"Доверие - какво се случва с този фонд"

  • 19 400
  • 187
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 387
уфф иках да кажа между Съгласие и Родина се колебая Вече почнах да се съединявам Joy
Гледах сайта на Топлина Там много странно пише че можеш частично да си местиш уж част от дяловете в друг фонд да си Разбирам го наполовината там наполовината на друго място
ииии друго интересно пише че може да си изтеглиш вложеното , а нали не се разрешава това
като се пенсионираш можело накуп всичко или на вноски към пенсията да ти ги дават нещо такова разбрах ама...май се побърках вече та не знам ((

# 181
  • Мнения: 272
Моля,   bouquet . Опитах се да бъда полезна (друг е въпросът дали успях) Не гледай подредбата в моя списък - копирах ги директно от списък в КФН, за да не пропусна някой.
Провери си вноските във фонда. Става лесно - трябва ти само код за достъп от самия фонд. Така ще разбереш дали за някои месеци не ти липсват вноски. Ако липсват - по веригата: работодател - НАП - пенсионен фонд. Някой от тях нещо е сбъркал и парите са ти удържани, но не са достигнали до индивидуалната ти партида.
Имай в предвид, че вноски не се правят, ако не си получавала заплата за определен период, а обезщетение от държавата (примерно ако си била в отпуск по майчинство или в продължителен болничен).
Размерът на вноската при заплата 750 лв. е 37,50 лв (за една година са 450 лв).
Ако 12 години си се осигурявала на заплата 750 лв. сумата по партидата ти трябва да е доста по-голяма (но пък едва ли 12 години си била на една заплата).
Моят съвет е първо да си провериш дали за всички месеци са постъпвали пари във фонда (Просто не знам Доверие да са губили драстично пари на своите осигурени и затова друг отговор не ми идва сега).

# 182
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 425
В Япония няма ли пенсии ? Rolling Eyes



http://www.nenkin.go.jp/n/www/english/detail.jsp?id=38
Имат си пенсионна система и на бързо изчитане хич не изглежда лоша. Simple Smile

Месечната вноска е около 115 евро, а пенсията на човек, който е плащал 40 години е 6 000 или 7 500 евро според категорията, а в някои случаи и повече. Трябва да се плаща поне 25 години и размерът на вноската май не зависи от дохода. Това че си безработен също не освобождава от задължителните вноски по принцип, но някои категории са освободени. Допълнителното пенсионно осигуряване е по желание и ако се плащат вноските по него (3 евро) допълнително после се получава добавка към пенсията равна на 1.5 евро по броя на месеците, които са плащани. Доколкото разбирам допълнителното осигуряване не е в пенсионни фондове собственост на Сульо и Пульо, а на държавата.



много добре ми звучи  Peace тук е такова лъготене обявените доходи  Crossing Arms

# 183
  • Мнения: X
Гледам, че никой не отразява новината, но все пак се реализира сделката с британската офшорка. Остава регулаторните органи да я одобрят.

http://news.ibox.bg/news/id_1571929653

# 184
  • Мнения: 17 982
Гледам, че никой не отразява новината, но все пак се реализира сделката с британската офшорка. Остава регулаторните органи да я одобрят.

http://news.ibox.bg/news/id_1571929653



Прочетох я, ама не знаех дали това трябва да ме успокои или напротив  newsm78

# 185
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 425
и аз гледах по новините, когато обявиха .... обаче Даниела Петкова (или както беше управляващата - нали цялото ръководство напусна по-рано) все пак ще управлява  newsm78 Blush

# 186
  • София
  • Мнения: 16 015
и аз гледах по новините, когато обявиха .... обаче Даниела Петкова (или както беше управляващата - нали цялото ръководство напусна по-рано) все пак ще управлява  newsm78 Blush
Не виждм проблем. Тя е подала оставка, но е са я приели. Та сега остава да работи. Ако иска да се раздели - има и други начини, според КТ.

# 187
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 425
според мен си е променила становището  Peace

Общи условия

Активация на акаунт