Тема 10 - ДЕКЕМВРИйчето расте - бърбори, инати се и яде кюфте

  • 49 301
  • 338
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 5 289
О, но как, дори всеки си има свой шкаф за играчки и отделно един общ  Peace Което не пречи да се играе и с на другия с по-голям кеф  Twisted Evil

# 106
  • София
  • Мнения: 190
Цитат
За играчките на баткото е ясно - точно 5 минути след като влезне при него в стаята вечер се чува - Мааамо, пък София...... Mr. Green Искам нейни играчки да си има в някаква степен....
Звучи ми познато Simple Smile .  И при нас е същото.
За подарък се замислям за нещо за рисуване. Последно време страдат всички маси, подове, добре че измислиха SUPER washable фулмастрите.

Аз да питам има ли още някой да кърми вечер и през нощта.  Иска ми се поне през нощта да спрем, а вечер да е преди миенето на зъби. Ама не ми се получава.  Оставяла съм я и през нощта без мен, няма проблем заспива и си спи; ама като знае че съм в къщи, дори и в другата стая - не става.

# 107
  • Мнения: 4 753
Справям се, няма как, но свекъра и свекървата ми помагат. Особено след обед с извеждането на разходка. Вечер е най- забавно, докато кърмя малката. Йоан се върти и търка като малко коте около мен. Бута ми гърдата, дърпа я ... а бе цирк. "забавно" е и като двамата едновременно плачат.

# 108
  • София
  • Мнения: 5 289
Аз да питам има ли още някой да кърми вечер и през нощта.  Иска ми се поне през нощта да спрем, а вечер да е преди миенето на зъби. Ама не ми се получава.  Оставяла съм я и през нощта без мен, няма проблем заспива и си спи; ама като знае че съм в къщи, дори и в другата стая - не става.


Момата почти се беше самоотбила в последните месеци, вероятно покрай бременността ми. Покрай яслата боледува повече и в тези периоди си суче повече и по-често. Като е здрава, намалява силно сукането.
Някои майки въвеждат изцяло нов ритуал по заспиването в опитите си да намалят и отказажат вечерното сукане за заспиване. Например миене на зъбите, обличане на пижамите, казваме "Лека нощ" на любимата играчка и лягаме да четем приказка. Редовното искрено обяснение с кратки изречения често в даден момент дава ефект. Разсейването с нещо друго приятно, например гушкане, галене по гръбчето и тихичко пеене също се случва да сработи. Много майки започват да носят по-неудобни за кърмене дрехи, напр. без деколте и добре запасани.
Посред нощ понякога може да се окаже, че детето е просто жадно и предлагането на вода да е някаква алтернатива. В други моменти просто изчакването "Ей сега, ей сега" и тихичкото "Шшшшшшшшшт" успиват пробудилия се малък човек и понякога до сукане не се стига.
Споменаваш изрично миенето на зъби и сукането след това - притеснява ли те нещо в тази посока?

# 109
  • София
  • Мнения: 104
Като говорим за подаръци вижте това http://www.comsed.net/index.php?p=news.

# 110
  • Мнения: 473
Пухчее, напълно те разбирам. Нашия татко постоянно е зает и детските площадки са ни доста далеч. Не излизам всеки ден. Имаме двор поне, че иначе съвсем ще изперкам. Сега ще се местим, да не кажа, че в момента го правим, багажа е готов, само че ММ днес пак закъсня и така си стои. Иначе и малката не говори, поне не неща които аз да разбирам. нашите лекари, ме карат да я записвам на ясла, възможно най-скоро време заради това. Сега като се преместим ще го направя, но едва ли по това време на годината ще ни огрее държавна. Много е важно за тях да общуват с връсниците си.

А за зъбите, и нашите излязоха доста късно и то наведнъж.

# 111
# 112
  • София
  • Мнения: 190
Споменаваш изрично миенето на зъби и сукането след това - притеснява ли те нещо в тази посока?
Да, с баткото имах проблеми с млечните зъби. Много от тях се сдобиха с пломби. Новите му, за сега са добре . И на дребната гледам, че има бели петънца. Съветът на зъболекарката е да й мина с марля с вода устата като се на суче, което няма как да стане, защото тъкмо е заспала и не ми се рискува да я събуждам.

# 113
  • Мнения: 506
Здравейте! Ние сега се отбиваме, беше останало само вечерното кърмене, с което заспиваше. За моя радост детето бързо ме замени за шише с кисело мляко  Mr. Green Понеже и аз първо мия зъбите, после къпя, давам млако и приспивам питах зъболекарката, дали трябва да мия зъбите, когато давам киселото мляко (за кърмата знам, че е антибактериална) и тя каза, че не е нужно.
И ние не говорим, от скоро започна да повтаря някой думи, когато го карам, но стига да е на кеф...

# 114
  • София
  • Мнения: 5 289
Maria_Dr, кърмата няма как да увреди зъбките, вкл. нощното кърмене, ако това те притеснява.

# 115
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
Като говорим за подаръци вижте това http://www.comsed.net/index.php?p=news.

Мерси, възползвах се  Mr. Green

# 116
  • USA
  • Мнения: 1 323
Хайде и тук да се похваля с най-новият ни член на семейството ни Андрей!Вече съм горда мама на две прекрасни момченца и всички сме много щастливи! Вече сме в къщи и на бати така май му е по-спокойно дори днес ходихме на първа семейна разходка защото времето беше страхотно за да го пропускаме.
Подаръците за сега са ми последна грижа имаме прекалено много неща и ще купувам неща малко най-вероятно.

# 117
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 747
Хайде и тук да се похваля с най-новият ни член на семейството ни Андрей!Вече съм горда мама на две прекрасни момченца и всички сме много щастливи! Вече сме в къщи и на бати така май му е по-спокойно дори днес ходихме на първа семейна разходка защото времето беше страхотно за да го пропускаме.
Подаръците за сега са ми последна грижа имаме прекалено много неща и ще купувам неща малко най-вероятно.

Честито!!!! Да ти е жив и здрав и много послушен.

# 118
  • София
  • Мнения: 104
Kalalily,честито ти бебче!Много да е здраво и кротичко,та да ти е по-лесно с двамата юнаци!Ти вече си направила подаръка на баткото  Wink!

# 119
  • София
  • Мнения: 104
Днес беше първият ден на Вили в детската ясла.Влезе с желание и нетърпение,със същото я и взех на обед Mr. Green.Плачеше много като я взех.Да видим как ще е утре Sad.

Общи условия

Активация на акаунт