За правата на децата ни! седма тема!

  • 107 344
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 838
Мерси, но за всяка община е различно. Аз знам, че в София е уреден отлично този въпрос. Но в Плевен...Излиза, че и детето, и придружителят плащат отделни карти, и картата на детето е ученическа, като на всички здрави деца!

Ама няма логика в подобна идиотщина, не че трябва да има, ама..
Има ли я въобще някъде в интернет наредбата за Плевен, снощи рових, но нищо не открих.

# 61
  • Мнения: 2 069
И аз не открих нищо. Но като отида, ще искам да говоря с началника Simple Smile Не е логично подобно нещо

# 62
  • Мнения: 109
Добро утро,искам да попитам на деца с ТЕЛК полага ли се декодер?Някой има ли представа за енергийни или как се водят за твърдо гориво какви са условията?

# 63
  • Мнения: 1 070
В нашите социални питах за енергийните, гледат дохода. Въпреки че бях по майчинство тогава и вземах 240 лв, пак нямах долната граница. Май гледат на всички членове и делят дохода. Ти отиди и питай все пак.

За декодерите знам, че се полагат на тези, които имат право на енергийни, т.е. пак става дума за дохода.

# 64
  • Мнения: 2 069
Декодери - само на социално слабите.
Да кажа за картите - в крайна сметка картата за цялата тролейбусна мрежа е 19 лв. - за детето и за придружителя. Така бива Wink

# 65
  • Мнения: 1 070
Аз извадих карта за градския транспорт в Русе. За една линия е и за всички по маршрута и - безплатна е и за детето, и за придружителя.

# 66
  • София
  • Мнения: 3 249
Знам, че се полагат и някакви помощи от БЧК за деца с ТЕЛК, но кога и какви, не разбрах newsm78

# 67
  • Велико Търново
  • Мнения: 167
Знам, че се полагат и някакви помощи от БЧК за деца с ТЕЛК, но кога и какви, не разбрах newsm78
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=622608.450   От 7 до 31 октомври,носиш си личната карта,в Сф другите да кажат къде ги дават,в нашия град е в Хей-пункт.

# 68
  • Мнения: 1 292
Да сте чули нещо за увеличение на помощта на децата с ТЕЛК  от 189лв. на 217лв.? Ако има такова от кой месец ще е  и трябва ли да получим заповед за тази промяна?

# 69
  • Мнения: 292
Да сте чули нещо за увеличение на помощта на децата с ТЕЛК  от 189лв. на 217лв.? Ако има такова от кой месец ще е  и трябва ли да получим заповед за тази промяна?
Да, чух-лично от социалните-от този месец влиза в сила-т.е от ноември вече ще бъде увеличението. А пък аз искам да питам-относно балнеолечението и рехабилитацията на децата-процедурите трябва ли да са за заболяването, заради което имаме телк или не е задължително, защото ние сме с вродено заболяване, заради което сме оперирани, но според уроложката няма нужда от нищо повече-това значи ли, че не може да ползва процедури за ларингита, който има детето например?

# 70
  • Мнения: 1 292
Нашето вродено заболяване също няма конкретни процедури и ние правим такива, от които биха се повлияли по-добре,мисля,че не би трябвало да е проблем ,щом имаш соц.оценка с одобрение за балнеолечение и рехабилитация. Дано и други да се включат,защото не съм сигурна в това и е искам да те подведа.

# 71
  • Мнения: 817
Според мен на направлението от лекаря за рехабилитационните процедури трябва да пише, че са за укрепване на здравословното състояние на детето, което ще подобри функциите на отделителната система и вроденото заболяване (като предпази от развитие на бактериални инфекции от ларингита примерно...) на бележката за проведените поцедури може да пише, че са за подобряване на общия здравословен статут и превенция на усложнения на вроденото заболяване на детето. нещо такова според мен... ама и другите да кажат...

# 72
  • Мнения: 154
Моля за помощ, към кого да се обърна?
Детето ми е с дцп и му се полагат ортопедични обувки. На 6.06 подадох молба в социално подпомагане и седмица по-късно със заповедта отидох да поръчам обувките. От фирмата ми казаха да ги чакам август, но до момента обувки няма. Ходих многократно до фирмата и управителката всеки път ми казваше, че ще дойдат следващата седмица. И така до края на септември, когато разбрах, че такива сандалки не могат да бъдат изработени и ми пробутаха едни турски ортопедични боти. Отказах ги и им казах, че ще подам жалба срещу тях и тогава ми предложиха да избера други и да ги поръчаме. Избрах, но след седмица се оказва, че и те не могат да бъдат изработени, а междувременно на мен ми изтича срока за отчет пред социалните. Подадох жалба в кзп и от вчера постоянно ми звъни управителя на фирмата и ме кара да си избера други обу ки, като обещава, че до другата седмица са при мен, когато всъщност трябва да се отчета с фактура пред социални. Тъй като носенето на такива обувки е важно за моето дете, а от август, когато трябваше да са пристигнали до сега минаха 2 месеца и по този начин ощетяват детето, кой и по какъв начин ще ме обезщети? И как е възможно да имаш право на обувки веднъж на 6 месеца, а да ги чакаш 4 месеца? Аз не ги дочаках и от вчера сме с нови обувки, закупени от Адапт, които за жалост не работят с протоколи точно за обувки(за помощни средства, работят) и си ги платих от джоба. Какво мога да направя с въпросната фирма и къде още да търся правата на детето си?
Извинявам се за дългия пост.

# 73
  • Мнения: 1 070
Моля за помощ, към кого да се обърна?
Детето ми е с дцп и му се полагат ортопедични обувки. На 6.06 подадох молба в социално подпомагане и седмица по-късно със заповедта отидох да поръчам обувките. От фирмата ми казаха да ги чакам август, но до момента обувки няма. Ходих многократно до фирмата и управителката всеки път ми казваше, че ще дойдат следващата седмица. И така до края на септември, когато разбрах, че такива сандалки не могат да бъдат изработени и ми пробутаха едни турски ортопедични боти. Отказах ги и им казах, че ще подам жалба срещу тях и тогава ми предложиха да избера други и да ги поръчаме. Избрах, но след седмица се оказва, че и те не могат да бъдат изработени, а междувременно на мен ми изтича срока за отчет пред социалните. Подадох жалба в кзп и от вчера постоянно ми звъни управителя на фирмата и ме кара да си избера други обу ки, като обещава, че до другата седмица са при мен, когато всъщност трябва да се отчета с фактура пред социални. Тъй като носенето на такива обувки е важно за моето дете, а от август, когато трябваше да са пристигнали до сега минаха 2 месеца и по този начин ощетяват детето, кой и по какъв начин ще ме обезщети? И как е възможно да имаш право на обувки веднъж на 6 месеца, а да ги чакаш 4 месеца? Аз не ги дочаках и от вчера сме с нови обувки, закупени от Адапт, които за жалост не работят с протоколи точно за обувки(за помощни средства, работят) и си ги платих от джоба. Какво мога да направя с въпросната фирма и къде още да търся правата на детето си?
Извинявам се за дългия пост.

Нямам думи! Като започнах да чета веднага си помислих, че така ощетяват детето и се губи време. Добре си направила с КЗП. За друго какво можеш да направиш - ако ти се занимава да ги съдиш за пропуснати ползи, ама пък как се доказва това?  newsm78

# 74
  • Мнения: 57
Герче, искрено ти съчувствам!
Не оставяй така нещата!
Напиши писмо, ако трябва и до някоя медия, задължително трябва да се реагира!
Това е пълно безобразие и гавра!
Не разчитай само на КЗП!

Общи условия

Активация на акаунт