Ще имаме момиче

  • 14 474
  • 272
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 569
За момче сме избрали да е Ясен. Пак общ имен ден, всъщност. Дано няма такива изненади, че свекървата ще припадне. Нищо няма да я убеди, че не съм я преметнала нарочно Mr. Green 
Голяма егоистка ще е значи.  Crossing Arms
Вместо да се радва, че е на сина й, тя ще се сърди, че не е на нея.  Confused
Аз млъквам по темата за свекървата, че нещо се ядосах и очаквам с интерес кое име ще изберете.  Peace

# 211
  • Мнения: 2 770
Аз вече гласувах за Елена, но май Гергана ми харесва повече от всички изброени в анкетата. Марика ми се струва твърде екзотично за нашите географски ширини и си мисля, че често хората ще мислят, че е допусната правописна грешка и всъщност е Марийка.  Mr. Green  Rolling Eyes А като се замисля Грета също ми звучи красиво.  newsm78

# 212
  • UK
  • Мнения: 4 311
Марика си е българско име, доста разпространено в някои райони, не мисля, че е чак толкова екзотично.
А Гергана го няма в анкетата, не можеш да гласуваш за него.  Mr. Green

Не е егоистка, Естел, тя не е виновна, че живее в друг свят от нашия и не може и не може да разбере, че някъде хората живеят различно и дори по-щастливо.  Confused

# 213
  • Мнения: 2 770
Да, знам, че Гергана го няма в анкетата, но понеже сте коментирали, че е било обмисляно като вариант и аз затова изказах мнение.  Blush Да разбирам, че вече сте отхвърлили варианта да е име близко до това на свекърва ти, така ли? Може и да сте ги коментирали вече (съжалявам ако съм пропуснала), но какво мислиш за Алена или Алина?

Последна редакция: вт, 22 окт 2013, 18:35 от invierno

# 214
  • UK
  • Мнения: 4 311
Да, мислех евентуално дали няма да намеря някое хубаво име с Г, но не харесах нищо. А Гергана никога не съм го харесвала. Разбира се, няма проблем да изкажеш мнение, дано не съм прозвучала грубо, просто аз държа да поясня, че не искам да е на нея, а още по-малко харесвам и името Гергана/ Гюргя.  Simple Smile

# 215
  • Мнения: 2 770
Не, не си прозвучала грубо, аз съм малко завеяна и явно пак не съм разбрала.  Laughing Сега се върнах назад в темата и видях, че си пояснила, че с "Г" нямате фаворити.  Peace

# 216
  • UK
  • Мнения: 4 311
Мислех, че традицията е обратна - първото на свекър/свекърва, второто - на тъст/тъща.  Rolling Eyes Blush
Такава си е традицията, да, но нали знаеш, традициите не са това, което бяха. Важното е да не се мине някой, или поне мината да не съм аз. Защото ако зависеше от мен, едното щеше да е на майка ми, другото на никого.  Simple Smile

# 217
  • Мнения: 4 569
Зарадвай таткото!  Peace
Ако не женския вариант на името му, то друго, празнуващо на Цветница.
Харесват ли ти цветните женски имена, но не Иглика или Жасмин?

# 218
  • Мнения: 378
А как се казва таткото? Ако не е нахално Blush

# 219
  • София
  • Мнения: 8 754
От цветните аз харесвам само Иглика,Ралица и Невена.Биляна също, ако се води към тях...Поне за момиче, иначе Явор и Ясен са много хубави.

# 220
  • UK
  • Мнения: 4 311
Той всъщност въобще не си харесва името, казва се Росен. Не знам дали би го зарадвала една Росица, чак да го зарадва не, но вероятно би почесало самолюбието му малко или много. Но Росица е едно много нехаресвано от мен име, мислих някакви варианти Росина, Росена, пак не ми звучат добре. А иначе той много харесва Иглика, мисля, че ще му е достатъчно да празнуват в един ден и името да се харесва на двама ни. За момче даже и рима има с Ясен, какво по-близко от това.

Биляна не празнува ли на Еньовден?

Стандартните цветни не харесвам - Маргарита, Теменужка, Невена, Цветомира, Цветелина, Росица, Ралица, Калина и сигурно има и още, не ми харесват. Свързвам ги с определени хора, прекалено често срещани из всички поколения и обезличени са ми. Иглика и Жасмин ги слагам в съвсем различна категория и пак са цветни. Жасмин ми звучи много дръзко, Иглика много нежно.

# 221
  • Мнения: 15 379
Доколкото ми е известно Биляна празнува на Цветница единствено.

# 222
  • София
  • Мнения: 44 418
Щом и двамата харесвате Иглика, супер - нека е то Simple Smile Ще празнуват заедно - това не е малко.
Аз Росен много харесвам в мъжкия ваиант, като женски харесвам Роса...но пък не си падам по кръщаването на някой, още по-малко на бащата/майката на детето.

# 223
  • UK
  • Мнения: 4 311
Познавам само две жени Биляна, и двете празнуват на Еньовден, но аз не мога да преценя кога би трябвало и дълго се чудих кога да ги поздравявам преди накрая да ги попитам. Имам близка Петя, която е кръстена на дядо си Петко и винаги е празнувала на Петковден с него, Петровден не го признава за свой празник.

# 224
  • София
  • Мнения: 44 418
Предвид, че всички растения празнуват на цветница, не би следвало да празнуват Биляните на Еньов ден. Нищо, че тогава се събират билки. Тогава са си Еньовците и евентуално Йоановците и производни, които желаят.

Общи условия

Активация на акаунт