Как се чувствате след раждането?

  • 3 379
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Здравейте, как се чувствате след раждането и бременноста? Аз много лесно се изморявам, вие ми се свят и особено като изляза на вън. Правих си кръвни изследвания и са ми ок. Докторката каза, че ми бил изтощен организма.

# 1
  • Мнения: 3 760
И аз бях много изтощена, но се възстановявам. Иначе последните месеци от бременността и след раждането /все още/ много ми се виеше свят, чувствах се без сили.
Желая ти бързо възстановяване. Не се притеснявай!!!

# 2
  • Мнения: 46 565
Аз се чувствах по-жизнена от преди.

# 3
  • Мнения: 1 107
Чувствам се много по-добре, отколкото преди да забременея  Hug
Вече нямам проблеми с червата и стомаха, не ми се пишка през 5 минути, започнах да се наспивам с 4-5 часа сън...
Като знам каква бях кекава, чак не мога да повярвам  Shocked

# 4
  • София
  • Мнения: 276
След като родих ме хвана родилната депресия, не се наспивах, бързо се уморявах и постоянно ми се спеше.

# 5
  • Мнения: 64
Нормално е да се чувстваш изтощена след раждането и в първите няколко седмици, докато свикнеш с бебето. Добре е ако има някой да ти помага от време на време, за да можеш да почиваш повече.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 707
Здравословно нищо ми няма- само съм по изнервена

# 7
  • Мнения: 9 905
Чувствам се много по-добре, отколкото преди да забременея  Hug
 не ми се пишка през 5 минути, започнах да се наспивам с 4-5 часа сън...


всичко ми е наред, само гръб ме боли, но аз пък не правя нищо, за да го облекча.

# 8
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
До обяд-добре.след това-много изморена,но при мен  помощ имам само от таткото,когато няма задачки.Ох,веднъж да свърши зимата и да сме повече време навън-смятам,че всичко ще си дойде на мястото. Peace

# 9
  • Мнения: 1 841
Точно като теб - на мен също ми се виеше свят, особено ако легна на възглавницата, стаята ми се върти в продължение на 1-2 минути. С първото раждане направо имах чувството, че ме е блъснал товарен влак. Ще се оправиш, от изтощение е.

# 10
  • Мнения: 4 358
Чувствах се като теб след първото раждане. Отслабнах много бързо, постоянно ми се виеше свят, не смеех да изляза сама от вкъщи... бях абсолютен парцал. Възстанових се (с малко лекарска помощ) за около 2 месеца.
След второто раждане не съм имала проблеми. За няколко дни ми се виеше свят, но мина без да взимам никакви мерки.
Ако можеш, почивай повече. Временно е, скоро ще бъдеш нов човек  Wink

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
За съжаление не мога да се наспивам и често не се чувствам толкова жизнена като преди.
Пий витамини и магнезий!!!Магнезият се препоръчва точно при физическа и умствена преумора.Мен ме тонизира.

# 12
  • Мнения: 524
Бързо се измарям. Оцобенно ако съм пеша и с количката. Имам нужда от почивки. Има дни в които ми се вие свят така както никога до сега #Crazy Sick

Не съм си правила изследвания оттавах го на операцията (секцио съм) и на изтощен организъм, както и врътнята около бебо... Laughing

# 13
  • Мнения: 1 040
Определено съм доста изморена, още не съм свикнала с малкото сън и непрестанното суетене около малкото човече. От време на време ме хваща следродилната депресия, ама слава богу бързо ме пуска Praynig Пък и още ми липсва малко бременното коремче и тръпката някой да шава отвътре Crazy Ама долу-горе бързо свиквам с новите условия baby_neutral Joy

# 14
  • Мнения: 2 309
Близо месец-два имах цялостна мускулна треска.Дори ме боляха ноктите.Всичко.Може би от рязката хормонална промяна.Отделно се чувствах"празна"-нямаше го бебо в мен.

# 15
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Аз се чувствах отлично, само първата седмица бях малко ошашавена и сънлива после всичко си влезе в релсите.

# 16
  • Мнения: 2 910
Не се чувствах много добре. Бях в депресия, постоянно ми се спеше, а нямах време да се наспя и някои други болежки имах. Но 2м. след раждането вече влязох в ритъм.

# 17
  • Мнения: 577
аз се чувствам по-добре и от преди.Преди спях много неспокойно,а откакто родих бебенце се родих и аз.Щастлива съм с такова поспаливо бебе. Laughing Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 481
Всичко, за което говориш е нормално, но за първите седмици след раждането. Виждам, че при теб продължава вече почти пет месеца. Сигурно не е болестно състояние, щом кръвните изследвания са наред и лекарката не вижда причина да е това. Най-вероятно е преумора от грижите за детето и дома и не е толкова свързано с раждането. Добре е да почиваш колкото е възможно повече, да спиш поне 6-7 часа, да се разхождаш на чист въздух, да ядеш много плодове и зеленчуци, и въобще ... да се погрижиш за себе си  Simple Smile  Защото ще си по-полезна и за детето си, и за себе си, ако си отпочинала.

# 19
  • Мнения: 3 861
Първите няколко месеца се чувствах ужасно, преминава с времето

# 20
  • Мнения: 2 047
  Първия месец не се чувствах добре, докато не си свикнахме с бебето. После нещата се оправиха и сега се чувствам страхотно - тонизирана, в настроение, правя всичко със желание.

# 21
  • Мнения: 507
Веднага след раждането се чувствах адски енергична....до към 10-ия ден. След това с 2-те деца- едното ревнуващо, а другото с колики да не обяснявам. Но и това мина. Сега сме ОК.   

# 22
  • Мнения: 2 271
Чувствам се идеално(макар,че почти не спя-стоя на компа до 2-3ч,а беба ме вдига в 7.30-8ч).Не се уморявам по време на разходка,освен ако не прекаля(както е в последните дни-по5ч навън)

# 23
  • Мнения: 1 259
Аз имах прекрасна бременност,много добре се чувтвах Simple Smile.Една седмица след раждането бях като нова,все едно,че не бях раждала Wink.Не ме хвана и следродилна депресия.Много добре се чувствам  Hug

# 24
  • Мнения: 5 299
Първата седмица ме наболяваше епизиотомията, но като цяло си бях и съм си екстра Sunglasses

# 25
  • Мнения: 1 930
Чувствам се както преди да забременея, само дето като си последна увисналото шкембе и ми иде да  Sick... а идва пролет

# 26
  • Мнения: 1 370
Освен умора, нямах никакви други странични отклонения Wink

# 27
  • Мнения: 7 186
Супер се чувствам, само дето все не мога да си доспя. Confused

# 28
  • Мнения: 462
След девет месеца бременност и още повече като капак на това и раждането...било то секцио или нормално, е повече от естествено да се чувстваме отпаднали нали така...ние не сме машинки а живи същества и нашия организъм си се нуждае от почивка.

# 29
  • Мнения: 4 629
Аз бях перманентно уморена първите "n" месеци  SadЗапочнах да се поуправям, когато сина ми спря нощното кърмене (беще на около 4 месеца). Тогава и аз започнах са спя нормално и силите ми се възстановиха постепенно Grinning

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 70
Първите два месеца ми прилошаваше, виеше ми се свят и ме тресеше, като добавим и болките от операцията и недоспиването и коликите на беба - комбинацията беше невероятна. Купих си комбинирани витамини и ги пих един месец и доста живнах. А за кръвните изследвания - уж и моите бяха добри, а като се загледах по-късно - хемоглобин 109, при условие, че винаги ми е бил над 140, а в деветия месец 124. така че си сравни изследванията с предни такива за да се увериш, че всичко си е така, както твоят организъм е свикнал да бъде.

# 31
  • Мнения: 3 356
Доста неща не са ми в ред-наистина бремнността отключва доста болежки.

# 32
  • Мнения: 2 381
Засега се чувствам много добре GrinningСънят ми е недостатъчен, но се старая през деня да си наваксам Wink

# 33
  • Мнения: 3 089
пушка съм

# 34
  • Мнения: 8 505
Чувствах се много добре,сега също.

# 35
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
  Първия месец не се чувствах добре, докато не си свикнахме с бебето. После нещата се оправиха и сега се чувствам страхотно - тонизирана, в настроение, правя всичко със желание.

И аз, и аз! Hug

# 36
  • Мнения: 1 006
И аз горе-долу по това време се чувствах така - толкова ми прималяваше, че имах чувството, че както си държа детето, ще го изпусна някой път! Shocked newsm78Изпотявах се, забравях (и все още, де) всичко, разсеяна - освен з Stop Crazyа детенце,..........
Правих си и аз изследвания и уж всичко беше ок! Ама чак сега усещам, че виенето на свят, прималяването, умората са намалели, имам си разни болежки в кръста и гърба, но ги отдавам на зъбоникненето на Кали и носенето на ръце.
Направи си изследвания, но постепенно ще си върнеш формата отпреди, че и по-мобилизирана ще станеш,  Mr. Greenособено ако няма кой да помага Mr. Green - къщата ти ще блести, детето ще реди кубчета на пода и само ще ги прибира, а ти с прическа, грим и секси деколте, ще чакаш таткото да се прибере от работа!
Не се притеснявай - всичко отминава и остават само хубавите моменти! Heart Eyes Joy Joy

# 37
  • Мнения: 7 430
Много добре  Peace Е, първите няколко седмици бях малко по зле, заради шевовете, но отмина Wink
Надявам се след второто раждане отново да е така Praynig

# 38
  • Мнения: 49
Чувствам се страхотно. Отново почувствах тялото си като мое и съм пълна с енергия

# 39
Чувствах се много,ама много зле-не стига,че бях уморена ами имах и многото шевове,хемороид,дори палците на краката ми почнаха да набират и сега трябва да ходя да ме цепят.Но с времето вси4ко минава.   Peace

# 40
  • Мнения: 2 674
изморявам се предимно психически ooooh!

# 41
  • Мнения: 337
Да, и аз чувствам умора, но се чувствам и перфектно след като вече нямам толкова голям корем. Някои от патологията, където лежах споделиха, че след като родили им липсвало ритането на бебчето, определено на мен не ми липсва, толкова много ми тежеше, че сега имам чувството че летя. Hug

# 42
  • София
  • Мнения: 154
И аз първите месеци се чувствах много изтощена. Но с времето нещата се наместват

# 43
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Уморена,недоспала,но и мнооого щастлива и дала втори смисъл на  живота си.

# 44
  • Мнения: 949
Като цяло се чуствам добре.

# 45
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Около месец след самото раждане бях като парцал; толкова изморена се чувствах, че дори и на рев го избивах, защото нищо не можех да свърша.

Сага не се чувствам по-отпочинала, но имам повече вяра в себе си Wink и по-лесно се справям.
А за световъртеж и прочие, и досега имам такива моменти

# 46
  • Мнения: 1 440
През първият месец ми беше много тежко.Не се наспивах,нямах сили да ходя,виеше ми се свят и т.н.
Сега вече съм ОК!

# 47
  • Мнения: 272
И аз бях така, спеше ми се, плачеше ми се, гадеше ми се, виеше ми се свят..... Пооправих се за около 3 месеца! Стискай зъби!

Общи условия

Активация на акаунт