АПРИЛчета 2013 - тема 3

  • 30 755
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 356
Еовин, бързо оздравяване! От времето е- ту топло, ту студено.. А вкъщи си е направо студено, брр..

ani27, нашия батко тъкмо се научи да спи в неговото легло, и малкият се настани при нас Crazy Обаче големият като вижда, също иска и понякога ми е криво, че му отказваме, но става ужасно тясно Rolling Eyes

# 736
  • Мнения: 17
Със спането и ние сме така - на нашето легло всички Simple Smile В първите 3-4 месеца си спеше в легълцето, взимах го за едно хранене през нощта и пак го връщах. От месец насам сложа ли го вечер в неговото легло започва един писък все едно го слагам на жарава. Пробвах да го пренасям,когато е заспал дълбоко и пак се усеща, че е там и започва да се гърчи, да пищи... И сега спи при нас,гушкаме се и така... Кога ли ще се отучи не знам. И много странна промяна, в началото си искаше в леглото ,сега не. Какво стана много ми е чудно Simple Smile
Иначе има едни сутрешни ококорвания. Вероятно се наспива и започва да ме гледа, да ми се усмихва, да се върти и да сумти. Тази сутрин към 5 часа беше така, та до 6 бяхме будни. НО предполагам е нормално,той заспива към 8 вечерта. ВИе кога слагате бебоците да спят?

# 737
  • Мнения: 326
Аз слагам малката в 8 часа да спи и тя се буди всяка сутрин като по часовник в 7 часа пробвах да я слагам покъстно да спи та да се буди покъстно но нямаше ефект в 7 часа се будеше пак.И забелязвам че вече се  събужда за едно хранене обаче докато спи към 11и 30часа 12 часа и давам цицата да цокне малко и така се буди към 6 часа да яде

# 738
  • Пловдив
  • Мнения: 6 654
и вкъщи всичко под метър си ляга в 8 вечерта, защото и ние с ММ сме хора, и ние искаме да се видим насаме Mr. Green
Кошарата на малката е долепена до спалнята ни - голямо удобство Twisted Evil С баткото ако го бяхме практикували това, далеч по-наспана и по-доволна щях да бъда, но... човек се учи, докато е жив Simple Smile
През нощта се буди 3-4-5-6... не-знам-си-колко пъти - вече се и претъркаля сама до мен, та даже и не разбирам кога е яла Grinning Като хапне, обикновено си се връща в кошарата, че и на нея и тясно явно Grinning
Към 4 и 30 - 5 Габ е наспана - започват едни песни, едно чудо... Взимам я при мен, бутам и амането в устата и тъй откарваме до към 8-9-10 hahaha

Все още не сме се захранили, че нещо сополива беше... Сега е мой ред - два дни съм на чаено-медно-лимонена диета hahaha Мисля другата седмица вече да я започвам, дано пак е се завърти някое вирусче Simple Smile

# 739
  • Мнения: 3 181
И аз не съм захранила. И моята кукла с цица в уста може да спи до късно, но нали будя баткото за училище и тя преди него отваря очи.
И в къщи до 20.30 децата са в леглото Mr. Green

# 740
  • Мнения: 118
Скоро не съм писала тук, но ви следя редовно. Ние си лягаме между 20-21:30ч. Нареждаме се всички на леглото, аз храня Алекс и я приспивам, а Никол гледа филм с баща си. Като заспи Алекс я местя  в кошарата, а Ники си отива в нейното легло. Случва се и някоя от двете да нощува при нас, особено като са болни, но иначе всеки да си знае кревата, все пак и ние с мъжът ми сме хора и трябва да поспим спокойно без да се свиваме.

# 741
  • Мнения: 11
Явно бебка е единствената нощна птица newsm09- преди 10.30 не заспива, а по-често чак към 11.30 заспива и ние с баща й омаломощени сядаме да вечеряме ooooh!. Някой път баща й заспива преди нея, а пое веднъж на седмица прехвърляме 12 ч. Сутрин става към 8 ч, ако се е излъгала да заспи към 10-11 ч. става по-рано. Както и да и смятам съня повече от 12-13 ч. не се събират за денонощие, а уж бебетата спели по 15 часа!

# 742
  • Мнения: 167
Явно бебка е единствената нощна птица...

и ние сме такива нощни птици  Rolling Eyes

# 743
  • Мнения: 7 001
Нашият беще нощна птица до около 4м, после почна да му се приспива към 8, така че най-често 8.30  е заспал. Понякога до 9.30 се кокори, но рядко по-късно.

# 744
  • Мнения: 355
Ние нямаме никакъв режим, понякога заспива в 20:30 ч., друг път като имаме гости или се приберем късно отнякъде, може да откара будна и до 23:00ч.
Сутрин става кукуряк бодра и радостна в 06:45 ч. и аз буквално не знам къде ми е главата  Tired

Два дни подред я мъчиха зъби, въпреки, че са си пробили и двата - температура и рядко щастие. Добре, че вече цял ден май я е отминало. Леле, ако е така с всеки следващ зъб... Добре, че растат по 2 накуп, че да й се спестят мъките  ooooh!

# 745
  • Мнения: 326
Да се отчетем днеска бяхме на консултация госпожицата финна мадама само 6550 кг и е 64 см.не ни биха пак ваксините щото както казах сме с ларингит и ще чакаме да оздравее иначе докторката каза че от към бузки го докарваме и така

# 746
  • Мнения: 520
ние имаме голямо легло, но както обичам да казвам - всяка жаба да си знае гьола - малчо си спи в леглото. приспиваме се към 21ч, галим се, четем книжки, но той си е в леглото. през нощта проплаква понякога, но бързо се успокоява и пак си е в леглото. сутрин се събужда към 7ч.

# 747
  • Мнения: 87
Явно бебка е единствената нощна птица...

и ние сме такива нощни птици  Rolling Eyes


 newsm10 И ние към вашата група. Ако имаме късмет зверчето Simple Smile заспива към 22ч. и ядем семейно с мъжа ми, ако не - спането е към 23ч. и вечеряме на смени, единият яде, а другият забавлява бебка, която като сурикат надига глава от кошарта и търси приятели за игра  Joy
И все пак не мога да му се сърдя на детето, защото сутрин спим до 8:30-9:00ч. Оня ден ударих джакпот до 10ч и се събудих подута от сън. Щастие Simple Smile
Сега със смяната на часовниците ще се опитам да почваме процедурите по къпане и хранене с един час по-рано и се надявам и заспиването да се изтегли. Като се стъмни вънка в 17ч хич не ми се будува до 23ч.

# 748
  • Мнения: 10
Аз от опит мога да ви кажа, че децата учат родителите, а не обратно. Също така и едно с едно децата не си приличат.С първото дете нямах никакъв проблем - спеше и хранеше под строг режим, който сама си създаде. Даже дядо й се притесни че, "много малко плаче това дете"  Mr. Green С второто всичко беше на обратно - Никакъв режим на хранене и спане и още спи при нас, колкото и да се опитвах да го науча поне да спи в отделно легло, вече 5 г. се провалям. Сега с третото не съм се опитвала да му правя режим. водя се по детето и добре че поне то си спи в леглот, че 3-ма ни е тясно, а ко прибавим и него.
Тия дни нещо наиситна и при нас е проблем вечерният сън. Снощи се буди 100 пъти да си цокне, а предната вечер направо спа на цица.. Аз го отдавам на предстоящата смяна на часа и промяната на климата. Отивам да приспивам бати, че милото ме чака за филмче..

# 749
  • Мнения: 87
Аз от опит мога да ви кажа, че децата учат родителите, а не обратно.
Абсолютно и безусловно се съгласявам. Въпреки че съм с първо дете и се уча отскоро, тази истина я осъзнах много бързо.

Общи условия

Активация на акаунт