АПРИЛчета 2013 - тема 3

  • 30 754
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Виена
  • Мнения: 91
Аз пък бях сигурна, че първото ще е момче. Казаха ми момиче, всеки път ги питах и всеки път потвърждаваха, но аз не им вярвах и купувах всичко в неутрални цветове Simple Smile)) Чак дни преди да родя реших, че може и нещо розовичко да взема, пък като е момче няма да сме роби на цветовете, я Wink Така де, аз предчувствие ли има или какво? Е, оказа се "какво"-то Wink
За второто пък и съмнения нямах, че ще е момче Simple Smile Пак не познах Simple Smile
Третото пък може да го позная :р

# 721
  • Мнения: 87
Такова направление на нас ще ни дават като направим 6 месеца - профилактично е и преглеждат с ехограф бъбреци, пикочен мехур и т.н.  Аз още не съм се ориентирала къде в Пловдив ще ходя. katerina_d, може да споделиш къде сте били след като отидете.
Нас ни хвана хремата. Аз настинах още в неделя и бях с ужасна хрема и температура, а бебка се разсополиви снощи. Няма температура. За сега капя физ. р-р в носа и дърпам с аспиратора. Педиатърката ми каза да капя Тобрекс, но те са антибиотични и мисля да изчакам малко с тях. Моя нос го оправих с капки сок от лук и по съвет на Алекс снощи сложих една купа нарязан лук до бебето. Кажете други бабини методи за хрема, че не искам да прибягвам до антибиотиците.  

# 722
  • Мнения: 23
Аз исках момиче, но с течение на бременността исках само да е живо и здраво, пък каквото ще да е. Бях бременна във втория месец, когато сънувах момиченце, русо, със сини очи, приличащо на мен. изобщо не мислех, че може да се роди такова дете, защото аз съм с ест. руса коса, зелени очи(до 4-5г. са били сини), но таткото е с тъмни очи и коса, а по принцип тъмното преобладава. Дъщеричката ни изцяло прилича на мен, даже познати казват на мъжа ми да не се сърди, но бебка прилича само на майка си.

# 723
  • Мнения: 10
Третото пък може да го позная :р

Аз и него не познах Simple Smile С първото толкова исках момче и да го кръстя на баща и, но нейсе, роди ми се мома и майка ми реши че не Маргарита(като нея), Деница. С 2-рото пък исках момиче, и не вярвах че ще е момче, като го родих Доки каза, "виж има пишка, нали ти казах"  Embarassed И той от Александър (на дядовците си Ангел и Стефан) стана Ивелин, щот не ми  хареса Велин (баба Величка) , №-тото го бяхме отмели, но все пак се решихме и тогава исках момиче, но пак момче, поне с името си го знаехме - Ангел или Ангела(  резервно ако се родеше все пак момиче  Grinning). Виж моят мъж познаваше пола. Казва;"абе аз знам какво дете си правя и сега да ти направя ще е мъжко"  #Crazy Joy  ooooh!

# 724
  • Мнения: 43
danon ами ние ще го правим в пълмед, че ми най - близо, пък и там ЛЛ каза че са много внимателни педиатрите и апаратурата е нова Simple Smile като ги направим ще пиша Simple Smile

# 725
  • Виена
  • Мнения: 91
Tanyaz, уби ми ентусиазма Wink Е, на четвъртото тогава :р

Момичета, да ви попитам така, неангажиращо, в 5 часа през нощта... Вашите бебета как са със спането и нощното хранене? Някой наблюдава ли разлика в режима на бебето си? Моето момиче имам чувството, че последните дни е спала по няколко часа на нощ. Или яде, или застава на четири крака и се клатушка Simple Smile
И още... При вас ли спят мъничетата? Елиа до момента е при мен, за сметка на баща си Wink Честно казано не ми се иска да продължаваме така много дълго. Уф, не знам... Май с първата ми дъщеря се справих по-добре. Имаше дисциплина поне за спането в нейното си креватче Wink Елиа не знае дори, че онова нещо с решетките служи за спане.

# 726
  • Мнения: 6
Tanyaz, уби ми ентусиазма Wink Е, на четвъртото тогава :р

Момичета, да ви попитам така, неангажиращо, в 5 часа през нощта... Вашите бебета как са със спането и нощното хранене? Някой наблюдава ли разлика в режима на бебето си? Моето момиче имам чувството, че последните дни е спала по няколко часа на нощ. Или яде, или застава на четири крака и се клатушка Simple Smile
И още... При вас ли спят мъничетата? Елиа до момента е при мен, за сметка на баща си Wink Честно казано не ми се иска да продължаваме така много дълго. Уф, не знам... Май с първата ми дъщеря се справих по-добре. Имаше дисциплина поне за спането в нейното си креватче Wink Елиа не знае дори, че онова нещо с решетките служи за спане.
  Все едно разказваш моята история, и аз имам същия проблем,напоследък нощно време има мераци да пълзи ooooh! и суче през час. Спи между мен и баща си,за което е виновен той #2gunfire . От както се е родила е при нас,защото " как така ще спи само милото"-баща й. Една нощ ме изнерви тотално и я сложих за малко в креватчето й,после баща й беше сърдит,че съм "напъдила" детето.  hahaha  Joy
  С каката си имах дисциплина, спеше си в креватчето,нощно хранене сме нямали и като се събудеше сутрин си играеше спокойно. А това мъниче бая го разглезих Thinking

# 727
  • Мнения: 7 001
Тримата си спим в едно легло, нарочно поръчахме най-голяма възможна спалня за стаята ни Simple Smile
През нощта суче много и често, не го знам колко спи, но не изглежда уморен, защото денем не спи много.  Rolling Eyes
Не намирам спането на бебето при родителите му за глезене. Или ако е глезене, то е от моя страна - би ме мързяло да ставам и да гледам какво му е на всяко промрънкване. Crazy

# 728
  • Мнения: 11
elitsa77, и бебка спи при нас през повечето време. Аз съм се амбицирала да я отуча - засега ми струва няколко безсънни нощи и писъци в тъмното. Резултатът е, че я вземам при нас в 4-5 часа, вместо в 1-2 часа. От една страна се ширим по-дълго на спалнята, но от друга половиата от времето съм го изкарала будна Tired. Така, че  не знам кое е по-дбре! newsm78

# 729
  • Мнения: 874
Елиа не знае дори, че онова нещо с решетките служи за спане.

хаха, и моят бебок не знае, че "онова нещо с решетките" служи за спане...слагам го там, след като го приспя вечер и при първото събуждане го взимам на спалнята и си спим тримата. Имах доброто желание да го науча да си спи в леглото, но явно няма да стане...

# 730
  • Мнения: 326
И нашата принцеса спи при мен за сметка на баща си в началото първите 3 месеца спеше в кошарката си но татко като замина в чужбина и спеше при мене  пак и на мене ми беше по лесно щото не ставах само и бутам гърдата и аз спя и тя спи и яде ,ама сега като се върна таткото пробвахме 1 вечер ама не се получи много ще видим как да я отучваме

# 731
  • Калифорния
  • Мнения: 464
При нас кошарката е без едната решетка и е долепена до леглото. Много исках да се кърмим легнали, но не се получи - половината мляко ѝ излиза от носа и под главата ѝ става цяла локва. Затова просто се протягам и я взимам от креватчето, хапва, заспива и пак я връщам. Понякога я оставям на спалнята под нашите завивки, защото ми е приятно да си я гушкам, но така има риск, ако пропусне памперса, да се наложи да сменям всички чаршафи.

Ние вече можем да се похвалим с два зъба, а от една седмица почнахме до опитваме и захранване с картофи, а от вчера и с броколи  bowuu

# 732
  • Мнения: 356
ако е глезене, то е от моя страна - би ме мързяло да ставам и да гледам какво му е на всяко промрънкване. Crazy
Напълно съвпада с моето мнение по въпроса Peace
Иначе мъжа ми се сърди, че спи при нас, но му казах, че ако иска да го приучава да си спи в креватчето, той ще бъде дежурен през нощта Crossing Arms
Днес сме на мерки и теглилки.

# 733
  • Мнения: 7 001
И Валко е на доктор следобед, цяла нощ вадихме сополи  Confused И аз съм с някаква ужасна хрема и въобще от 2 седмици сме се разкиснали у нас ужасно  Tired

# 734
  • Мнения: 3 181
Ние спим четиримата на спалнята: ММ, баткото, аз и кокошка, така сме подредени. Принципно изкарва някакво време в леглото си, но като се събуди от глад я вземам при нас, бутам гърда и тя яде и спи, аз спя и т.н. Баткото е почти на 5 и половина и още си спи при нас, дори си мисля, че като се измести в тяхната стая ще ми липсва.
Личното ми мнение е, че много деца стават нещастни възрастни, точно защото не са се чувствали обичани, като деца....а и детството е кратко, ей го баткото след някоя година гаджета ще завърти/ те от сега девойките се бият за него/и едва ли ще му е до нас.....имах предвид може да си спят децата при нас колкото искат / до към 7г. предполагам/ не ми пречат.

Общи условия

Активация на акаунт