеш след четкане. Ако само се четкаш, ефектът ще е като от това само да решеш косата си, без да я миеш - няма да си рошава и, стига да решеш достатъчно пъти, мазнината ще се разнесе по цялата дължина на косъма, но косата и скалпа ти няма нито да се чувстват, нито да изглеждат толкова добре.

Импейшънс, сухото четкане е като миенето на зъбите: няма почивка.

Последна редакция: ср, 28 авг 2013, 16:20 от Фея Кръстница

Общи условия

Активация на акаунт