Измина първата година, палува августовската дружина

  • 28 136
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 13
 Елси, Муки , като ви чета ме хваща огромен страх от това, че и аз ще бъда с две деца, имам чувството, че няма да мога да се оправя, от сега рева и ми се крещи и за шамари мисля, а какво остава като се роди, ще е пълен ужас сигурно, преосто незнам и аз как ще се оправям.

 Муки, отиди си за малко в Стз, всеки има нужда от малко почивка, ако там ти е по-спокойно.

 

# 16
  • Мнения: 2 697
Прекрасни, ето ме и мен на линия Wink Изпуснах толкова много рождени дни, поне във Фейса гледам да съм в час, приемете извинения все пак! Напоследък и мен треска ме тресе покрай РД на малчо, организацията ври и кипи, дано имам и сили за всичко другият уикенд. Сърдечни поздрави на всички! Hug

# 17
  • Мнения: 98
Муки,
Скрит текст:
За свекитата-от опит ти казвам,че простия човек не можеш да го промениш,(особено на такава възраст)единствения вариант е,да се абстрахираш максимално от тях,да не им обръщаш внимание и да свикнеш с мисълта,че не можеш да разчиташ на помощ от тяхна страна.Ти си осъзнала,че са дебили,не си заслужават усилията и нервите ти да им обясняваш и да се товариш-такива хора са просто устроени и думите не помагат,единственото спасение е да претръпнеш и да не им позволяваш да те дразнят и да ти влияят.От сърце ти желая скоро да ви се подредят нещата и да си имате собствен дом,далеч от тях.
За ТМ обаче можеш да направиш нещо-не го съжалявай толкова,мъжете често имат склонност да се правят на мъченици,така им е по-лесно.Понякога доза здравословен егоизъм помага-кво като е бил наряд,ти не си ли по 24/7 на разположение,кво като не е спал-ти да не би да спиш?Мисли малко повече за себе си,извоювай си време лично за теб,отпуската е идеален момент да му връчиш децата и за няколко часа поне да правиш нещо,което на теб ти носи удоволствие.Имал ангажименти,ок,ама семейството също е ангажимент и то от най-важните и трябва да е обща отговорност.За помощта относно домакинството-разпределянето на задълженията при нас помогна много-всеки си знае какво ТРЯБВА да свърши,независимо дали е изморен,крив,недоспал-ММ чисти,мие банята,хвърля боклука и ходи на работа,аз пера,простирам,готвя и основно гледам децата.В началото и при нас имаше панаири,сръдни,ама с времето нещата си дойдоха по местата.Едно разбрах аз-не помислиш ли сам за себе си,никой няма да се сети,колкото и да те обича и уважава.Ти най-добре си познаваш мъжа,знаеш как да му въздействаш и да го накараш да разбере,че семейството ви е обща отговорност,не само твоя.

# 18
  • Мнения: 59
Абе Миланова, недей така! Хич не си го и помисляй даже, щото нали знаеш - квото си поръчаш, това става...  Peace Мога да ти изброя поне 5 майки, които се оправят перфектно с по 3 деца, че и колко други странични неща правят.... та, нашите филми са си наши - така сме си ги направили!  Hug Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 6 704
Тъкмо мислех и аз да философствам и да давам акъл, ама Ивка толкова хубаво го е написала, че аз няма как да синтезирам по-добре  Peace Напълно подкрепям за дозата егоизъм Rolling Eyes и само да вметна, че аз /ама това съм аз, де/ не мога да чакам с години някой да се осъзнае и да ме оцени като жена, майка, съпруга и т.н.  Rolling Eyes

Миланова, няма да е лесно, ама от теб зависи да си го направиш лесното Crazy Елс, и аз знам за една такава майка Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 10
Честити рождени дни на празнуващите Августинчета от последните дни  bdbaloni

# 21
  • Мнения: 264
 newsm59 newsm38  party002 на всички празнуващи бебчета днес  Hug Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 27
Честит Рожден Ден на Алексей, Радослав и Деян Hug Hug

# 23
  • Мнения: X
Честито на рождениците   и от мен, да растат много здрави и щастливи Hug Hug
Рошке, как си  Hug
Кашпи, гледай снимките от рд на Ивайла - искам да ти кажа, че изглеждаш невероятно, толкова млада и лъчезарна и в същото време толкова уверена и уседнала. Просто с най-искрени чувства го казвам - много си готина  Joy Blush

# 24
  • Мнения: 13
 Да си го направя лесно е да приемам помощта на бабите, която аз много не искам, но така ще е , без помощници ще изкукам, за това от сега се настройвам за бабета, обмисляме варианта и за жена, който на мен най-много ми харесва Simple Smile. Ще се оправим разбира се, ще е весело, но ще има помощници.

# 25
  • Мнения: 334
Ох, Миланова, гледам ти лентичката и едно такова мило ми става... Heart Eyes
Макар, че в 12-тата седмица бях някъде между леглото и WC-то Mr. Green

# 26
  • Мнения: 20
Здравейте,

И днес Честити РД на всички празнуващи !!!!!!
 happy bd bdbaloni

За семейните неща, да тя наистина Ивка го е казала най-добре, все ки трябва да си и ма домашни задължения вкъщи и всеки има нужда от лично време, пространство и занимания. и ние жените обикновено сме си виновни, че все искаме да се справяме абсолютно сами с всичко и все да не занимаваме никой и какво накрая дори едно благодаря не ти казват, ами и на всичкото отгоре директно ти се превръща в задължение. Еми ще ме извинявате, ама изобщо не трябва да  така !!!! Не е, че и при мен не са така често нещата, но напоследък непрекъснато негодувам по такива въпроси и протестирам. За съжаление обикновено като повишиш тон няколко пъти бързичко си идват нещата на местата. Ама така си е, те мъжете не им е вродено да се сещат какво искаш да направят, затова най-добре да си им го казваш в прав текст.

Нашият РД е след 3 дни, но ще го празнуваме след пет, така че още нищо не съм подготвила. Тази седмица ще запазвам, ще каня гостите, ще поръчвам торта. Реших и подаръка на малчо да оставя за накрая, че не искам да има дублирани подаръци. Абе всичко съм оставила за последния момент... Mr. Green

Миланова, колкото и да са досадни бабите, без помощници сигурно ще ти е трудно, пък и малко безплатна помощ на никой не би била излишна. Wink

Кофти, че няма да има Бург. среща, явно ще е Септември.

Лека ви вечер !

# 27
  • Мнения: 14
Мили момичета, отдавна не съм писала, но от време на време наглеждам как сте.

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН И ЧЕСТИТА ПЪРВА ГОДИНКА на всички августинчета, които вече са на цяла годинка и приятна подготовка на предстоящите рождени дни. Ние сме последни в списъка, най-малката голяма маймунка е наша Гери. Тайра много хубава дума беше използвала за едногодишните ни калпазанчовци- джераме, и моят татко така ни казваше като малки, също така "джорки"Simple Smile.

Иначе и мерки не съм давала отдавна. Преди две седмици, точно на 11 месеца, Гери беше 74 см и 8,8 кг. Все още я кърмя, храни се освен това с каквото и ние, но без сол и сладко. Ходи и тича даже много добре само ако я държим с две ръце, катери се много, пляска с ръце, и май първата ни дума е "па-па па-те", но само това. Слагам я на гърне след всяко ядене и сън, към 5 пъти на ден, и се отчита почти всеки път. Вече рядко имаме наакан памперс. Абе добре си расте, освен заспиването. Все още е голяма борба да я сложа да спи, все нещо се разсейва, дори да е много изморена... А, и кандидатствах за място в ясла от март месец, когато ще е на годинка и половина. На мен ми се работи вече... Знам, че за нея е добре да е с мен, но е добре и да играе с деца и общува с други възрастни освен мен и баща й.

И т.н. и т.н... Хайде, лека вечер и приятни сънища, че утре сутрин рано рано ще ни събудят малките.

# 28
  • София
  • Мнения: 35
Привет от мен Simple Smile
Вместо запис Честит рожден ден на днешните рожденници  newsm59 nbirthday
Тюх аз така редовно й викам на малката  Whistling hahaha

# 29
  • Мнения: 28
Добра вечер  Hug
Честит рожден ден на Алексей, Борис, Радослав и Деян. Да са здравички и да радват много всички, които ги обичат  newsm67

Малкото днес е цял ден с температура. Е, разбрах и аз какво е детето ти да не е добре  Confused. Сутринта беше като парцал, стигна до 38.6 и има леки сополи, които се появяват от време на време. Следобяд уж беше по-добре, да видим как ще е тази нощ, че предната беше доста мрънкащ и крив. Надявам се да са зъби, а не нещо друго, но ако продължи така май ще търся лекар из Бургас, а си нямам идея къде да ида. Та така, извинявам се, че толкова егоистично пиша, просто исках май да си помрънкам ... нещо неспецифично за мен. А и РД ни ден е след 3 дни ... искам само да ми е здраво детето  Praynig

Бобърче, а и другите мами от Бургас, които са на линия, ще се радвам да ви видя. Аз съм тук до 19-ти. Ако малкото се оправи и има други желаещи за среща, пишете  Hug

Спокойна нощ на всички   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт