Счетоводител в нужда се познава 5

  • 39 917
  • 712
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 14 475
Muzički Program,подавам за сега без забележки.
Обновихте ли версията на програмния продукт за ДДС-то?

# 691
  • Мнения: 14
Записвам се и аз при вас.

# 692
  • Русе
  • Мнения: 359
newsm78 От три дни се опитвам да подам ДДС с електронен подпис. Дневникът по Продажбите ми е нулев, няма такива, в Покупки има две с ДДС, и една без.  newsm78 Проверих всичко, контирах ги отново и т.н., но от сайта на НАП все ми казват, че имам фатална грешка в Покупките, и че форматът txt не бил коректен. Вие успяхте ли да пуснете, има ли някой с подобни проблеми.  ooooh! Осигуровките ги пуснах, там нямаше проблеми.

В страницата на НАП мернах че са публикували промени от 1 февруари за подаване на ДДС и осигуровки:
http://nap.bg/news?id=1788 виж дали ще ти се отвори от тук
ако не пробвай през главната страница http://nap.bg/   в колонка Актуално гледаш на долу докато стигнеш до От 1 февруари ..........

Предполагам, че трябва само да си актуализираш програмата, но за всеки случай прочети. Аз още не съм приключила ДДС дано да нямам проблеми. Това правителство работи само в насока да увеличи работата на счетоводителите, нищо градивно не правят  

# 693
  • Мнения: 118
 newsm78 Може и това да е проблемът. Ползваме Делта на Микроинвест, явно ще ходя в понеделник до тях.
Благодаря ви   bouquet

# 694
  • Мнения: 822
ФЛ, което има ел.подпис като ФЛ и пълномощно от ЮЛ да му подаде декларации какво трябва да направи преди да отиде в НАП? Благодаря!

# 695
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
ФЛ, което има ел.подпис като ФЛ и пълномощно от ЮЛ да му подаде декларации какво трябва да направи преди да отиде в НАП? Благодаря!
Изтегляте си едно заявление от нап и си отбелязвате какво ще правите от името на ЮЛ и дали ще имате пълен или частичен достъп. Като за пълен достъп искат изрично и конкретно да е упоменато в пълномощното.

# 696
  • Мнения: 822
Документът този ли е - Заявление за подаване на документи по електронен път и ползване на електронните услуги предоставяни от НАП с КЕП на упълномощено лице и, след което се нацъкват нужните отметки принтва се и се носи в НАП по регистрация на ЮЛ, заедно с копие на пълномощното?

# 697
  • София
  • Мнения: 1 262
Точно това е да. Разпечатва се заявление и уведомление, подпис и печат на уведомлението и заедно с копие от пълномощното в съответния НАП.

# 698
  • Мнения: 822
Благодаря!  Grinning

А каква е лихвата върху деклариран и невнесен данък на ФЛ по ГДД и как да съм сигурна колко точно да преведа, защото данъчнозадължено лице не съм аз и не знам дали биха ми казали каква е дължимата сума от НАП?

# 699
  • Мнения: 14 475
Като вземете ел.подпис на ЮЛ.ще погледнете справката за задълженията-там много ясно се вижда какво и колко дължите към настоящия момент.

# 700
  • Мнения: 822
Не, задължението е на ФЛ, което няма физическата възможност да провели и плати задължението си...миналата година много трудно измолих една служителка да провери каква е сумата, която дължи лицето за лихви, за да преведа данъка и лихвата.

# 701
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Ами вземете тогава едно генерално пълномощно за пред НАП от името на ФЛ и с него ходете, т.е. вие ще сте упълномощената. Няма да могат да Ви откажат. АЗ също днес се опитах на две места да проверя за информация, отказаха ми категорично. И ми стана странно, защото мин.година по същото време за себе си се обаждах до нац.тел на агенцията и по ЕГН ми казаха това, което исках да проверя.

# 702
  • Мнения: 822
Ох, явно ще е много сложно...няма да можем и пълномощно да направим - явно ще преведа някаква сума за лихвите в повече. Но все пак приблизително къде мога да я изчисля?

# 703
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
...Неплатените в сроковете за доброволно плащане, неудържаните или удържани, но невнесени в срок данъци, такси, отчисления от печалби, вноски към бюджета и други държавни вземания от подобен характер се събират с лихва 1/360 част от основния лихвен процент,определен от БНБ + 10 пункта, за съответния период плюс 0,05 на сто за всеки просрочен ден.

# 704
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
 Party Това ще Ви свърши идеалната работа

http://balans.bg/калкулатори/лихвен-калкулатор/законна-лихва/

Общи условия

Активация на акаунт