Отговори
# 495
  • Мнения: 2 545
"Невидимата жена" е доста досаден филм, бих казала. Дори актьор като Ралф Файнс не можа да се разгърне и изглеждаше доста посредствено.

Аз дори не можах да го позная. През цялото време се взирах - това Ралф ли е или не Rolling Eyes? Тази брада скрива толкова много от лицето му и отнема от финеса на изражението му. Сигурна съм, че ако беше играл без брада, по друг начин щях да го възприема - и то не само, защото е Р. Файнс и го харесвам.

Наскоро го гледах за пореден път в "Онегин" - невероятен е, бих казала магнетичен.
А тук какво - от него запомних само една брада... Добре, че героят от време на време четеше книги на глас, та да оценим някаква част от таланта на Файнс Grinning.

Скрит текст:
Като цяло персонажът му не ми допадна. Този Дикенс ми се видя много посредствен, егоцентричен. А Нели - тя, макар толкова талантлива и природно надарена, нямаше никакъв шанс в това общество, както между впрочем и жената на Дикенс. И ми се струва много права Нели, когато каза  - "Вие мъжете си живеете живота, а ние жените само чакаме нещо да се случи" Peace.  Би могла да добави - "Ние жените винаги сме прецакани - и когато обичаме, и когато не сме обичани".
Филмът ми остави доста горчив привкус.

Последна редакция: ср, 23 апр 2014, 20:33 от simpatikonia

# 496
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Симпатикония, в  какво освен в постелята беше талантлива Нели newsm78? Сериозно питам, не се заяждам-
Скрит текст:
понеже изрично беше подчертано, че като актриса не струва, а тя друго освен да играе на сцена и да бъде куртизанка на Дикенс не правеше.
Или аз съм проспала нещо от сюжета (признавам си, скучничък ми беше филмът)?

# 497
  • Мнения: 2 545
joy_r , няма да го приема като заяждане Hug
Скрит текст:
Като казвам за  Нели , че е "талантлива и природно надарена" имам предвид като цяло, а не само като актриса. Не мога да коментирам таланта й на сцената, защото видяхме твърде малко, а не върви да съдим за уменията й само от мненията на околните. Намирам я за много красива, умна и амбициозна млада жена с подчертани интереси към театъра и литературата... Мисля, че това не е чак толкова срещано сред жените от онова време, които са се интересували само от изгодни женитби. Вероятно затова и успя да привлече вниманието на Дикенс , ако не броим това, че беше твърде поласкан от вниманието й към него.

И не мисля, че е правилно да я наречем куртизанка, въпреки че общественият й статус е тъкмо такъв. Ако имаше лек характер, тя нямаше преживява по този начин положението си, както и да се съпротивлява поначало на идеята да бъде любовницата... Имаше някаква любов между тях двамата, но развитието на нещата беше предопределено - преди всичко от правилата на обществото, а и от самите тях. Според мен постъпката на Дикенс беше много грозна - да изпрати жена си при любовницата си... Много слабохарактерно от негова страна и жестоко към двете жени. И не мисля, че някоя от тях беше в привилегировано положение. И двете бяха унижени от него почти в еднаква степен.

Може и аз да съм проспала сюжета, но се съгласявам с теб, че филмът беше скучен.
Мисля, че от него ще ми остане само едно неприятно чувство към личността на Дикенс Grinning

Последна редакция: чт, 24 апр 2014, 13:29 от simpatikonia

# 498
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Благодаря за подробното обяснение Hug, аз се зачудих дали не съм пропуснала някой конкретен неин талант. Иначе беше будна и интелигентна, да.
Скрит текст:
За липсата и на талант на сцената можем да съдим не само от мнението на околните, но и от самото действие на филма- тя си забравяше репликите на сцена, беше неуверена някак.

А дали е куртизанка- според мен е. Защото прие връзката им с идеята, че това ще и помогне в живота, след като няма реален шанс да успее като актриса. И в крайна сметка след краха на кариерата си като куртизанка направи другата обичайна за жените в епохата стъпка- омъжи се. Това сякаш и беше най-ценното на филма- добре описва нелеката съдба на жената в предромантична Англия, както на куртизанката, така и на съпругата, така и на жената с професия.

# 499
  • Мнения: 2 545

Скрит текст:
За липсата и на талант на сцената можем да съдим не само от мнението на околните, но и от самото действие на филма - тя си забравяше репликите на сцена, беше неуверена някак.

Скрит текст:
Моето впечатление е, че тя твърде много преживяваше нещата. Понякога, когато човек е много развълнуван забравя или накъсва репликите си... Не останах с усещането, че е глупава и не може да запомни думите на ролята си.

Едно от най-впечатляващите и въздействащи неща във филма за мен беше разходката на Нели край морето... Даже си мисля, че много точно я определя като човек.  Енергичен и настойчив вървеж, в който сякаш има стремеж да преодолее нещо, да избяга от нещо - от съдбата си, от себе си, ако щеш...

# 500
  • Мнения: 534
При юнаците срещнах букви за пилотката на новия мини-сериал на ББС 'Страноприемница Ямайка'/
Jamaica Inn
(по Дафни дю Мюрие) - 3 серии  Thinking
http://www.imdb.com/title/tt3098842/

Я, Лейди Сибил  Grinning


Не срещнах еп.-а в замунда.се, обаче  newsm78, а ревюто в айемдибито е критично  Mr. Green (препоръчват по-стара екранизация с Джейн Сиймур  Thinking).

Триумя се  Crazy - 1. да го тествам, 2. да тествам версията с д-р Куин  Laughing, 3. не ми пука хич...   Mr. Green

Съветче нещо, наклонче  newsm78 Laughing

# 501
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
Аууу, гледала съм го като студентка. Помня, че ми беше харесал, ама нищо повече. Толкова да не помня филм никога не е било, нищо не мога да се сетя от него. Като се има предвид, че съм чела и книгата след това, направо се срамувам от себе си  Laughing

# 502
  • Мнения: 2 453
Аууу, гледала съм го като студентка. Помня, че ми беше харесал, ама нищо повече. Толкова да не помня филм никога не е било, нищо не мога да се сетя от него. Като се има предвид, че съм чела и книгата след това, направо се срамувам от себе си  Laughing

Аз пък съм все така  Laughing, помня чувството, с което ме е оставил филмът, а не толкова сюжета (става въпрос за нещо гледано преди време, да не решите, че съм склероза  Laughing).

# 503
  • Бургас
  • Мнения: 6 888
Новината не е много нова, но в случай, че не сте я прочели. Предстои снимането на филм с Том Харди.

Tom Hardy teams with Ridley Scott for BBC drama ‘Taboo’

# 504
  • Мнения: 28
При юнаците срещнах букви за пилотката на новия мини-сериал на ББС 'Страноприемница Ямайка'/
Jamaica Inn
(по Дафни дю Мюрие) - 3 серии  Thinking
http://www.imdb.com/title/tt3098842/

Я, Лейди Сибил  Grinning


Не срещнах еп.-а в замунда.се, обаче  newsm78, а ревюто в айемдибито е критично  Mr. Green (препоръчват по-стара екранизация с Джейн Сиймур  Thinking).

Триумя се  Crazy - 1. да го тествам, 2. да тествам версията с д-р Куин  Laughing, 3. не ми пука хич...   Mr. Green

Съветче нещо, наклонче  newsm78 Laughing



1 еп. със субтитри в вече наличен в Мастерс - http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=94561.

# 505
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 493
Да споделя една новина, която ме зарадва.  Simple Smile

Cinemax са пуснали половинминутен тийзър за новия сериал, който е снимал Содърбърг.

Докторски сериал с Клайв Оуен в главната роля, в който действието се развива в началото на ХХ век в известната тогава Нюйорскска болница Knickerbocker (открита в Харлем през 1885/86 и закрита през '80те години на ХХ век).
Сега сградата е жилищна.
Болницата е кръстена така през 1913 и при бързата ми проверка в нета излезе, че за онова време е била известна с лечението на полиомиелит и с развита бърза помощ с голям парк от линейки.

Героят на Клайв Оуен е хирург, пристрастен към употребата на течен кокаин.
Вероятно затова изглежда толкова зле...


Сериалът би трябвало да излезе през лятото.
А ето и тийзъра.


# 506
  • Мнения: 3
Едно уникално филмче - Лечителят.






Гледа се на един дъх, и искаш още.
Има го и в Мастерс, и в Замунда.

Последна редакция: пт, 02 май 2014, 01:28 от Paribas

# 507
  • Мнения: 18 560
Привет! Имате ли идея откъде мога да си изтегля Farewell My Queen?

# 508
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Привет! Имате ли идея откъде мога да си изтегля Farewell My Queen?

И в двете замунди го има, но е качен с оригиналното заглавие - "Les adieux a la reine"  Peace

# 509
  • Мнения: 5 642
За тези, които го следят- излезе 6 епизод на "Изабел" със субтитри- в Мастърс

Общи условия

Активация на акаунт