ДЕКЕМВРИйски бебета 2013

  • 26 843
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Ох, мен редовно ниско долу в мехура ме рита. И като ме притисне някой път там и автоматично ми се допишква.

# 16
  • Мнения: 216
Честита нова темичка!   bouquet

Писах във ФБ, че имах сериозни проблеми със сърцето и кръвното, които се оказаха в следствие на прегряване от високите температури. Сега съм по-добре!  Grinning

Ходих сутринта до Лидъл и си взех инфрачервен термометър, който мери всичко и навсякъде  Crazy

По-младият шеф на ММ има син, който става на годинка и и половина, ще сменят цялото обзавеждане на детската му стая и човекът ни подарява бебешкото обзавеждане, плюс бебешката количка! Толкова съм щастлива!!!  newsm18

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Хм, гледам хемоглобина ми е 107; еритроцитите са 3,85 (минимума е 4,2); левкоцитите са 11,2 (максимум 10). А на седимента ми пише - 2-3 левкоцита, плоски епителни клетки, кристали пикочна киселина.  newsm78
Май нещо не е както трябвааааааа   

# 18
  • София
  • Мнения: 89
Ей, коте, звучи направо чудесно!!!Честито обзавеждане! Ние пък засега нямаме кой да ни подари. Но аз полека мисля съм попълнила бебешкото гардеробче за от 0 до 3 м. После пак ще му мисля. Сега остават скъпите покупки   Crazy
Кадроваче и на мен ми звучи като ритничета това, което описваш. Аз получавам същите. Нали няма като топка в корема ти? Ако е като топка за по-дълго е контракция, а иначе бебко си ритка. Аз вчера дори ми се стори, че си плува с отблъскване от единия до другия край на матката ми.
Деси, може би да питаш АГ дали да не пийваш желязо като добавка за ниския хемоглобин. Червените кръвни клетки обичат по-силна храна като месо, риба, ядки, яйца. Левкоцитите се вдигат при лека инфекция в организма, доколкото знам. Може да си понастинала.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Да, да, аз му писах и се надявам скоро да ми отговори.
Честито обзавеждане Chatte Noire
Кадроваче, щом не е продължително и много силно, всичко е наред. Така ми каза доки Peace

# 20
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Момичета, както обещах има вече секция "На пазар" на 1-ва страница Wink
Сложила съм полезни сатийки, които намерих тук в бг-мамма, полезни теми и линкове към магазини.

Chatte Noire  това е много добра новина  Hug  На мен предния ми шеф така ми беше дал 250Е и каза да купим кошара на бебето, че е от него подарък и наистина ти става много приятно, че хората ценят труда ти толкова, че искат и за бебето да помогнат. Сега съм при друг работодател, там има социална политика и пак се изплащат парички при раждане или при брак  Mr. Green

Ох, момичета, аз вчера видях една количка намалена и не мога да спра да мисля за нея, много се чудя дали да не я купя, то има бая време до термина, до тогава може и да си харесам нещо друго, обаче цената е много добра за такава количка и си е от официалния магазин, с гаранция, пълен комплект аксесоари и т.н. Само цвета е черен, но пък ще бъдем елегантни дами  bowuu
Количката е на Mother Care, My Choice  Peace
Моя мъж още вчера ми вика "айде да я купуваме", така още повече ме затруднява, ако беше казал, че е рано, щях да измисля един куп аргументи да я вземем  Laughing  че и себе си щях да убедя  Joy

# 21
  • UK
  • Мнения: 5 999
Ееееее коте направо си е чудесен жест от страна на шефа ти Hug
Искам и мен да ме риткат вече Crazy Левкоцитите при бременност съм чела, че е нормално да са леко завишени и моят хемоглобин е паднал на 110 при долна граница 120 newsm78 Предния път беше 117 и док каза, че няма все още нищо да ми изписва, ама сега, незнам Crazy Ще стане ясно на 19-ти когато  е следва ЖК Flutter

Ще ме приемете ли и мен във ФБ групичката си?
  bouquet

# 22
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998

Ще ме приемете ли и мен във ФБ групичката си?
  bouquet

Дай един мейл адрес и ще ти изпратя покана Wink

# 23
  • UK
  • Мнения: 5 999

Ще ме приемете ли и мен във ФБ групичката си?
  bouquet

Дай един мейл адрес и ще ти изпратя покана Wink

Писах на ЛС Hug Благодаря много  bouquet

# 24
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
 Hug

# 25
  • Мнения: 15
Запис и от мен Simple Smile

# 26
  • Мнения: 20
Привет, момичета! Радвам се, че повечето се чувствате добре. Simple Smile

При мен цялостното състояние е доста добро, но в последната една седмица коремът ми започна да расте много бързо и имам едно почти постоянно усещане за напрегнатост. През нощта все по-често не мога да си намеря удобна позиция и съм се навила вече за възглавницата от тукашния Лидъл. Миналия вторник бях и на контролен преглед при моята акушерка, на който успяхме да чуем за първи път сърчицето на нашия малък мъж. Пулс 140! Беше много вълнуващо и някак си успокояващо, че всичко е наред.

Продължавам с пиенето на витамин Д, желязо и витамин Ц. Почват и мен да ме мъчат разни мисли за това как и дали ще се справяме с бебо, как ще мине раждането и т.н. безсмислени на този етап неща.

# 27
  • Мнения: 1 298
Ивка-Бивка, не не беше във влагалището, просто в корема най-отдолу, не е възможно бебето да стига до там, просто може да усещах такива спазми, аз също съм ги имала, някой беше обяснил, че май са и от ритници, но не че може да стигне до там и да рита  Simple Smile
Нямах стягане, момичета като топка, но беше  повече от 2 часа цялата работа, най-ме притесни, че имаше болка, а днес по същия начин усещането, но без болка.
Коте, радвам се, че си по-добре и честити придобивки   bouquet
Тди, на твое място, ако имаш възможност, вземай количката, после поне ще спреш да гледаш и да се чудиш кога ще вземаш и каква, пък и щом ММ ти я е харесал, на мен откакто ми подари Вио количката вече не ме вълнуват други и съм си спокойна  Laughing Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 89
Мамчета, някоя от вас има ли вече колан за бременни? Аз пробвах един вчера и това е нещо безкрайно удобно да ви кажа! Нещо като сутиен, но за корема! Като го сложих, направо не ми се махаше  Party Но като му чух цената реших да потърся по-евтин вариант. Този беше цели 70 лв, може би защото беше марков. Аз гледах, че има и за по 30-40 лв. Но трябва да ги пробвам и да видя дали са пак така ужасно удобни. В едно руско предаване бяха казали, че от 6-тия месец е добре да се носи и помага за болките в гръбнака и срещу стрии.

# 29
  • Мнения: 216
Ехх, момичета-кокичета,

То това не е моят шеф, а на мъжа ми, за сега съм си вкъщи и работя за себе си  Embarassed А, бе, нали знаете художник къща не храни.  Embarassed Обаче, музата нещо хич я нама, та поне чета книжка и преписвам един ръкопис (мама ще издава едни стихотворения и повест), а бе, шантаво е тя е стоматолог, но на стари години я изби писателската муза.  Grinning
Много се радвам, че се намери някой, който да ни ги подари тези неща, е вярно, че щяхме да оборудваме детенце с най-важните мебели от ИКЕА, но с количката щях да видя зор. Та влизам в положение на всички, на които им предстоят по-крупни покупки.  Hug

ТДИ, направо не се чуди, душице ами купувай количката, какво като е черна, те сега са много модерни.  Crazy

Дон Бебон, нормално е да се усеща как корема расте, сега в този период бебето ще наддаде много, така като гледам по изчислителните таблици. И знам как се чувстваш, относно онези мисли със справянето с бебчето.  Hug Аз до вчера точно така се чвствах, но поне с тези нови придобивки малко се поуспокоих.

Кадроваче, то май с тия усещания и аз съм го закъсала, все нещо някъде ме боли. Така си мисля, че е от разпъване на матката, бебка се шири и ти причинява този лек дискомфорт, той и моят бебок много обича комфорта, още не се  е появил официално на тоя свят, а как се шири и разперва, днес направо така ме изрита на наяколко пъти, че чак подскачах! То не, че беше болезнено, но беше силно. Усещам се и леко понастинала, та пих един Панадол.

Вилхем Тел, а пък за дрешките вече не го мисля накупих няколко, една колежка на майка ми ни подари огромен чувал с бебешки дрешки от нейните внучета, а пък една приятелка от Германия, с която не се познавам лично (а е на годините на майка ми), но ми е голям фен (заради картините ми), е решила да ме изненада като ми изпрати от там разни бебешки неща!

А, така се бях отчаяла, сега виждам колко добри и свестни хора има покрай мен! А, пък отделно съм адски щастлива, че се запознах с някои от Вас наживо, а пък останалите също сте големи сладурани и живот и здраве, надявам се и Вас да Ви срещна!  Hug Hug Hug

Въпреки негавитите, които са част от ежедневието, благодарение на хубавите обстоятелства и положителната нагласа тук в това виртуално пространство осмисля така или иначе трудният живот, който всички ние водим.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт