Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 23

  • 61 591
  • 735
  •   1
Отговори
# 510
  • варна
  • Мнения: 263
Sesana благодаря за отговора.Той още в колата  започна да успокоява кашлицата .И като се прибрахме го вкарах в банята,нямаше проблем.Не съм му правила тестове за алергия.Неговата суха кашлица става пристъпна по време на игра и до 1 час след като спре да бяга,скача и т.н.и за това изписаха  agachamber с екозал при нужда.

# 511
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
При нас пристъпа тръгва със суха и дразнеща кашлица. Това е най - тежкия период. Когато започне да отхрачва, аз спя спокойно.  Peace Точно при такава суха кашлица реших да направил инхалация на пара и не видях полза, а влошаване. Просто споделям опит. Това, че при нас е така, не означава, че при всички е и ми е чудно дали има и други като нас.

# 512
  • Мнения: 5 234
Ердомед сироп давал ли е някой и има ли полза от него?
terli, мерси за отговора. Чудя се - тези протектори имат ли смисъл, ако матракът не е нов?
А има ли такива за възглавници?

# 513
  • Мнения: 319
защо са ви изписали АБ при вирусен бронхит. И ние бяхме с тази биагноза преди месец но без АБ.
Mravchica, а с какво ви лекуваха? Имаше ли темп.? Май и моето натам върви. Ако не падне скоро темп., док. ще иска да включа АБ.
Мегана, вие с какъв АБ сте? От кръвната картина какво се гледа, CRP ли?

Нямахме Т. Имаше само кашлица с идеална кръвна картина. Лекувахме с Едмомед. Не знам дали се оправи от него защото бяхме и на Пулмикорт, Ефира и Бронховаксон. Той дълго след това си кашляше. Ако ти кажа какви диагнози чух за една седмица. От нищо му няма, вирусен бронхит, през пневмония, искараха ме чче си въобразявам че е болен... Накрая астматична кашлица и на това се доверих.

# 514
  • София
  • Мнения: 934
Здравейте! Искам да ви попитам някой правил ли е компрес с извара на гърлото? Имам някои въпроси  newsm78

# 515
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравейте! Искам да ви попитам някой правил ли е компрес с извара на гърлото? Имам някои въпроси  newsm78
Аз съм правила и не бих повторила, не видях подобрение от него, а точно обратното, детето изстина още повече и разви и отит! Нито издърпа гнойта нито я загря, напротив, като го сволих забелязах че гърлото и е изстинало още повече, после и температура вдигна, а тъкмо я бях свалила! Пробвала съм и този с изварата и един друг с варени яйца и пудра захар! Никакъв ефект. Незная явно трябва да са правят вечер когато детето спи - за да се загрее и затопли, аз ги правих през деня, но едва ли щеше да го изтърпи вечерта!
Мравчица вие друг път пили ли сте бронховаксом? При него като страничен ефект има точно проява на кашлица, всъщност в листовката му пише че въобще не се препоръчва за деца с астма - може да предизвика пристъп. Аз съм го давала на големия ми син - уж превантивно да не боледува,той не е с астма и винаги зебалязвах едно и също нещо. При първия прием - първит едесет дни му тръгваше някаква хрема още на втория третия ден, после почваше да кашля. През втория месец при втория прием положението ставаше по зле - детето направо си се разболяваше я правеше бронхит,или подобно на бронхита състояние. И той така много кашляше и неможеше да се разберерот какво е, защото не е вдигал Т. Питала съм и лекари и кой ли не, всички ми казваха че не е от бранховаксома! Уви уверих се че е от него. Спрях да го давам и той повече не се разболяваше така! На малката - тя си е с доказана астма не съм си и помисляла да го давам! Но лекарите дори не са ни го и изписвали!

# 516
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравейте,искам да ви попитам,има ли разлика между бейбихалер и agachamber http://www.medilinkbg.com/catalog/c:inhalatorna-kamera-agachamber
Да има разлика между двете - бейбихалера е с по дълга обемна камера и маската му е кръгла и малка - той е предназначен предимно за по малки дечица - от 0 до 5г. Другото както там се казва - някъде е познато като волуматик или това което си пуснала на линка е за по големи деца от 5 до към 9-10 години, докато детето се научи само да си впръсва изписаното лекарство. При него обемната камера е по къса, и самата маска е много по голяма. Твоето детенце колко е голямо? По принцип този другия уред в България не се продаваше доскоро - на нас също ни го бяха изписали преди, но аз си и правех инхалациите с бейбихалера - щото тоя волуматик нямаше откъде да го купя, а от Англия нямаше как да го поръчам. Ако е по голямо детето може да се прави инхалацията и без маска - само с обемната камера - маха се маската и детето захапва отпред хубаво и така вдишва и издишва. На първа страница има едни клипчета с линкове са дадени как се борави с бейбихалер и с волуматик!

Когато сухата кашлица се успокоява от топла парна баня, тогава пристъпът не е асматичен а ларингитен. При тези пристъпи наистина така се прави топла инхалация над топла пара - може и със сода, а после веднага на студен въздух - така бързо се успокояват тези пристъпи. Но това при асматичните найистина не действа, а обратното от топлата пара бронхите се задръстват още повече, от топлината те се подуват още повече и затрудняват още повече дишането. Затова е много важно да се определи най напред какъв е пристъпът. Както и Вентолина - при астматичните пристъпи той веднага успокоява, докато ако се направи инхалация с Вентолин при ларингитен пристъп често положението се усложнява още повече, кашлицата става още по неспирна! Затова съветвам първо Пулмикорт - като не сте сигурни и неможете да определите какъв е пристъпът - напавете първо инхалация с Пулмикорт, той действа много добре и  в двата случая!

Sesana внимавай с Имуномикса - комбинацията между билки и прополис хич не е добра за алергични деца, особено прополиса! И аз го пробвах, но моята още от първата доза така се разкашля!

# 517
  • Мнения: 5 531
<eiffel tower>както винаги си супер изчерпателна.  Hug

# 518
# 519
  • Мнения: 238
Ердомед сироп давал ли е някой и има ли полза от него?
Чудя се - тези протектори имат ли смисъл, ако матракът не е нов?
А има ли такива за възглавници?

Ердомед купих и не посмях да дам, когато му го изписваха. Имаше нещо в състава, което ме притесни, заради алергиите и астмата.

Защо да не може да се сложи протектор на стар матрак? Мисля, че няма да има проблем. Тъй като местим детето понякога на друго легло и то е с протектор от същата марка. Две възглавници имаме техни, с някакви сребърни нишки, анатомични. Дали предпазват от акарите обаче, не мога да твърдя със сигурност, защото като правеше сериозни пристъпи пак на тях е спал. Но те толкова много алергии бяха, че не се знае от какво са предизвиквани. Поне за мое успокоение да знам, че правя каквото мога.
Не знам дали има само протектори за възглавници. Като бебе спеше на възглавница Чико, пак противоалергична, но тя много бързо се сплеска и загуби форма. Тези поне се запазиха същите.

# 520
  • Мнения: 29
Здравейте!
Детенцето ми е с астма и търся специалист. Спряла съм се на доктор Филчевия- мисля днес да се обадя, за да запиша час. Ще бъда много благодарна да споделите впечатления от него.
Просто съм я водила при кой ли не...

# 521
  • Мнения: 319
Здравейте! Искам да ви попитам някой правил ли е компрес с извара на гърлото? Имам някои въпроси  newsm78
Мравчица вие друг път пили ли сте бронховаксом? ...........!
За първи път давам, защото имахме бактерия Мораксела в нослето- и беше изписан не по схема а 30дни всеки ден по едно. Знам че не е описана в състава на лекарството. Но е факт че кашляше. Благодаря ти за мнението, не съм се замисляла че е от бронховаксона.

# 522
  • тук и там
  • Мнения: 11 535
Да се запишем и ние- онзи ден се върна от градината със сополи,вчера започна да кашля и вечерта повърна от секретите-направих и инхалации с Пулмикорт и Вентолин.Днес пак си кашля и има много секрети-пак направих Пулмикорт,но този път вместо Вентолин,сложих  само Атровент и то само 0,25мл-иначе и изписват или 0,4мл Вентолин,или 0,25атровент+0,25 Вентолин-ще видя дали ще се повлияе.Пулмикорт инхалирам много рядко,иначе сме на Фликсотид.Един лекар казва като започне да кашля вместо Фликсотида да инхалирам Пулмикорт,друг-че нямало смисъл да заменям Фликсотида а само да увелича дозата през този период,та се чудя и аз какво да правя newsm78.Забелязвам,че Пулмокорта се пени доста и по-бавно се изпарява,но ще пробвам за сега с него.Утре най-вероятно няма да я пратя на градина,въпреки че за сега не е чак толкова зле-като гледам  колко деца има със кашлица която е по-гадна и от нашата,  жълти сополи  и играят на 10градуса температура навън,направо ми се струва,че прекалено я  изнежвам със това стоене в къщи Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 17 окт 2013, 12:15 от Kaisia

# 523
  • Мнения: 319
Да наистина инхалацията с Пулмикорт става много бавно. Много им се чудя защо са решили да правят тези ъглови дозички. Уж пише да стои изправено с опаковката, ама как да стане точно с тази опаковка. Вече 2 разливам.... ooooh! Бели кахъри ама много се дразня вече.

# 524
  • Мнения: 5 531
Момичета, чета ви и се чудя и мая. Защо пръскате Фликсотид, пък после правите инхалации и с Пулмикорт. Защо вашите пулмолози не ви изпишат направи Пулмикорт за профилактита. Нашата алерголожка твърди, че е по -добрият препарат. Така само ще увеличавате и намалявате дозата на самият Пулмикорт при проблеми.
Защо включвате Вентолин без да сте сигурни кашлицата асматична ли е, има или не бронхопазъм, ларингитна ли е? Аз се боря с астмата вече 12г, и досега винаги водя да случат синът ми преди да започна Вентолин. Водила съм го и в 5 сутринта когато се е събуждл със свирещи гърди. Когато не съм била убедена асматичен пристъп ли е или ларингит, отново веднага на лекар. Нещата са различни, лечението също. Не ми се сърдете, но аз съм в тази тема от самото и начало, и чета неща които ми се струват малко притеснителни и странни относно лечението на децата.
<eiffel tower> прекрасно е обяснила разликата между двата спазъма, и кое и защо се прави или не се прави. уточнявам че ние го пишеме от опит, и защото сме се чудили и ние кое какво е, дискутирали сме го и помежду си и с лекуващите лекари на децата. Това което аз бих ви посъветвала - ако не сте сигурни детето ви има ли спазъм или не, за Вентолин ли е или не, консултирайте се с лекар. Имайте в предвид, че при малките деца нещата се развиват за часове. И това че детето е гледано от лекар ВЧЕРА не означава, че ДНЕС не е със спазъм.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт