Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 6

  • 87 504
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 9 243
Зебра мажеш оставяш да поседи и ...

# 706
  • Мнения: 9 991
Препоръчайте ми препарат за измиване на тиган отдолу. Тефлонов, розов на цвят, употребяван само върху керамичен котлон. Появиха се едни кафеникави петна, като накипяло и обгоряло, които нямат сваляне... Пробвах с веро, с абразиви, с Меглио обезмаслител - стоят си...
Не че пречат, просто ме дразнят...

Препарат за фурни ще ти свърши работа .

# 707
  • Мнения: 5 209
Спри да се дразниш и ги преживей тези петна, защото нямат махане. С какво ли не пробвах: обезмаслители, препарат за фурни, Циф - не и не.
Имах един Тефал с червена точка (голям боклук между другото), който отвътре си беше чист - докато не започна покритието да се люспи - обаче отвън емайлът стана на нищо - да не кажа трибуквената дума, - а уж мия старателно. Имам един дълбок жълт на червени точки, който също стана на петна, но по-малко, ама го и ползвам по-рядко. Един керамичен Делимано - същото нещо (той се и издъни и загоря в средата, така че е следващият пътник към сметището). Сега взех за индукционния плот един от Лидл, мия го супер старателно и се утешавам, че поне е тъмен да не си личат.
Обяснявам си ги тези петна с това, че покапва мазнина или храна отстрани и понеже тиганът се загрява много, загаря и се запечатва; просто самият емайл се боядисва.

# 708
  • София
  • Мнения: 2 296
Тиганите отвън и аз ги оправям със спрей за фурна, мисля, че К2 се справя най-добре. Но при мен като цяло петната са от някаква храна, ако при теб е изменение от температурата или от вида котлон - тогава не знам.

# 709
  • Мнения: 9 991
Geuess Who , то няма да е като ново , те и не изкарват много , но сега мих си фурната, решетката и всички тави и един много стар тефлонен тиган на тефал с Зебра за фурни .Някои тави станаха като нови , падна черното , други значително се изчистиха . Керамиката и тефлона , май повече от година не изкарват . Като цяло ръцете ми станаха на нищо и дали си струва  Tired ноо като ме подпукат лимките да чистя  Crazy Flutter #Crazy

# 710
  • Мнения: 5 209
Предпочитам петна по тиганите отколкото да ползвам нещо като Зебра.

# 711
# 712
  • Мнения: 5 209
Ти сама си си отговорила в предния постинг.
Като цяло ръцете ми станаха на нищо и дали си струва Tired
А какво вдишваш в процеса на чистене е отделен въпрос.

# 713
  • Мнения: 9 991
Че другите да не са по различни . Ще видя днес може да взема някой друг.

# 714
  • София
  • Мнения: 6 010
Ползвайте ръкавици, когато чистите с такива силни препарати!
И по-добре недейте да си миете тавите с тях...

# 715
  • Мнения: 5 209
Че другите да не са по различни . Ще видя днес може да взема някой друг.
Определено са по-различни. Laughing Със сигурност спреят за фурни и обезмаслителят, които ползвам, не ми изгарят ръцете и гърлото. А Зебра е сода каустик и други добавки. Знаеш ми отношението към сода каустик. Wink

# 716
  • Мнения: 9 991
Всичкото е сода каустик , по-скъпите са по-омекотени . Ръкавици нямах , иначе знам ,че трябва . Хубаво с веро ги измих после тавите, не би трябвало да има остатък от препарата. За ръцете добре, но не съм убедена, че се вдишва.

Гес ху , не го препоръчвам като хубав, просто аз с това изчистих , защото нямах друг, а този не съм го купувала. С по-добър  препарат за фурни , предполагам ще стане по-добре.

# 717
  • Мнения: 5 209
Всичкото е сода каустик , по-скъпите са по-омекотени .
Не е вярно. Едно прочитане на етикетите и ще се убедиш.

Не, аз просто си написах мнението за Зебрата. Това е лично мнение, не го налагам и не съдя. Просто, нали, да се знае, че има и по-безопасни алтернативи.

# 718
  • Мнения: 9 991
Хич не казвам , че няма .Ако не се бях хванала да чистя с него , защото сега ме беше втресло , а отида да търся друг препарат , по-скоро нямаше да чистя Crazy За другия път ще гледам да се подготвя предварително.

# 719
  • София
  • Мнения: 547
Със скромните ми познания по химия, след препарати със сода каустик, би следвало да се изплакне с киселина за неутрализация, като оцет примерно. Не знам дали верото може да мине за киселина newsm78
Не е вярно, че всичките препарати са все със сода каустик. Личното ми мнение е, че трябва да забранят продукти със сода каустик да се продават свободно за употреба вкъщи.

Преди година, в един магазин посочих К2 за фурни, ама жената не разбрала, и помислила, че искам съседния - нещо с пръскалка и със сода каустик вътре. Дори и не погледнах какво ми е сложила в торбата. И разговор си проведохме   Mr. Green "Чудесен препарат за фурни е това" - "Да, и аз така разбрах, затова си го купувам Simple Smile " Като се прибрах, направо щях да падна. Опитах да го върна - не и не. Не могло. И сега седи омотан в една торба, при препаратите, и така и не съм решила какво да го правя Tired

Общи условия

Активация на акаунт