Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 232
Нова тема! Да е на късмет! Чудесно заглавие!
Здравейте и от мен в новата тема! Нямам време да пиша, но ви чета възможно редовно. При нас всичко по две и е доста забавно. Става да не кажа по-трудно, но да речем различно трудно. Добре,  че спят през нощта, че денем... С храненето нямам проблем- всичко се изяжда и се гледа другия, да не би при него да има още. Търсят се постоянно и си говорят на близнашки. Предни зъбки долни избиха едновременно и напират и други да излизат. С изправянето изоставаме, но се надявам скоро и това да стане. Като решат да прохождат, не знам как ще се оправям. За сега удържам и се справям предимно сама.
На болничките- бързо оздравяване!
Поздрави!

# 32
  • Мнения: 10
Добре заварила в новата тема! Hug

Аз не се свъртам в София.Все гледам по някоя виличка, басейнче, горичка да идем с децата. Crazy

За морето, няма да коментирам!Вече си изказах мнението и споделих коментари и препоръки на лекари, около мен.

За гроздето исках да споделя, че го яде взимайки си цели зърна, без значение с костилки или без.Не му се отразява на стомаха.

Зъби, няма още.Но и по-добре.Очаквам ги около годинката.

Облаче, Шушулче , стискам ви палци и чакам скоро да се похвалите. Hug Praynig Heart Eyes

Иванелия, разбирам те напълно.Всяка майка изпитва такъв шок с първата темп. на детето си.Всичко ще е наред. Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 230
Привет в новата ни, прекрасна темичка!   bouquet Гери, заглавието освен, че е яко, е и право в десетката!  Grinning Специално наш'то Луизи е на вълна "тата/и/е" и чак на песен го докарва.  Laughing
Само "мама" още е мираж.  Sad И зъбче също, iiiv, не сте сами Wink

дейза, честито ви християнче! Simple Smile Много е хубава малката, особено с тази страхотна рокличка!  Grinning

ivaneliq, Шушулче- бързо да ви се оправят дечицата!  Praynig

# 34
  • Мнения: 275
Здравейте, скоро не съм влизала, но то и не остава много време за интернет. Влизам с въпросче към вас. Преди бях споменала, че обмисляме сватба тук Англия, а половинката иска и църковен брак не само в общината, но си мисля, че няма да може понеже те са католици ние не или има начин.  newsm78 не е много по темата с децата, но се извинявам.

Иначе малката е добре, добре и се отразява времето.

# 35
  • Мнения: 0
Привет, момичета!
Гери  bouquet, страхотна темичка!
 newsm38 Почерпете се за порасналото ми момче! Вече сме на девет месеца! Малко импровизирана почерпка, но ви пиша от телефона. Честито и на другите месечинковци. Да са ни живи и здрави!
  Praynig Болничките бързо да оздравяват! Hug
 Ние вече имаме 4 зъбчета. Първите два изобщо не ги усетихме кога пробиха, но вторите ни измъчиха.Иначе не се спираме: пълзим, изправяме се по мебелите и се придвижваме, правим най-различни бели. Нямаме ден без джонга. Казваме "мама" и "баба".
Вече имаме заместени 3 хранения: 8-8:30 АМ (180 мл), 11-11:30 попара или кус-кус, 15-15:30 зеленчуково/месно пюре, 19-19:30 плодова каша и 21:30-22:00 180мл АМ. Попарата отначало не искаше да я яде(направо му се гадеше) и тъй като бях въвела овесената каша, започнах да прибавям в нея първо по1 сухар, после два и т.н.а едновременно с това намалях количеството на кашата. Освен това слагах и по 2 лъж. АМ, за да сладни и да избегна захарта. И така постепенно проядохме попара. Много съм доволна. Само ме притеснява, че нещо не качваме килца. Миналия месец бяхме само +150гр Иначе всичко си изяжда. Много му хареса пъпеша. Така сладко си го дъвче. Забелязах обаче, че му излязоха пъпчици по дупенцето, след като му дадох. Сега спрях и ще изчакам една седмица и ще пробвам пак. Дано не е от пъпеша.
От другия месец ще го запиша на кухня. По съвет на П- каза да изчакаме по-хладното време, по същата причина не съм въвела и жълтък още. Остава ни да въведем и риба и кисело  мляко. Свинското по- късно ще го въвеждам.
А някоя от вас въвела ли е грах? Чудя се дали е рано. От друга страна в много от зеленчуковите пюрета го има и ще мога да му разнообразявам обяда.
Почнахме и да танцуваме. Любим му е новия клип на Лора Караджова. Като му го пуснем и почва да вика, да се смее и да друса дупето- много е смешен и сладък.
 Хубав ден и приятни разходки!

Последна редакция: сб, 10 авг 2013, 09:33 от boby_6u6i

# 36
  • Мнения: 25
Запис и от мен,   bouquet
Мисля да купя на майка ми подарък за РД хапчета с Акай Бери,но на пазара има всякакви видове,цени и разфасовки.Имате ли някаква идея кое е читаво?
Моля ви,помагайте,РД на мама е в неделя  Praynig

# 37
  • Мнения: 5 173
Ира, отиди в темата на iHerb. Аз от там си купувам добавки и съм изкл. доволна.

# 38
  • Мнения: 73
Зъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъб! Мари си има зъб. Толкова хубаво ми стана.

Относно колажите съм мнооого ЗА идеята на Мимка за тематични колажи, но до края на месеца не ме търсете. Помагам на приятел да отвори и разработи магазин и работим по 15-16 часа на ден, прибирам се късно и едвам си виждам детето. След 1.09 ако сте съгласни ще съберем пак снимки и ще ги направя. Ако на някоя друга мама й се занимава, нямам нищо против.

Дейза, честито христианче. Прекрасна е Маги!

# 39
  • Мнения: 0
Леле , всички сме се скрили от тази жега  Sunglasses
boby_6u6i , аз давам грах . Даже не я беля , както ме посъветва ЛЛ .
deiza , честито кръщене ! Маги е много сладка   Hug
 tony.la , не мога да си се представя на твое място  Embarassed Важното е , че и радостта е двойна , а от това какво по-хубаво  Hug
Шушулче , хайде са се включиш с добри новини  Praynig
И Лъчко още няма зъбче  Wink

# 40
  • Мнения: 5 173
Привет и от мен днес!
Изкарахме кошмарна нощ, на Мис ѝ изби 5-то зъбче и беше толкова крива и неспокойна, мн лошо спа и цяла нощ се местихме със Смърфовин из спалнята. Накрая не издържах и я пратих на бабин етаж да я погледа малко аз да дремна, че мъжете отидоха до пчелите (мед вадихме). Та, колкото и да ме дразни майка ми и да не се разбираме с нея, оценявам, че я има и че има желание да гледа детето.
Днес трябваше да сме на галактическа форумна среща, но се пообавихме, киселдачето заспа и... я пропуснахме.
Ходихме до Х§М да връщаме едни дрешки и имах намерение само да се завъртя покрай бейби гърл сектора, но отнесох комплект ромпъри с тигър (че на Мис ѝ казваме "тигре" - нямаше как да не ги взема просто Crazy).
Дейза, честито ви християнче.
sun_smile_, беше, определено беше Hug.
emili_vip, подготвяте ли се за РД на Лъчко вече. Аз взех да се замислям Blush.

# 41
  • Мнения: 0
 Шушулче , с баткото отдавна разглеждаме торти , играчки ,  подаръци . Даже сме намислили специално меню за Лъчко .  Доста съм разколебана обаче как да протече точно празника . За 1г. на Венци , поканихме първо приятелчета бебета - до тук добре . После вечерта роднини , получи се малка лудница . Беше адски горещо , всички му се радваха , той само мрънкаше и всичко това даже заснето с камера - цирк  Laughing. Това дете така се превъзбуди , че след това няколко дни беше неспокоен и трепкаше от всеки шум . Та бляскавото ми първо парти , тогава излезе извън контрол  Embarassed Сега се чудя  newsm78  
Спокойна нощ на всички  Hug

# 42
  • Мнения: 58
Здравейте!Минавам само да се похваля,че след цялото това мрънкане най-после и Сани е със зъбче Simple SmileТази сутрин го напипах в устичката и,още не се вижда много,но определено "задира" пръста. Peace

# 43
  • Мнения: 58

emili_vip,миличка,аз не съм в позиция да ти давам съвет,защото изобщо не съм изживяла такова нещо като теб(моите бебоци все са около термин или след него),само искам да ти разкажа-преди няколко дни моята снаха ме разпитваше нещо относно раждането(нали ще ставам леля скоро) и някакси така  емоционално ме зареди на тема раждане,та отскочих в темата на августинки тази година,да видя как върви при тях бебевалежа.Още на първата страничка ми направи впечатление,че си имат ангелче...Върнах темата назад и прочетох как всички стискат палци,обаче накрая няма добър край.И това ни напомни за нашия Лъчи миналата година.Прости ми,че го наричам така,но той си е наше дете,на всички нас,защото аз,макар че да съм майка за трети път никога през живота си не съм треперила толкова.И може да не съм ти писала,за да не те травмирам допълнително,но четях жадно всеки пост и винаги когато палех свещичка за моето бебенце палех и една за малкия,смел Лъчи!Та,ако аз бях на твое място,изобщо нямаше и през ум да ми дойде да събирам навалици в къщи,а бих грабнала децата и мъжо и бих отишла в дън горите тилилейски да си празнувам само с любимите същества!
Извинете ме за емоционалния пост,сигурно е заради зъбчето на Сани!Лек ден!

# 44
  • Мнения: 180
Аз знам, че на РД на бебоци се канят толкова бебенца-другарчета, на колкото години става рожденикът Simple Smile Така че за 1 годинка една тарапана по-малко Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт