Красотата на земята сме събрали във цветята! Лятото и цветята, тема 61

  • 43 628
  • 735
  •   2
Отговори
# 330
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Izma, midkoo , какво е това жълто оранжево цвете? Много е красиво!

Вид Слънчогледи ,много са красиви нали

# 331
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
идвам да ви почерпя за рождения ден на Андриан, който в неделя стана на 6 години:

Торта Бен 10



Мариетка, как ги редиш думите, как пълниш сърцето ми...А очите ми..., винаги ме разплакваш.

 
Скрит текст:
За златните ти ръце няма да говоря, ти си се доказала. Отново невероятна торта и прекрасна идея. smile3501

 Да е здрав Анди, да те радва и да лекува раните ти!
Hug

HAdaHug Hug Hug! Ще пратя адрес, но не ми се иска да те затруднявам с опаковане и пращане...За оцеляването, мисля че ще оцелеят, но самата мисъл, че ще пътуват хиляди километри малко ме стряска.

 Аз профилактично ще олея мушкатата с вода, с накиснати фасове в нея. Станала е тъмнокафява, мирише гадно, ще действам. Не искам повече гъсеници, дано мушкатата ми отново да цъфнат, те сега стават много красиви в по-хладните дни.
 При нас вчера най-после валя. Разхлади, сега се диша леко.

 Розите в градината ми бяха оклюмани, дали да не ги поорежа? Ще навреди ли? Защото сериозно съм решила да намаля клонките им. Писенце, какво ще кажеш?  Thinking

# 332
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Всяка сутрин ме радва с един - два такива цвята моят хибискус

# 333
  • Мнения: 1 826
Нели-не съм много на ясно с рязането на розите.Съжалявам,че не мога да помогна.Моите тази година станаха такива големи и то заради редовното торене май.Аз моите ще ги режа направо за зимата,но в момента имат още пъпки.Мисля,че е рано,мен ме е страх като вали да не загният клонките ,а ако е горещо да изсъхнат-изчакай според мен.Има още месец,все ще изтърпят.  Thinking  До колкото научих от прочетеното по разни теми и форуми за розите се оставят клонки на една година,а старите се премахват.Аз ще направя така,изкараха тази година доста нови филизи и станаха доста високи и дебели,така,че за другата година ще има.А това ,което орежа смятам да бодна в земята под шишета да видим дали ще се захване.
Мариетка страхотна торта-да е жив и здрав малкия!!!  Hug  bouquet
midkoo -много красив цвят!

# 334
  • DE
  • Мнения: 971
Здравейте и от мен Hug

Мариетка, за малчо вкусът на тортата сигурно не бил толкова важен-колкото визията.
Представям си, как са блестяли детските очички Heart Eyes

Нели, какво им има на розите, защо са клюмнали?
Ако нещо по тях те притеснява-режи смело!
От къде се появяват тези гъсеници в саксиите... не съм имала тъкъв проблем до сега.
Може би от околни дървета или заразена почва Confused
Мидко, красавица китайка!
Изма, ще помисля по въпроса, но има едно "но"
Много видове цветя и всеки един вид изисква "особенно" внимание, ако ще трябва да презимува.
На тъмно, светло, хладно, с орязване и без.
Аз лично не искам да налагам мнение като правя темата.
Затова сме всички ние тук...да си помагаме и допитваме.
Затова питаййййй, пък ние ще "досаждаме" с отговори и съвети Hug

Хекси, какво дзак бе hahaha
Днес ходих до пощата да си търся тенекиите с овче сирене и касите пълни с грозде и разните му там плодове-нищо smile3511
Добре сте се завърнали!
Скрит текст:
И аз съм пътувала с автобус началото на 90-те, хич не е работа. 36 часа път и на всяка керемида шофьорите спираха да правят алъш-вериш.
Прибирала съм се одрусана, смачкана и усмърдяна

Последна редакция: ср, 28 авг 2013, 23:24 от matze

# 335
  • София
  • Мнения: 22 852
Най-после се сдобих с така желания розов сингониум:

-

# 336
  • Варна
  • Мнения: 25 280
Мариетка,
на патеричка честит рожден ден на Анди, да е жив и здрав Hug
Хекси,
кви свинки прибираш бе, изтървала съм?

# 337
  • Мнения: X
Я да питам нещо, за петуниите - 2 година си садя в саксия от семена, миналата година ми цъфтя до началото на октомври и след това я изхвърлих , и сега се чудя какво да правя с тази , в смисъл могат ли да изкарат и зимата и след това пак лятото или наистина се едногодишни. Събирам опит  Simple Smile

# 338
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Мариетка,прекрасна торта,чак да ти е жал да я хапваш  Hug
Децата ти са щастливи с такава сръчна мама   bouquet

Хекси,добре си дошла.Домът е там където се чуства най-добре  семейството нали  Hug


Месечинке,подписът ти радва много  Heart Eyes
 

# 339
  • DE
  • Мнения: 971
nikolinanik аз щото много не разбирам от имена, помислих в началото, че си сложла цветчетата във вода...погледнах сега за какво става "на въпрос".
Наистина е много красиво!
Хайде...да се похвалиш като стане едно голямо цвете Hug

Dados
, аз лично не намирам за необходимо да къткам петунии.
За какво да се мъчат цяла зима Embarassed
Не са трудни за отглеждане и е по- лесно, всяка пролет-на ново.
Но, ако имаш желание, пробвай!
Денима и Писенцето показваха 100 годишни петунии Mr. Green

Месечинке, Борето голям сладур Hug

Последна редакция: ср, 28 авг 2013, 23:58 от matze

# 340
  • Бургас
  • Мнения: 204
По въпроса за петуниите,ако си заслужава дундуркането ,на хладно и светло може да оцелее.Аз август ги орязвам драстично и ги зарязвам,цъфтят си до първите сериозни студове.
при положение ,че си никнат без проблемно  по-ми е лесно със семена на пролет.А някъде бях чела че се хващат и от резник,но не съм пробвала.Като цяло много цветя които уж са едногодишни при подходящи условия може да се съхранят зимата.
Аз си запазих циганетата,едно коренче пламъче,вербена и каскадно калдъръмче.И още май имаше newsm78
Обаче тази есен ще става сложно,моя от сега се чуди къде ще ги прибирам,та гледам да си събирам семенца.Ама нали ми е жал,та ще прибера колкото мога пък каквото оцелее.Нали съм си изобретателна та почти съм го измислила Laughingсамо някой да ми се върже на акъла.
nikolinanik ,този сингониум е много интересен,аз имам от обикновения и такъв не бях виждала.
Днес разглеждах един каталог със семена и набелязах поне 20 пакетчета,още не съм поръчала,ама ще Mr. Green
То май и по двора не остана много място ама като искам.Определено имам напредък напоследък и се въздържам ама то много цвят ,много нещо и като видя и искаааам Crazy как пък не се намери китка дето да не ми хареса ooooh! даже и плевели си отглеждам ,щото цъфтят Mr. Green

# 341
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Благодаря на всички за прекрасните пожелания за малкия ми дивак  Crazy  bouquet Hug! Месечинке, Борето ако ми падне как ще го намачкам, такъв е сладур Heart Eyes...

# 342
  • Бургас
  • Мнения: 610
Честит рожденик на мама Мариетка нека малчо расте умно и послушно дете!
Midkoo и китайската роза и слънчогледа имат интересен цвят
 nikolinanik честито ти цветенце дано те радва много!
Месечинка много е сладък малчо да ти е жив и здрав  Simple Smile

# 343
  • София
  • Мнения: 22 852
matze, задължително ще се похваля, но първо трябва хубаво да се окорени, да засадя......... Grinning

# 344
  • Мнения: 1 690
Добър ден. Къде се покрихте всички днес.
Надничах някой да покаже или каже нещо, но никой няма.
poepie, не се притеснявай догодина пак ще пратя.  Hug Установих нещо, че не издържат повече от 3,4 дни отчупени и затворени на тъмно. На майка от 10 коренчета се хванаха 6. Надявам се да станат големи растения и ще пратя от там дирекно.
Скор онякой питаше за лалета в саксия .Стават, но и измръзват. Ако са под козирка и не са постоянно подложени на влага оцеляват и цъфтят. Доказателството ми в постовете от май и юни.  Joy
Гладиолите също стават, но саксиите трябва да са по големи.
Така, пускам малко снимки с уговорката че ще пусна още в отделни постове по видове следващите няколко дни. Нямам много време, а и не ми се намалят изведнъж много снимки. Докато оправя багажа ще мине една седмица.
Благодаря за храната Simple Smile - тези птиченца дойдоха да си хапнат слънчоглед, а нас ни зарадваха с тяхната нежна песен  Heart Eyes

Време е за училище  Simple Smile
http://media.snimka.bg/s1/2572/031387065.jpg?r=0
този цвят на кактус ме посрещна като се прибрахме
http://media.snimka.bg/s1/2571/031387046.jpg?r=0
това ме чакаше на терасата
http://media.snimka.bg/s1/2571/031387048.jpg?r=0
и това
 
започвам с бебешката група теменужки  Heart Eyes (с повечето ме е  задомила  Hada  Hug )
това е мини розово - отрупано с пъпки
Скрит текст:
това ми е слабост - листата му са двуцветни
Скрит текст:
още едно
http://media.snimka.bg/s1/2571/031387052.jpg?r=0
цялата ми бебешка група  Heart Eyes
Скрит текст:
тези са в родилното още  Joy  hahaha
http://media.snimka.bg/s1/2572/031387055.jpg?r=0
Това е за сега. Утре ако има мвреме продължавам със следващата серия.  Hug Дано не ви омръзна.
Лек ден.

Общи условия

Активация на акаунт