Тема 10 - ДЕКЕМВРИйчето расте - бърбори, инати се и яде кюфте

  • 49 247
  • 338
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 444
Kalalily, честит ви втори юнак! МНого щастие на всички ви пожелавам!  Heart Eyes

# 121
  • Мнения: 506
Kalalily, честито попълнение! Да са ви живи и здрави момчетата, много радости да ви носят Simple Smile

Днес беше първият ден на Вили в детската ясла.Влезе с желание и нетърпение,със същото я и взех на обед Mr. Green.Плачеше много като я взех.Да видим как ще е утре Sad.

Дано отиде пак с желание  Praynig И нас това ни чака януари...

# 122
  • София
  • Мнения: 5 285
Kalalily, честита радост   bouquet

# 123
  • USA
  • Мнения: 1 323
Благодаря ви момичета,много сме щастливи и Лекси изглежда бързо свиква с бебето и е много мил.До сега той никой не е целувал само си даваше бузката да го цункат,а сега непрекъснато иска да целува Андрей и да го гали и прегръща.Трябва да сме до тях винаги обаче,че Лекси не разбира още колко е крехко бебето и може да го смачка.Иначе имаше 2-3 дни дето той плачеше повече от бебето и то без причина,но май бързо свиква Heart Eyes

# 124
  • Мнения: 506
Лекси ще свикне, няма накъде Simple Smile
Дарко като види бебе и много се радва и все иска да ги взима, а не може Simple Smile Иначе си има едно приятелче с половин година по-малко, което много обича да гушка, ама толкова силно го стиска, че едвам успявам да го откъсна  Laughing

# 125
  • София
  • Мнения: 104
На моето ясленче хич не му харесва детската Sad.Плаче и вика "къщи,стах децката".Утре ще е почивка и без това сополите тръгнаха Mr. Green.

# 126
  • София
  • Мнения: 190
Kalalily, честитo бебче!

Maria_Dr, кърмата няма как да увреди зъбките, вкл. нощното кърмене, ако това те притеснява.
Дано!Аз каквото изчетох, все различни мнения, и май се презастраховам.

На моето ясленче хич не му харесва детската Sad.Плаче и вика "къщи,стах децката".Утре ще е почивка и без това сополите тръгнаха Mr. Green.
Оф, ми дано да е период. Мойто ходи при детегледачка от март, заедно с  4 други и е на периоди. Или ми казва чао и се заиграва, или реве като ме изпраща, но я залъгват с песничка,  танци, и бързо й минава. Ама си е гадно седя със свити сърце до асансьора, докато спре да реве.

# 127
  • София
  • Мнения: 5 285
Maria_Dr, кърмата няма как да увреди зъбките, вкл. нощното кърмене, ако това те притеснява.
Дано!Аз каквото изчетох, все различни мнения, и май се презастраховам.

Ето тогава още малко за четене от адекватни източници (че то из нета и какви ли не глупости се тиражират...):


http://issuu.com/lalecheliga/docs/lllbg8/10 в този е-журнал има инфо за зъбите и кърменето. Втората статия ( за кариесите конкретно) е написана от български зъболекар.
 

друга статия: Причинява ли кърменето кариеси?

# 128
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile. И аз да се включа по темата с отбиването. Моят юнак толкова е пристрастен към кърменето, че не иска да яде нищо друго, освен кърма. Трябва да го отбия, за да прояде отново, но не става. Плаче, докато не получи кърма. Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо, как да постъпя?
Въпросът ми е и към ЛЛЛ

# 129
  • София
  • Мнения: 5 285
Здравейте Simple Smile. И аз да се включа по темата с отбиването. Моят юнак толкова е пристрастен към кърменето, че не иска да яде нищо друго, освен кърма. Трябва да го отбия, за да прояде отново, но не става. Плаче, докато не получи кърма. Някой сблъсквал ли се е с подобно нещо, как да постъпя?
Въпросът ми е и към ЛЛЛ

От Ла Лече Лига вече не следят темата, така че може да е по-добре да зададеш въпроса си към тях в Подфорума за консултации с Ла Лече Лига или на националния телефон 0888 555 385  Peace

Иначе вероятно повечето майки с опит в дългото кърмене ще споделят поне за един такъв период. Понякога избива трудно зъбче, примерно. Случва се детето да реагира на нова ситуация у дома, напр. тръгване на ясла, тръгване на мама на работа, нова детегледачка, местене, някаква по-сериозна промяна с обичайното ежедневие. Много дечица отказват друго, освен кърма, когато се разболяват. А някои малки разбойничета понякога сучат от скука или защото им е най-лесно и приятно да се заситят така.
На тази възраст в общия случай се очаква децата да приемат и известни количества други храни, освен кърмата. Случва се майките неволно да сравняват детето си с друго и да считат, че "моето не яде" на фона на съседчето, което изяжда първо, второ и трето и чака за още. А всъщност да се окаже, че детето хапва по-малко, но по-често, допълвайки с кърмене, расте и се развива задоволително, педиатърът е спокоен. Някои дечица успяват неусетно да наложат ("Е, поне нещичко да хапне, все пак!") консумацията на "празни калории" (зрънчовци, солети, дребни похапвания) между времето за хранене, което също обикновено влошава нещата. Понякога има значение началото и протичането (трудности, много настойчиво предлагане "с обратен ефект" и т.н.) на захранването, избрания метод (напр. някои деца бойкотират пюретата или определени храни, имат претенции към някои детайли около храненето и т.н.). Ако прецениш, би могла да споделиш повече детайли за ежедневието, за да може да получиш по-конкретни идеи.

# 130
  • Стара Загора
  • Мнения: 103
Здравейте, не съм писала от доста време в темата. Алекс тръгна на ясла на 7 октомври- 3 дни ходи там, после по 1 седмица болен в къщи. Сега пак е в къщи с бронхит, много му хъркат гърдите. Дано вече в понеделник да е добре, че още много плаче на яслата и е само до обяд. Кога ще остава да спи, не знам, а аз на 12.12 тръгвам на работа. С тези болести ме побъркаха вече, сутринта и баткото се събуди със запушен нос и кашлица, така че не скучая, имам си компания. И май и аз се разболявам.
Искам да попитам някой има ли излишни точки от играта на памперсите Pufies, не ни достигат 10 точки? Досега купувах 5-ца, но вече му са малки и ще минаваме на 6 на Памперс.

# 131
  • София
  • Мнения: 104
И аз съм с компания-Вили и батко вкъщи.Кашлят,малката има и сополи.И при нас адаптацията в яслата не върви.Направо ми се свива сърцето като си помисля,че пак ще трябва да се пробва след като оздравее.

# 132
  • Мнения: 1 884
И аз съм с компания-Вили и батко вкъщи.Кашлят,малката има и сополи.И при нас адаптацията в яслата не върви.Направо ми се свива сърцето като си помисля,че пак ще трябва да се пробва след като оздравее.

След като оздравее /т.е минало е малко време/ не го приемат така тежко,поне при нас беше така Peaceне става дума за коренна промяна,но сякаш с една идея по-различно
Мен др ме притеснява и постоянно като камбана ми бие в главата-този порочен кръг-сополи,боледуване,пазен и пак.... ooooh! ooooh! ooooh!....

# 133
  • Мнения: 4 727
Моя син още не може да скача, ни с един, ни с два крака. Той още се спъва, какво остава да скача.  Tired

# 134
  • София
  • Мнения: 5 285
Момата изкара 2 седмици с конюнктивит у дома и после адаптацията е дооооста по-гадна дори от първите дни  Tired Tired Tired

Общи условия

Активация на акаунт