Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 23

  • 61 858
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 532
Ели принципно с решението отиваш първо за печат, тук в София е в централният ТЕЛК так където сме подали и документите, 10 тина дена след като вземеш решението. След това отиваш в Социалните и всичко подаваш наново.
При нас Михаил ни спретна още един доста сериозен спазъм събота вечерта. Бесува и игра на вилата, с братовчедка си сготвиха розите на мама, и вечерта се започна една адски дълбока кашлица, здраво свирене. А точно бях спряла вентолина, и не го и носих с мен. На сутринта положението беше същото, повтори се внезапният спазъм от вечерта. Днес вече е добре, удължава но няма вече свирене, за съжаление д-р Лисички ни предупреди - никакво бесуване, тичане и каквито и да е физически усилия.

# 76
  • Мнения: 732
Лесно е да се каже,но как да спреш дете на 3 да тича.

# 77
  • Мнения: 1 351
Лесно е да се каже,но как да спреш дете на 3 да тича.
На ден обяснявам по сто пъти на моят син , че трябва да си почива след като потича малко и обикновено спира доброзорно  съответно със рев. Оставих го преди два дни да тича , за да видим дали ще спре сам , но спря едва когато се появиха сините сенки под очите и стана на червени петна , а Т зоната пребледня. Уплаших се и ето че пак сме на доброзорен почиващ режим - тичане - почивка - рев .......и така до полуда.

# 78
  • Мнения: 5 532
Лесно е да се каже,но как да спреш дете на 3 да тича.
На ден обяснявам по сто пъти на моят син , че трябва да си почива след като потича малко и обикновено спира доброзорно  съответно със рев. Оставих го преди два дни да тича , за да видим дали ще спре сам , но спря едва когато се появиха сините сенки под очите и стана на червени петна , а Т зоната пребледня. Уплаших се и ето че пак сме на доброзорен почиващ режим - тичане - почивка - рев .......и така до полуда.
Laughingи ние сме на този режим, засега без рев. Но в в събота вечерта моят свири здраво и аз се притесних. Слагам го да легне, включвам инхалатора, а крачетата и в легнало положение тичат. Стана ми смешно, и обяснявам как трябва сега да почине, за да може и да диша  спокойно, а Михаил ми отговаря - ,, добле, аз тогава ще си мърдам пръстите Mr. Green,,

# 79
  • Мнения: 732
Да ви питам още нещо за ТЕЛК-а.Синът ми имаше ТЕЛК решение със срок за една година от 02.10 до 02.11 г. след това не сме го подновявали до тази година.Сега ни излезе новото решение на коет пак са ни дали 50% за една година.На редчето състояние преди експертизата пише че сме със 50% инвалидност,значи ли това ,че въпреки изтеклото предно решение не ни се прекъсва инвалидността?Сега от коя дата ще ни плащат,от датата на решението,от датата на молбата или от края на предното решение?При първичното освидетелстване знам че гледат ДИ ,но сега?

# 80
  • Мнения: 186
Да ви попитам,лесно ли намирате Монтелукаста,обиколих сума ти аптеки и всички ми казват ,сменяйте го няма го по складовете.Изписан му е Монтелукаст, 4мг на GSK, F 151 e koda,И дали с диагноза астма с преобладаващ алергичен компонент се полага телк и колко пари са на месец?

# 81
  • Мнения: 1 351
Нашият Монтелукаст го предписват чак към  17 - то число .Добре че каза - ще питам предварително във аптеката и тогава ще го изпишем , ако го няма ще вземем пак Сингулар , но този път сашета - нали били без доплащане. newsm78 newsm78 . Другият на таблетки се доплаща 26 лв.
За ТЕЛК немога да ти кажа , понеже във Варна е кауза загубена и затова изобщо не съм пробвала.

Гледам че и по онлайн аптеките  няма в наличност нито Монтелукаст , нито Сингулар 4 мг , от другите мг. има .

Последна редакция: вт, 03 сеп 2013, 17:44 от klem4e

# 82
  • Мнения: 186
Da ,пробвах сигурно в над10 аптеки,накрая го намерих изостанали някакви бройки във фармастор.
А и леля е фармацевт и каза,че нещо е бил проблемен по складовете,а в Марешки казаха ,че бил с отказ,каквто и да значи това

# 83
  • Мнения: 1 279
Здравейте! Не знам дали въпросът ми е за тук. Детето ми има постоянен заден ринит. Гърлен и носен секрет-чисти. Небни и 3-та сливица-увеличени. Направихме му кожно-алергичен тест - отрицателен. Пулмологът пусна Еозинофилен катионен протеин, който е над нормата и това го кара да смята, че ринитът е алергичен. Алерголожката твърди, че нямаме алергия, след като КАП е отрицателен.
Доколкото четох, този протеин има връзка с астмата. Та въпросът ми е - на вашите дечица с какви изследвания е открита астмата? Назначавали ли са им този Еозинофилен катионен протеин и ако да, то за какво е индикация той?

# 84
  • Мнения: 770
Здравейте, някой водил ли е детенце при д-р Райчева, Детско здраве? Моля за отзиви! Благодаря! Hug
На Сингулар сме от няколко години, наблюдаваща ни докторка вече не работи и искам да се консултирам със специалист...

# 85
  • sf
  • Мнения: 10 261
Аз съм водила моя 2 пъти мисля. Не мога да кажа,че не съм доволна, но не ми беше приятно отношението й, някак троснато и на въпросите ми отговаряше сопнато, сякаш трябва всичко да знам. Това беше преди да открия темата, та сега и половината неща не бих я питала  Joy но може просто да сме я улучили в кофти настроение.

Водих го на хомеопат. Сума неща даде да пие, и то по различни схеми, та вчера си играх и си рисувах календар до март месец, и съм си нанесла кой ден какво да пие  Crazy дано има ефект.
И за преди ваксина даде разни неща, но тя пак се отлага, за след 15ти, че снощи той пак замина на море. Със свеки е и се моля да няма проблеми,че тя хич не му усеща кашлиците  Rolling Eyes

# 86
  • София,
  • Мнения: 4 267
И ние се прибрахме вече в София и точно правех сметка тези дни да слагаме ваксината, не че ми се ще и то преди градина. Обаче уви - от вчера сме с температура и днес я водих да я видят, аз вече несмея да я гледам - писна ми! Еми с гнойни налепи сме, или нещо като авти незнам - май херп ангина му се казваше на това. Аман и при нас ваксината се отлага. Педката изписа АБ, но аз още се кумя тука и се чудя дали да го давам. Кофтито е че вдига Т и то постоянно и я поддържа, сваля я напълно само след Нурофена, но след три часа пак я качва, а Парацетамола въобще не я сваля, само я поддържа в по ниска граница! Сега е пак с 38 и се чудя вече дали да не давам АБ.
Пробвах днес да и намажа афтите с мед и сода, кофти решение, щеше да си изповръща червата!
Дайте идея какво да дам и да стопирам нещата. Иначе пием изопринозин по схема, вече три месеца и на фона на това тя пак се разболя! Време е за посещение и при пулмолога да видим какво ще изпише за профилактика за зимата!
И на нас Езинофилите винаги при кръвни изследвания са ни над нормата, това е индикация за алергично заболяване, каквото са астмата и алергичния ринит, третата сливица - тя също се води алергично заболяване!

# 87
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 523
Айфел, Боракс 9сн от хомеопатията е пви такива херп-ангини.

# 88
  • sf
  • Мнения: 10 261
Айфел, а гранофурин?

# 89
  • Germany
  • Мнения: 8 028
Гранофурин и търпение, ако е херп ангина с афти. Това е вирус и антибиотика няма да помогне. При моите деца винаги е с много висока Т, която продължава 3-4 дни. Ако обаче имате гнойни налепи по гърлото, може би няма да се оправите без антибиотик.

Общи условия

Активация на акаунт