Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 23

  • 61 859
  • 735
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 574
Колко време след като се почне лечение може да се наблюдава подобрение ?
Калоян е на 2 и половина ,юни месец за първи път се разболя и тотален тираж ,сега пак тираж ,и чак сега вече ни водят с диагноза бронхиална астма и ни почват лекарствата Sad,след всяка хрема ли ще сме на урбазон ,аз след изписването ни от болница го заведох на хомеопат ,направи му схема ,давам си лекарствата ,но все още няма подобрение ,при сестричката му ефекта беше голям ,но тя няма астма ,ох много лошо малки дечица да се мъчат така ,дано по бързо да се оправят и след време да остане в миналото тази астма гадната .Тук пък в Русе ,ако не си заведеш на частен преглед детето веднага си влиза в болница ,и така пари да имаш ,нямаш ли си загубен ,за капак и аз тези дни хич не мога да дишам ,трябваше да съм на преглед ,а доктора го няма вече цял месец ,и инжекцията си изтървах ,и като не знам какво ми бие ,лекува ми алергията от каквото се сетите от такова  имам алергия. ,И сега всеки ден ходим с малкия до личната да му бие сестрата инжекциите ,имаме още 3 ,сърди се ,плаче ,не иска да излиза навън ,ужас.
Хубав ден мами ,дай боже дечицата стават по добре и след време не пишем в тази тема ,а да си направим друга тема Астмата е вече минало за нас  Hug.

# 391
  • варна
  • Мнения: 263
Здравейте,синът ми е на 7 години.Прави често ларингити с лаеща кашлица,но от вентолина не се повлиява и стигаме до инжекции урбазон. От 6 месеца е с постоянна суха кашлица,която се засилва и при най-малките физически усилия.Няма нощна кашлица.Кашлицата му е през деня.Изпи много сиропи от който не се повлиява.Вчера взех кръвните резултати всичко е ок.Чакаме резултати от носа и гърлото дали има бактерия и след това ще ходим при алерголог. Възможно ли е това да е начало на астма.

# 392
  • тук и там
  • Мнения: 11 764
Моята  се върна миналата седмица от градината с конюнктивит,доста зле и бяха очичките,започнах да слагам капки с АБ -оправи се за три дни.Да,ама веднага след това започна да кашля,днес вече е с доста влажна кашлица и пак най-вероятно ще се задръсти.Мисля да инхалирам само Атровент,ако положението се влоши до утре,да слагам и Вентолин.Чета че давате сиропи за кашлица,аз съм пробвала няколко пъти със сиропи с Амброксол и разни други за отхрачване които са ни изписвали-но от тях детето повръща  и се чудя да пробвам ли пак?Като повърне поне изкарва  секретите,но пък си мисля,че това че сиропа я кара да повръща означава че не и понася особенно добре newsm78

# 393
  • Бургас
  • Мнения: 5 753
Здравейте,синът ми е на 7 години.Прави често ларингити с лаеща кашлица,но от вентолина не се повлиява и стигаме до инжекции урбазон. От 6 месеца е с постоянна суха кашлица,която се засилва и при най-малките физически усилия.Няма нощна кашлица.Кашлицата му е през деня.Изпи много сиропи от който не се повлиява.Вчера взех кръвните резултати всичко е ок.Чакаме резултати от носа и гърлото дали има бактерия и след това ще ходим при алерголог. Възможно ли е това да е начало на астма.
Ако детето прави ларингити, Вентолин няма да помогне. Вентолин е бронходилататор, което, с лечението на ларингита няма общо. Нашата астма се отключи без подобни признаци. На други по друг начин. Ще стискаме палци да не е астма. 
Ние утре тръгваме на училище. Буха още, но поне не е зле. Имат входни нива и не искам да го спирам. Лекарствата му вече са на 12 часа, та ще го пусна.   

# 394
  • варна
  • Мнения: 263
Здравейте,синът ми е на 7 години.Прави често ларингити с лаеща кашлица,но от вентолина не се повлиява и стигаме до инжекции урбазон. От 6 месеца е с постоянна суха кашлица,която се засилва и при най-малките физически усилия.Няма нощна кашлица.Кашлицата му е през деня.Изпи много сиропи от който не се повлиява.Вчера взех кръвните резултати всичко е ок.Чакаме резултати от носа и гърлото дали има бактерия и след това ще ходим при алерголог. Възможно ли е това да е начало на астма.
Ако детето прави ларингити, Вентолин няма да помогне. Вентолин е бронходилататор, което, с лечението на ларингита няма общо. Нашата астма се отключи без подобни признаци. На други по друг начин. Ще стискаме палци да не е астма. 
Ние утре тръгваме на училище. Буха още, но поне не е зле. Имат входни нива и не искам да го спирам. Лекарствата му вече са на 12 часа, та ще го пусна.   
Вентолина предполагам ,че  го изписват,заради тази ужасна суха кашлица.Не може да си поеме въздух от кашлица.И когато започне да е овлажнява кашлицата спират вентолина.

# 395
  • София,
  • Мнения: 4 267
Меричери да оздарвявате бързо! Ето добре че днес не минах да те търся, знаех си че няма да си там! Другата седмица вече трябва да мина!
Лост - фликсотида не се доплаща, когато се взима по ЗК! А ако си го купуваш мисля че не е много скъп - около 15лв. или по малко, не съм сигурна. Но според мен е най добре да отидете при Галина Стойчева и да си се запишете пак на диспансер. Вземи едно направление с код 36. Но първо се обади да запишеш час. Часовете и са предимно сутрин рано, така че може и за училище да се класирате после. Не се отказвай в никакъв случай от ТЕЛКА. Сега за престоя в болницата, за лекарства, врътката кой да го гледа - ми това не са никак малко пари! Така че не се отказвай! Hug
Най доброто лекарство при ларингитни присътпи, което не позволява да се стига до урбазона е Пулмикорта! Страхотно лекарство е, ние откакто го ползваме не сме стигали до урбазон - нито при асматичен, нито при ларингитен пристъп!

# 396
  • Мнения: 48 240
Няма, няма, сега ще взема направление 17 или 36 и ще го запиша на диспансера, час тати ще ни уреди  Tired
ТЕЛКа ни изтича януари, сега ли да взема и направлението за това, че не помня вече...и без това ще вися при личната
Знаете ли че БЧК са почнали раздаването на храните, сега се сетих и за това...дечицата с ТЕЛК имат право, а са много хубави нещата

# 397
  • Мнения: 732
Къде трябва да се пита за тези храни от БЧК,молба ли някаква се подава.Ние си подновихме телка от септември.

# 398
  • Мнения: 48 240
http://www.redcross.bg/news/view.html?nid=16400
Няма молба, ако попадаш в кръга на лицата, просто отиваш и ги взимаш

# 399
  • Мнения: 732
Благодаря за информацията,още утре ще проверч попадам ли в списъците,би трябвало да съм там.Днес по спешност се наложи да прибираме баткото от училище,пак се задълбочи спазъма,а уж беше добре сутринта.

# 400
  • sf
  • Мнения: 10 264
Уф, и моя си подкашля  ooooh! не е много, но все пак го има. Ни е за вентолин, ни е за нищо , аман вече. Ходи си обаче на градина, и на футбол, и на плуване, и сега е навън даже , не мога да го пазя вкъщи като писано яйце  Crossing Arms

# 401
  • Мнения: 5 532
Меричери да оздарвявате бързо! Ето добре че днес не минах да те търся, знаех си че няма да си там! Другата седмица вече трябва да мина!
Лост - фликсотида не се доплаща, когато се взима по ЗК! А ако си го купуваш мисля че не е много скъп - около 15лв. или по малко, не съм сигурна. Но според мен е най добре да отидете при Галина Стойчева и да си се запишете пак на диспансер. Вземи едно направление с код 36. Но първо се обади да запишеш час. Часовете и са предимно сутрин рано, така че може и за училище да се класирате после. Не се отказвай в никакъв случай от ТЕЛКА. Сега за престоя в болницата, за лекарства, врътката кой да го гледа - ми това не са никак малко пари! Така че не се отказвай! Hug
Най доброто лекарство при ларингитни присътпи, което не позволява да се стига до урбазона е Пулмикорта! Страхотно лекарство е, ние откакто го ползваме не сме стигали до урбазон - нито при асматичен, нито при ларингитен пристъп!
ок, аз смятам  да положа усилия Михаил да е на градина от понеделник. Пак да си кажа - доктора ни е супер. Вече с влизането в педиатрията ни посрещат с думите = доктора ви е тук..... WinkДва дена подред ми слуша Михаил, винаги успява да го предразположи, винаги е усмихнат и адски внимателен. Това е д-р Лисички от Токуда  bouquet
Аз също знам от лекар , че при Ларингит в никакъв случай не се прави Вентолин. Само може да усложни нещата. Пулмикорта добре повлиява ларингита. И аз увеличавам дозата на Пулмикорт на Михаил при ларингитните пристъпи.

# 402
  • София,
  • Мнения: 4 267
Лост благодаря за подсещането и аз още тези дни като се оправим ще ходя да проверя дали ще мога да си взема храните. Аз също съм много доволна, даже имам още боб и леща  Joy Joy Joy, хем ги поделих и с бабите и пак имам.
И ние отново болни -  #2gunfire излишно е просто да пиша, днес осми ден на ДГ - /все пак е нещо/ и пак я прибрах с Т, гърлото е пак с налепи - как избиха за един ден - това не го разбрах. А сестрата сутрин стриктно ги проверява  - ама как не я е видяла. Но и тя гледа така отгоре отгоре, трябва хубаво да се обърнат с шпатулка, за да се видят, направо щях да припадна като я поразгледах по обстойно. Миналия петък докторката я гледа и каза, че е съвсем добре и аз така се зарадвах, май прибързано - уви! За утре я бях записала да ходи на екскурзия, ама ето  - май ще пропусне. Нестига че дадох пари за нея, които ще отидат на вятъра, ами и още толкова и за лекарства дадох. Незнам вече - отиват нещата отново към операция, вече е сигурно, че тези сливици трябва да се махнат и това е! Чудя се обаче - дали пък дишането на кортикостероида - пулмикорта не предизвиква някакво образуване на гъбички и да се завъждат от там бактерии в гърлото и?
Лост - вземи си още сега от ЛЛ протоколи за ТЕЛКА - знаеш колко се бавят нещата, докато получиш писмото, докато ти обявят дата. После със социалните знаеш каква е хамалогията и там, поне до януари ще се влачиш, а то предполагам новия ТЕЛК ще ти го издадат с дата след като ти свърши стария, поне от социалните да се напаснат нещата и да няма голяма дупка!
Вземи направление с код 36 трябва да е за Галина Стойчева - това е за фтизиатър и пневмолог - така се води! И отдолу да е отбелязано, че е за диспансеризиране в малките квадратчета. Аз такова носих сега когато се прехвърляхме!

# 403
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 523
Момичета, аз наминавам само да се похваля, че записахме Цветка на плуване тази година, дано е за добро! Съжителството и с кучето дава много добри резултати, пу-пу!
Болничките бързо да оздравяват!
Донсита, гледах във Ф снимки от басейна в Долна Баня-обаждай се, ние там ме местни от три години, да поплуваме заедно няколко дължини  Hug
Айфел, оздравявайте и се обади за по кафе Hug
Губи ми се Катето, което всъщност е радостно много Peace

# 404
  • Мнения: 732
Lucky Plam,извини ме за незнанието,но нямам възможност да чета темите назад,та ще питам директно.Какво куче сте взели на Цветка и тя има ли доказани алергии,ако има към какво?Моите момчета,основно големия са доста алергични(акари  на дом.прах,плесени,полени,котки,мед и според последния тест и кучета).Ние живеем в къща и гледаме лабрадори на двора,детето не им е особен любител и не ходи много много при тях,та реакция не съм забелязала.Но близки приятели ни препоръчаха да си вземем йорки,щяло да помогне за преодоляване на алергиите на децата.Та не знам.Някой има ли подобни наблюдения?

Общи условия

Активация на акаунт