Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 23

  • 61 827
  • 735
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 494
kroelahai , дано бързо се оправи и каката, и да позадържите здравички  Hug

Коки беше се поуспокоил след вентолина в 6, сега пак буха яко, но все пак имам надежда; към 9 ще дам медрола и антибиотика, а следващия вентолин според зависи от състоянието му към 10 или към 12  Whistling Пожелавам лека и спокойна нощ на всички, дано и нашата е такава...

# 466
  • sf
  • Мнения: 10 253
Моя поуспокои оркестъра, но и утре ще правим на 6 часа. Мисля да го водя на Панчарево.
Кака му и баща му тръгват след малко за Варна, та ще си бъдем сами, но ми е спокойно.

Спокойна нощ и утре всички да са по-здрави  Hug

# 467
  • Мнения: 1 351
Спокойна и оздравяваща нощ желая на всички болнички дечица  Praynig

# 468
  • Мнения: 1 574
Добро утро на всички мами и дечица  Hug,по малко болести и по рядко да ни спохождат ,че аман вече.
Мами какви витамини давате на децата си ,защото вчера докторката ми изписа едни американски ,желирани мечета по 4 на ден ,демек 90 броя ще ми стигнат само за месец ,а са 30 лева ,наистина много добри отзиви за тях ,но аз имам 2 деца малки и сега купих само на малкия защото той е със астма и е много по зле от кака си ,но ми е съвестно де  Sad,та ако сте доволни от някой други ,които обаче са малко по евтини ,ще съм ви много благодарна да споделите .

# 469
  • Мнения: 732
kroelahai,в DM има аналог на тези мечета,тяхно производство са си,т.е. немско,много са хубави и са около 10 лв. 90 броя,дават се по 2 на ден,доволни сме също и от Респистим плюс за деца,те са дъвчащи таблетки,специално за асматици,така поне твърди нашата лекарка.Но е факт,че моите момчета почти не боледуват,правят само пристъпи,незнайно как.Обаче тези витамини са за деца над 2,не разбрах твоя малкия на колко е.

# 470
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 521
Ние правим обичайно есента по схема прием на хомеопатични:месец Имунокинд, след това месец Енгистол и после месец Мравчено дърво. В грипният сезон и по една туба доза Осцилококцинум.

# 471
  • Мнения: 131
Милите дечица,аз не следя темата редовно,но тази седмица не пропускам страница и ми ства много мъчно като чета какво преживявате всички,пожелавама бързо възстановяване на всички...
Моята мома е по-добре ,тази нощ спинка спокойно,вчера правих само веднъж вентолин и два пъти пулмикорт по 2 мл,от днес започвам два пъти пулмикорт по 1 мл и така докато ми свършат двете кутии с ампулките и после сме на Контролен преглед.Започнах и Монтелукаст по 1 т/не е пила от тях повече от 2 г/Бях спряла всички лекарства и общо взето до началото на октомври беше добре,но след този тежък пристъп/преди  2 седмици беше направила пак/ реших да започнем тъпкането с лекарства,защото към момента не виждам друга алтернатива.
И аз водих детето от миналия декември на хомеопат,но се оказа че нашата не може да се справи ,няма необходимите знания,познания и реших да не подължавам.Сигурна съм ,че има ефект от хомеопатията/преди сме овладявали пристъп само с 5гранули/,но просто не мога да открия правилния Класически хомеопат.

Пулмикорта като се инхалира отделно с колко мл. физ.разтвор го разреждате?

# 472
  • Мнения: 2 494
Момичета, много ви благодаря за подкрепата и за всичко, сигурна съм, че за всички нас, които пишем тук подкрепата в тази тема е безценна!!!
Коки днес е в пъти по-добре, леко свири, но кашлицата значително намаля и не е толкова мъчителна, явно се повлия от лекарствата бързо, слава Богу, много се бях притеснила вчера. Почнах сингулера,надявам се да му действа добре, както преди!

Имам въпрос - кое сега не се доплаща-прахчетата или таблектите за дъвчене? Мерси!!!

# 473
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 157
ние и пулмикорт и вентолин сме разреждали с 2,5 физ.разтвор.За имунната система от два месеца давам на малкия Самента капки и да чукна на дърво,не се е разболявал(а аз изкарах вирусна пневмония около него).Надявам се да продължава така.Пулмоложката му изписа и бронховаксон,но нещо ме притеснява и още не съм го започнала.

# 474
  • Мнения: 1 574
www.yummibears.bg Тук може да ги разгледате ,има най различни видове ,но още по скъпи .
Малкия е точно на 2 и 6 месеца , и ние имаме схема направена от хомеопат ,но сега дали ще му действа след като и антибиотик пие и лекарства за астмата ,надали ще има ефект ,макар ,че като получи миналата седмица тираж аз му давах хомеопатия през половин час и този път по бързо се оправи ,но пък и инжекция му сложихме така ,че ...........................
В понеделник вече ще разбера какво ще пие моят син , защото вчера вече му поставиха диагнозата бронхиална астма с алергичен компонент ,но никакви изследвания не ни пуснаха ,нито снимка ,нито ни диспансеризираха .Така било по добре ми каза алерголожката ,която ни спаси от болницата ,всъщност  аз ми трябваше лекар ,който и в неделя да може да ми преглежда детето ,защото не знам за вашите деца ,но моите винаги се разболяват в петък вечер или събота ,когато няма къде да го заведем ,а тя беше човека ,който ни прие ,прегледа и веднага му сложи инжекция , разказа ни как и нейният син е бил постоянно с пристъпи като малък ,но сега си е напълно здрав ,ами мами освен да си пожелаем и за нашите дечица след време да са напълно здрави ,и по малко да боледуват . Praynig Praynig Praynig Аз мисля след малко да поизлезем с малчо ,защото днес дишам прекрасно след този дъждец ,а пък колко мразех преди да вали . Wink

# 475
  • Мнения: 1 574
Браво на адаша ,все по добре да става ,и моят син е Калоян  Heart Eyes Mr. Green.
Бронховаксон даваше моя близка на детето си и беше много доволна  Grinning.
За свиренето на гърдичките ,не знам за вас ,но аз вече го чувам и от другата стая  Joyтолкова съм се филмирала ,че не е истина ,даже сънувам ,че чувам свирене и се стряскам на сън  ooooh!.

# 476
  • Мнения: 1 574
Ние правим обичайно есента по схема прием на хомеопатични:месец Имунокинд, след това месец Енгистол и после месец Мравчено дърво. В грипният сезон и по една туба доза Осцилококцинум.
осцилококцинум по колко по 1 на ден ли даваш ? Иначе аз съм много доволна от него ,когато каката ни усетя ,че се поразболява веднага давам и доста пъти ни е спасявало ,иначе по 1 доза седмично давам профилактично ,но тази година от много рано ни почнаха болестите пък не знам .

# 477
  • Мнения: 6 039
Хайде, и ние се нареждаме сред болничките  ooooh!
 
...защото не знам за вашите деца ,но моите винаги се разболяват в петък вечер или събота ,когато няма къде да го заведем ...
И при нас е така, включвам и празниците и офиц. почивни дни - абе, за да е максимално гадна ситуацията. Като добавим и фактът, че при нас в болницата вкарват за щяло и нещяло, а какво остава за пристъп, направо ми настръхва косата ако трябва да отидем на дежурен кабинет - те там се въртят на смяна докторите отъ отделението, и "клиенти" са им много добре-дошли   #2gunfire
Вчера сутринта (след два дни в градината) я болеше гърлото и сопола пак цъфна. Не знам как ще я караме, ама като гледам хич не сме сами  Confused Това ли е най-трудния сезон за малчовците  newsm78
Сега съм в очакване на спазъма, схемата е следната -сопол, кашлица, спазъм. Уж от самото начало започваме ударно с прополисовите капки, еуфорбиум, инхалация... За сега само гърлото успяхме да оправим - поне то не я боли (след няколко ангинхийла). Включих и пумон хистамин, белким се размине спазъма този път, а дано, ама надали.....
Та така... вече се чувствам безсилна, и като че ли започнах да свиквам с честите й разболявания. Неудобно ми е да вземам болнични, обаче сега вече се налага - бабите се изредиха да я гледат,не може все така....
И аз давам Саменто, рибено масло, фрешове с моркови, ама все тая май  Rolling Eyes

# 478
  • Мнения: 5 234
Айде и мойто се разкашля. Sad  Не може да се наспи от постоянното кашляне и почнах инхалациите с вентолин, макар че засега не е затруднил дишането.
На кое казвате свиркане - на сухото съскане при издишане или на влажните секрети, които след спазъм се чуват в добовете? Thinking

# 479
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 521
Ние правим обичайно есента по схема прием на хомеопатични:месец Имунокинд, след това месец Енгистол и после месец Мравчено дърво. В грипният сезон и по една туба доза Осцилококцинум.
осцилококцинум по колко по 1 на ден ли даваш ? Иначе аз съм много доволна от него ,когато каката ни усетя ,че се поразболява веднага давам и доста пъти ни е спасявало ,иначе по 1 доза седмично давам профилактично ,но тази година от много рано ни почнаха болестите пък не знам .
Като профилактика по едно седмично  иначе през 6 часа трикратно в начало на разболяването, а ако вече е болна три поредни дни сутрин и вечер по една доза.

Общи условия

Активация на акаунт