АПРИЛчета 2013 - тема 3

  • 30 736
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24
Хайде и аз да се запиша в новата тема Simple Smile
Не съм много активна тук, повече във ФБ, но все пак.. Simple Smile
Много се радвам като чета, че всички бебчета растат и се развиват с такава бърза скорост, само си спомням сега как си пишехме за болежките от бременността Simple Smile
Нашият мъж расте и той, малко го помързява нещо, на 2 м и половина започна да се обръща от корем по гръб , правеше го известно време и после спря, не съм спряла да му показвам как се прави, но...не иска и това си е Simple Smile Биберон -това е "мръсна дума" за нас. Иначе играе с играчки, крещи, кара се, разглежда света около себе си, впечатлява се от различни неща.
  За спането , спи повече когато сме навън, без значение дали е топло или не, но разбира се вече по-малко, 2 часа му е най-дългото спане един път дневно, след това има и спането за по 20-30 мин и това е. През останалото време будува, играем си, пеем си и така Simple Smile
   Вече захранвам с каша от 10ина дена яде на обяд, все още не съм успяла да му заменя целия обяд, дохранвам с мляко, но мисля че за сега така е добре. Вече е опитал бананова и ябълкова каша.
 

# 31
  • Мнения: 11
И аз да се запиша в новата тема! Ние се приготвяме за море и стягам багажа (с този на бебка е троен спрямо миналата година), затова нямам време да пиша!

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
и аз да се запиша в новата тема Simple Smile
Вече сме си в Пловдив, та ще съм по-редовна Simple Smile

# 33
  • Мнения: 43
Здравейте  Simple Smile ние се върнахме от балкана,които се отрази на Иво много добре,сигурно сме качили поне кг  Embarassed
да попитам тези които ще ходят на море, какви лекарства взимате със себе си?Ще питам и педи,но все пак повече мнения по-добре  Wink

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
още баткото като беше бебе, понеже пътувахме често, сме заредили едно сакче с всичко, което може да потрябва - от лепенки, до ампули деган Mr. Green
Та където и да пътуваме, сака е с нас.
Мен лично почивката на море не ме е притеснявала толкова - там поне аптеки се намират Joy Виж, на балкана е друго нещо - там, където е вилата ни има един медицински пункт, сестрата в който има Парацетамол, Аналгин, Аспирин и Алергозан hahaha hahaha hahaha

# 35
  • Мнения: 0
Аз не знам освен вигантол и панадол какво да взема с това малко бебе, предния ден сме на консултация преди да тръгнем, така че ще питам педиатърката.

# 36
  • Виена
  • Мнения: 91
Благодаря на Алекс за новата тема Simple Smile

Ние вече сме в България и аз съм ужасно щастлива Simple Smile Липсваха ми семейството, приятелите Simple Smile

Аз не знам, но въпроса за надничането от миналата тема нещо не го разбрах Simple Smile В смисъл дали ме дразни ли? Ами май въобще не обръщам внимание Simple Smile Виждам, че се обръщат да гледат, но ми е все едно. Не ми се е случвало да я пипат непознати хора. Може би изглеждам зла :р Честно казано с голямата е по-неприятно. Почти нямаме излизане без някой да ми обяснява нещо за нея, но и на тях не обръщам особено внимание Simple Smile

В сряда сме при педиатъра си и чакам да видя Елиа колко е свалила Wink Вече ме избива на тиха лудост. Иначе зъби още няма, ваксини няма Simple Smile Сама не стои, винаги един дежурен носач/аниматор има.

А пак да попитам... Във ФБ група ли имаме или в общата страница пишете?

Много целувки от нас Simple Smile

# 37
  • Варна
  • Мнения: 19
И ние растем с часове  baby_neutral Ходихме си на моренце (нищо, че сме във Варна, имахме нужда и от друго море  Mr. Green ) На маниче много му хареса спеше постоянно, просто бебе мечта, сякаш знаеше, че сме на почивка  Mr. Green
И аз се опитвам да намеря групата във фб , но за сега безуспешно,  така че... плийс  хелп  Rolling Eyes
На Теодор забелязвам, че най-любимият му начин на държане е полуседнал в мен, за да седи наравно на масата с големите.. не знам обаче дали е добре (нали още е рано да ги слагаме седнали)... Вие как мислите ? Thinking

# 38
  • Мнения: 356
Много сте смели, да ходите на почивка в друга държава с толкова малки бебета?
Гърция дори е малко по-близо от нашето море, а пък и за мен си е по-голяма смелост тук да ходим с децата Peace

Лекарства за малките- ще взема панадол, вит. Д и разни хомеопатични гранули.

Despina, elitsa77, има ФБ група, но тя е тайна и не включват нови членове там, поради някакви съображения Crazy

# 39
# 40
  • Мнения: 3 181
Относно почивката в друга държава, ами ако бебето се разболее, или стане нещо?
Аз не бих рискувала, добре, че се оказа, че сме забравили дребната подробност, паспортите, на баткото сега е изтекъл, а на куклата не сме направили.
За лекарствата: вомитосхил, против повръщане е, хомеопатично
хидрасек бебе-за разстройство от 10мг е бебешкото
аз освен панадол нося нурофен и течен аналгин, при висока Т давам по схема, редувайки ги, за малката не съм още, но с баткото имам опит.....е, баткото за първи път ми се разболя на 1г.2месеца, и на 7 месеца изкара един вирус с разстройство и повръщане........една приятелка ни зарази, въобще не съобрази......

# 41
  • Мнения: 356
Ani, дано не се налага, но има лекари и в другите държави Peace Бебето навсякъде може да се разболее, но се надявам да не се случи Praynig

# 42
  • Мнения: 24
Мен пътуването в чужбина не ме притеснява, за това се правят застраховки, ако не дай си боже стане нещо те покриват всичко. Племенницата ми пътува със самолет на 3м. и от там насетне си пътува. Нали майка ми живее в чужбина. Аз нямам притеснение за пътуване също, но за сега не мога да тръгна...нямаме възможност, а и бабата има работа Simple Smile

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Аз ако взема да изброявам "аптечката", поста ще стане толкова дълъг, че надали някой ще го прочете Mr. Green
Иначе Вомитусхила и ние го имаме, че даже и две шишенца (не знам как и защо са две, но е факт) - два дни татито ни беше зле и само това му помогна... Сега е мой ред - сигурно е нещо вирусно Sad Надявам се да опазим дребните, пък ние все ще се оправим Whistling

# 44
  • Мнения: 687
На морето носихме само панадол и физиологичен разтвор. За мен носих пробиотици (т.е. за него през кърмата). Ако стане нещо по-сериозно, ще търсим лекар.

За чужбина също не виждам проблем за пътуване с дете, предстои ни септември. Мислихме и още май да ходим, но ни се размина тогава. Ако се разболее детето, както са казали, има лекари. Винаги ме е учудвало това притеснение - все едно България е меката на медицината  hahaha Освен това нашето море определено ми се струва доста по-опасно, отколкото гръцкото или турското - по-застроено е, със съмнителни пречиствателни съоръжения на хотели, вили и т.н.

Ани, паспорти детски се изкарват, за бебето за 3 дни е 20лв, за баткото, тъй като е втори, ще е 40лв. Ако само паспортите са ви проблема, за 60лв сте готови Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт