За правата на децата ни! седма тема!

  • 107 479
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 695
Трябва ли да подаваме молби или нещо някъде?
От този месец ли да очакваме промените?
Въобще нещо?



Лицата, на които към 31 декември 2016 г. са отпуснати месечни добавки по чл. 8д от ЗСПД няма да подават нови заявления-декларации, а съответната дирекция "Социално подпомагане" по постоянен адрес ще отпусне месечната помощ по този член в съответствие с размерите, посочени по-горе, за срок от 1 януари 2017 г. до изтичане на срока, за който е била първоначално отпусната.

# 661
  • Русе
  • Мнения: 571
На 4ти януари ходих в Социалното, да подам документи за винетка и съответно ако трябва да подам нещо и за въпросната помощ, която обединява предишните / по чл.8Д, детски и интеграционни/. Служителка ми взе документи само за винетката, а за другата помощ ми каза, че няма нужда да подавам нищо, информацията щяла да бъде получена по служебен път. След седмица ще видим какво ще получим.

# 662
  • Мнения: 6 018
След седмица нищо по-различно май няма да видим, защото ще получим парите за декември, нали не бъркам  newsm78

# 663
  • Мнения: 5 695
Не бъркаш  Peace. Януари вземаме за декември, февруари - за януари.

# 664
  • Мнения: 13
Здравейте!
Какви документи са нужни да подадем, за да може детето ми, да се яви на матура (12.кл) с добавени два часа? В училище или в РИО, се подават документите?Информираха ме, че децата с ТЕЛК, имат право да прекарат повече време на матурата.

Благодаря!

# 665
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Здравейте!
Какви документи са нужни да подадем, за да може детето ми, да се яви на матура (12.кл) с добавени два часа? В училище или в РИО, се подават документите?Информираха ме, че децата с ТЕЛК, имат право да прекарат повече време на матурата.

Благодаря!

Документите подавах в училище, но за жалост не си спомням какви. Спомням си, че звънях в РИО  за да ми кажат какви документи искат. На матурата беше сам в стая с двама квестори, консултант, отворена врата за да поглежда и главния квестор от коридора, камера и микрофон. Ако пазеха така здравите деца и полагаха такива усилия и през учебната година, то образованието у нас щеше да е на съвсем друго ниво.

# 666
  • Мнения: 13
Предполагам, искат копие от ТЕЛК.
-

Ако така стоят нещата, то по-добре да си спестим двата допълнителни часа, които ни се полагат.Стресът ще се отрази още повече.Вие имате опит, как му се стори на детето? Отрази ли му се позитивно и в негова полза?

# 667
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Моето отроче е с двигателни проблеми, не се е притеснявал от матурата, повече от другите младежи и девойки. За матурата по БЕЛ си използва цялото време за писане, макар, че някои от  квесторите не бяха съвсем доволни да стоят 2ч повече заради него. На матурата пожелание излезе един от първите.

Прегледайте, наредба № 1 от 23.01.2009 г. за обучението на деца и ученици със специални образователни потребности и/или с хронични заболявания. Там може да се крие отговора или направо в РИО.

Последна редакция: ср, 25 яну 2017, 10:17 от мамаРаче

# 668
  • Мнения: 13
Струва ми се прекалено това охраняване!Пълно възмущение!
Значи, трябва да се свържа с РИО, за да разбера какви документи ще искат.Ако някой се сети неждувременно какви са документите, нека сподели!
Благодаря!

# 669
  • Мнения: 676
Здравейте. Да ви попитам дали си подписахте новите заповеди за помощите по чл.8д? Вчера една майка ми каза, че са `и звъняли от социалните за това. Да отива до края на седмицата за подпис... Чудехме се дали срокът не е до края на месеца все пак, а и почти ми звучи от днес за утре. Добре, че не са `и казали че вчера е трябвало да е подписала заповедта...

# 670
  • Мнения: 5 695
Мен не са ме викали за подпис, но пък в петък ходих да подам молба за удостоверението за пътуване по БДЖ, та тогава ми казаха, че щели да разпратят писма с новите привилегии  newsm78

# 671
  • Мнения: 676
Хм.. странно. И на мен не са звъняли. Затова се чудех какво да правя. Да ходя ли - да не ходя ли. Звъня по телефона, но явно не мога да ги улуча свободни. И друго - да не би, ако не се подпише заповедта - няма да изплащат помощта? Преди нямаше проблем. Подписваше се със задна дата заповедта/доста задна дата-при подаване на новите молби/. На нея `и е неудобно да пита - да не стане някакъв проблем, а пък аз - колкото пъти да съм питала нещо - никога не съм получавала адекватен отговор. Винаги си набавям инфо от тук.

# 672
  • Мнения: 275
И на мен в понеделник ми се обадиха да отида да подпиша, но другата седмица, че не били още готови  newsm78

# 673
  • Мнения: 5 695
.... И друго - да не би, ако не се подпише заповедта - няма да изплащат помощта? Преди нямаше проблем....
Не вярвам да стане проблем  Rolling Eyes. Тя заповедта е да се запознаете какво ви се полага по закон, а не "Вижте, какво ви предлагаме и ако сте съгласни да ви го дадем".

# 674
  • Мнения: 4 804
На мен до сега никой, никога не ми е звънял за каквото и да е от ДСП 
Детето е с 50% ТЕЛК.

Общи условия

Активация на акаунт