Първо зъбче

  • 6 355
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Здравейте..рових се много,но така и не открих това, което ме интересува..Въпросът ми е следния—след като е подут венеца,кога избива зъбчето..Сина ми е на 4 месеца,педито потвърди, че излиза зъб..От ден на ден ,ни е все по подут..Кога да го очакваме..

# 1
  • Мнения: 11 914
Няма и да откриеш такъв отговор  Laughing , никой не може да ти каже това не е математика  Wink
Всичко е индивидуално за всяко дете, може да е след седмица може да е след 3 месеца. На моя син му се надуха венците точно в началото на 4-я месец, и ЛЛ така казваше зъбчетата идват, да дойдоха ама първия зъб изби на 7 месеца и половина. Зъбките си се придвижват във венците, после могат да спрат и да тръгнат пак да се придвижват след месец. Правила няма, както има ориентировъчни възрасти за избиването им така има деца с първи зъб на 3-4 месеца и деца с първи зъб след годинка.


Zdravei...Mislq Che Nqma Nujda Ot Pretesnenie Sled Podutinata Izliza Zubchetoo Ti Se Moli Da Ne Vdiga Temperatura....Taka Beshe I Na Malkiq Mi Plemenik Vencite Mu Se Bqha Poduli...  Wink

В правилата на форума пише, че не се допуска писане на латиница  Peace

# 2
  • Мнения: 4 255
Чак тема за този въпрос... Rolling Eyes

Може да питаш в отчетната си или в която и да било бебешка тема. Щом венеца е подут и педиатърът е потвърдил зъбоникнене, когато-тогава. Със зъбите е доста индивидуално. При всяко бебче различно.

# 3
  • Мнения: 135
Оо положението е нетърпимо.рев,нерви,хапане..Давам мама натура и мажа с пансорал..При нас е само закашляне от слюнката за сега..Дано избие бързо..

# 4
  • Мнения: 4 255
Значи ще е скоро.Но това не значи, че мрънкането ще приключи. Ще мрънка и при пробиването на другите.

# 5
  • Мнения: 135
Имам,ище две деца ,но при тях не съм имала проблем,просто зъбчето тракна на лъжичката.Сега положението е много по различно..Пиша понеже ако зная срока ,ще се наглася психически.. Grinning Но когато тогава,какво да се прави..

# 6
  • Мнения: 4 709
Ние сме от най-бавните случаи, да не се отчаяш, но първите признаци бяха около 6-ия месец, а първият зъб изби седмица преди да направи 1 година  Rolling Eyes като се сетя само колко безсънни нощи имах в тези първи 2 години, направо се чудя как не съм припаднала от недоспиване.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 946
Моя син започна да се лигави към края на 2рия месец. Имаше и кистичка на венеца, за която решихме, че е зъб. 1вия му зъб изби на 1г и малко.
При щерката процеса отне 4 месеца - 1вия ѝ зъб изби на 6м.

# 8
  • Мнения: 1
Аз имам две момченца баткото е на 6 години и зъбките му излязоха по учебник. А бебо на 22 януари става на 1 година венците са надути от 5тия месец и още няма зъбки.

# 9
  • Мнения: 157
На нас венците са подути от 2рия месец.Първия зъб изби на 6.Но без рев и нерви,понякога вдигаше температура и на следващия ден зъбче.Днес без да искам видях ,че е избило 6то зъбче,

# 10
  • У дома
  • Мнения: 4 203
От 4-5 мес. се "лигави", изби ни на 1г и 2м hahaha сега е на 1г и 8м има 4кътника, два предни горни и два долни, ей това са ни зъбите tooth Приготви се психически и чакай Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 710
От четвърти месец почнаха да се нареждат и белеят по венеца, но досега нямаме пробил зъб... Тъй че е много относително Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 860
А вие с какво мажете венците? И как?
Аз ползвам гумен апликатор и слагам Пансорал и Бочко, като че ли от Пансорала има ефект. Обаче се чудя - пише да не се гълта - като тръгна да го мажа и той така стръвнишки засуква, че според мен осмуква цялото гелче?
С баткото не съм усетила зъбите, че той си ревеше така или иначе постоянно, обаче бебето, което принципно е спокойно, нещо изтрещя тия дни - мисля, че са тези прословути зъби... Сякаш ги напипвам твърдички под венеца като натисна.  newsm78

# 13
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
И аз съм в очакване на първото зъбче. Ето сега, две нощи поред е голям рев, не просто будене, а рев и нервност. С първото ми дете не усетих как му излезе, но сега се голям рев. Забелязах, че е на сесии, ту се засилва процеса, ту отслабва и бебето спи една идея по-спокойно. И все пак, най-дългият ми сън от както се е родил е 2,5 часа, а сега е на 8,5 месеца.
Аз давам Дентокинд и редувам Пансорал и Калгел. Не знам колко му помагат.

# 14
  • Мнения: 135
Ооо чаакам още..венеца белее,наа едното място има цепка и нищооо..Сега е по спокоен..и аз давам мама натура и маажа с пансорал..и си чакам всеки дем му наадничам в устатата поняколко пъти  Peace Tired Praynig Laughing ..поне спи през ноща..като заспи към 23 спим до около 8 сутринта .После веднага заспива до към 10..Тези дни е по спокоен,някъде бях чела ,че тръгват,а после може и да спрат.. ooooh! ще.се чака и това е

Общи условия

Активация на акаунт