Красотата на земята сме събрали във цветята! Лятото и цветята, тема 61

  • 43 687
  • 735
  •   1
Отговори
# 300
  • Бургас
  • Мнения: 204
poepie  Hug
Маце,благодаря ти  HugАма чак пък цветна фея,всички показвате страхотни цветя и това ми е проблема LaughingЛакомията ми е безгранична и искам всичко.То и не малко съм уморила с годините,но от някой не се отказвам.Най-се радвам като  ми цъфне нещо от семенце или нещо подарено,като малко дете съм hahaha
На Изма чушките изглеждат страхотно и не само те,де Heart Eyes
Вчера поръчах на моя мъж да ми проси от един колега "пахистахис"Бях го видяла миналата есен при майка му.Намекнах на бабата,обаче тя май не се усети и ме досрамя  Embarassed
Уж му обещал да донесе и четох как се захваща,обаче ако някой има личен опит може да сподели,че много го искам,а не съм виждала да се продават,,иначе досега да се бях сдобила.
http://www.gradinata.bg/_images/i009042.jpg
Четох,че е от семейството на кросандрите а с тях се разбираме.
Скрит текст:
Старите снимки са страхотни,рядко се сещам да ровя.И аз се върнах назад във времето.А пък аз като съвсем малка бях мъжкарана и макар майка да ме е обличала с рокли,ходих една чорлава и ме интересуваха само коли и колела.На по-късна възраст открих любовта към куклите и имах малка колекция с която си играех чак до осми клас LaughingКато ми остане време и аз ще взема да поровя за нещо интересно.
Сега малко да се оплаче,вчера си показах плумбагото и снощи като ходих да поливам забелязах,че е останало само едно цветче,като се загледах открих пакостника,една тлъста,гадна ,зелена гъсеница ooooh!
midkoo ,много е красиво Heart Eyes

И накрая,ако има именици днес или някой в семейството да им е честито   bouquet

# 301
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Ау, midkoo , това ти ли го докара до цъфтеж? Браво!
poepie и това ще мине при бебо.
Скрит текст:
Аз пък от година и половина не съм хващала гоблен  Embarassed
Мацето  е много сладка като малко маце.  Grinning
Учителките- не остана...
Скрит текст:
И ние тази година сме ученици- от 16-ти Непослушко тръгва на градина. Аз хубаво съм го написала Непослушко, ама той само при мен е такъв- иначе е един срамежливко.... Чудя се как ще карам цял ден без да го виждам? А да де- нали би трябвало да работя, всъщност тепърва ще си търся работа. Изобщо- много нови неща ни чакат. 

# 302
  • DE
  • Мнения: 971
Здравейте другари и другарки Hug
Снимките бяха малко сантименти-отклонение и не по темата Embarassed
Като видях перчемчето на Дара и се сетих за вечно кацналите огромни, колосани кордели.
Поне има човек за какво да се усмихва- времето е било такова Mr. Green

Мидко, много е красива тази екзотика. Цвeта се задържа дълго, нали?
Изма, ах, тези чушлета са много декоративни- достатъчно е да са като окраска в стаята Hug
Фуксийката като прецъфти да не я хвърлиш. Имам същата поне на 10 години.
Орязваш я и съхраняваш някъде на тъмно и хладно с редовни поливки.
Денима, ти погледна ли има ли го това цвете против къртици в България.
Имам семенца и ще ти изпратя.

Нели, сугурна съм, че вече ти е дотегнало...колкото и да ви е стресово работното място с децата се чувстваме винаги млади и пълни с енергия Hug
Скрит текст:
Тя, кака ми(братовчедка) е все така красива и нежна- истинска "дива" въпреки че вече не е "млада" Навремето по соца я грабна синът на един наш външен посланник. Сега живее в Италия

Да си покажа нещастния фикус. Стои цяло лято на вън и му харесва.
Като го прибера и почват да му падат листата-така от много години.



Бях се допитала до вас относно бамбукова клонка и по ваш съвет няколко годинки си живурка така, във водичка



Имам си и все още пишки Mr. Green От зимата не е спряло да цъфти.




 

Последна редакция: пн, 26 авг 2013, 16:45 от matze

# 303
  • DE
  • Мнения: 971
Аз дрън-дрън hahaha

Цитат
И един въпрос-каква е разликата между копъра и резенето,дивия копър?Това си покарва всяка година в двора и няма оттърване от него-като плевел е. Laughing
pisenxeto, наистина е като плевел. Избуява много и ако няма предназначение е излишен.
На мен ми мирише неприятно на "мастика"
Тук го слагат по млечни и извАрени салати. Корена(онова бялото салатесто) за супи и манджи.
Прави се чай.
Но, въпрос на вкус!

# 304
  • Бургас
  • Мнения: 204
И моето бамбукче си живее във вода вече 3 или 4 години newsm78 не помня точно,даже го по забравям Embarassed
Цветето не съм го намерила,но видях,че се предлага в някакъв тукашен онлайн магазин
http://www.eshop-gradinata.com/d-n-d-d-d-d-n-d/proletni-lukovici … elavayi-2-br.html
Разгласила съм тук там,че търся,брат ми редовно посещава разни цветни борси та все ще намерим.
Няма начин да не го открия.Като информация пък четох това.
http://www.gradinata.bg/index.php?page=plant&plant_id=803
В няколко други сайта пък видях,че се предлагат и семена,така,че все ще го открия.
Много си мила  Hug но задръж сега с изпращането,ако видя зор с намирането тогава ще го мислим.

# 305
  • Мнения: 1 826
matze Благодаря,няма такава бяла грудка,защото сме вадили за един познат да си засее.Значи си имам копър,а миризма,ами мирише си на копър,не на мастика. Laughing
Скрит текст:
Не го махаме и оставяме да расте,защото там е тайното скривалище на котката ни и си хваща скакалци.  Laughing
И снимка на кактуса-цъфна за втори път и сега и трите цвята ги отвори наведнъж. newsm44 Laughing


# 306
  • Бургас
  • Мнения: 204
Ауу,че хубав кактус,искам и аз цъфнал пък Crossing Arms то не,че имам много ама се намират Simple Smile
Брат ми не можа да ме запали изцяло за кактусите ,обаче вие натам отивате hahaha сега ако почна и от тях колекция да правя,отиде та се не видя  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 307
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Писенце, прекрасно изглежда кактусът!  Heart Eyes И аз вече искам. Стисках се, стисках се, но се предавам. Ис-кам!  Crossing Arms

Митко, и при теб е красиво! Изненадваш ме приятно.  Wink

Маце, смях се на твоите пишки, ама си викам, че няма да спамя, но виж, че се наложи. К`ви пишки, бе?!  ooooh! Whistling И такова ли да искам сега?  Shocked

 С какво глобявате за спам?  Blush

# 308
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Табакова, Матце, Нели , Благодаря ви. За пръв път го виждам това цвете. Подарък на жена ми е.
pisenxeto ,Страхотен кактус. Моят беше цъфнал със същите цветове

# 309
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Писенце, прекрасно изглежда кактусът!  Heart Eyes И аз вече искам. Стисках се, стисках се, но се предавам. Ис-кам!  Crossing Arms
Ами И-м-а-ш! Розов или бял да ти пращам?
pisenxeto наистина е хубав кактусът!
Това, бубулечкоядното (айде да не пиша и аз за пишки) на Мацето ми е много любимо, но не се заемам да гледам такова.

# 310
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
ТаничкаааHug Heart Eyes Hug! Скромно ще постъпя. Какъвто пратиш и когато, не бързам.  Simple Smile Зарадва ме.

 А аз обрах някаква реколта от долихос лаблаб, някой ако иска, да свирка. Надявам се още да има, но е мноого слабо тази година.

# 311
  • Мнения: 1 826
Помня,помня.  Simple Smile По повод на цветето,което си показал -цвета търпи около 3-6 месеца,много е красиво!  Heart Eyes
И по-нагоре някой беше питал за черната далия-ами това са от семе,което си сяхме от миналата година и повечето са бели и жълти,а тази от къде се появи -не знам. newsm78
А за кактусите-този си е лично на мъжа ми. Laughing Иначе имам от този вид,защото пролетта начупих,но ме беше жал да ги хвърля и всичките ги насях-а те взеха,че се хванаха.Който иска да казва-да пращам,само не знам как да ги опаковам. Thinking

# 312
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Писе, увити във вестници, може би и в някакви кутийки. Защото това топче, което представлява кактусът, едва ли ще се събере в плик.

 
Скрит текст:
Аз пращам парфюми  и им търся подходящи кутийки.  Wink

# 313
  • DE
  • Мнения: 971
Ей значи, тези кактуси като разцъфнат са безобразно красиви Heart Eyes
И аз все се натискам, ама щото хич не разбирам от такива пустинни Embarassed
А имам много глинести саксии които не знам за какво да ползвам, че са малки
След като Хеййй(която отдавна не се е разписвала с отчет тук) и Табакова показаха-доста ги харесвам тези бодливковци.
Но как се кара това чудо да цъфне. Гледам ги по цветарските магазини-все едни мънинки newsm78

А пишковото цвете дето яде буболеци е много непретенциозно. Не се тори, трябва да се полива често,  но само с дъждовна вода. Понякога пускам по някоя комар, паяк или муха във фуниите.

pisenxeto, аз питах за далията...хареса ми цвета и формата.
А пък щом е копър това-завижд Laughing

# 314
  • Бургас
  • Мнения: 610
midkoo ти си герой, да докараш до цъфтеж тази екзотика си е цял майсторлък, при мен това цвете е мисия невъзможна  Crazy
 matze и  t_tabakova успяхте да ме развеселите днес със това буболечкоядното  и другото му по специфично име  Mr. Green
 pisenxeto голяма красота си имаш мила, много радва окото  Heart Eyes
Хайде хубава вечер на всички от мен

Общи условия

Активация на акаунт