Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 6

  • 87 443
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 9 991
Щом сапуна ,с който се къпя е със сода каустик , защо препарата ,с който си чистя фурната да не е. Чета етиката на това което ям , на това с което чистя или пера и мия 5 пари не давам какво има вътре и не съм и химик , че като чета да ми говори нещо ,за да се правя , че разбирам. Интересува ме, чести или не чисти и колко струва . Единственото нещо ,което би ме накарало да чета е евентуално дали е био , еко или дали е тестван върху малки сладки зайчета в - на последните. И дали предпочитам да си купя хипохлорид ,който е 1 лв. вместо Саво, който е 90 % хипохлорид но за 5 лв. определено първото .

Мерси за съвета за оцета , ще го пробвам.

# 721
  • София
  • Мнения: 547
adelinda, кой е сапуна със сода каустик? Не знаех, че има и такива Shocked
Значи, не ти пука с какво се миеш себе си и къщата, но си загрижена за малките сладки зайчета? newsm78 Не го разбирам, честно. Аз съм егоист, и бих предпочела обратната комбинация.
Само не разбрах, хипохлорида откъде се появи? Това е белина.

# 722
  • Мнения: 0
Имам един въпрос - чиниите ми са чисто бели, или поне трябва да бъдат Simple Smile С времето са се захабили леко и има на места тъмни петна, които не се махат само с търкане и не знам какво бих могла да ползвам, за да ги махна Simple Smile Ще съм благодарна ако можете да ми препоръчате нещо.
Извинете ме ако вече има задаван такъв въпрос.

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Мина фон В препарата със сода каустик, дето ти стои замотан в торба, може чудесна работа да ти свърши за почистване на канали и тоалетни - зависи пак от концентрацията на содата каустик. Първо се зачудих, защо не го изхвърлиш, после си казах, че аз не бих го изхвърлила в казаните, ще вземе някой"рециклиращи"люде да го набарат и да се увредят, че нали и да четат не могат. Така че - в тоалетната.
Също потвърждавам, че всички препарати против мухъл са си една обикновена белина, може би малко по-ароматизирана.

# 724
  • София
  • Мнения: 547
fashion_lady, сигурно вече си пробвала със сода за хляб?

mama mariana, точно - след като съм го купила, аз нося отговорността за препарата и с хвърлянето му не решавам проблема. Не знам кой ще го намери и дали няма да се изсипе някъде и да изгори нещо.. Отпушването на канал или тоалетна също е идея Simple Smile  иначе съм се заредила с препарата  за канали на грюн грийн, и на содата каустик не й е дошъл ред Simple Smile
Опасявам се, че накрая ще помоля познат химик да ми сметне на това количество и концентрация, колко оцет да му сипя, че да си позволя да го пусна в канала.

Fashion_lady, сещам се за сода за хляб и за пастата на фрош Simple Smile

# 725
  • Мнения: 5 209
Значи много сте ми интересни. Вие химия учили ли сте или в тези часове сте пушили зад физкултурния салон? Не е нужно да си химик; от обща култура.

adelinda, мисля че е време да спреш да се излагаш и да говориш за неща, от които явно не разбираш, а те са много така като те чета. Всеки сапун се прави от мазнина и сода каустик, но в готовия сапун не се съдържа нито мазнина, нито сода каустик. Мазнината реагира с натриевия хидроксид и се получават соли на мастните киселини - сапуни. Ако сапунът е направен както трябва, в крайния продукт няма следи от мазнини или от сода каустик. Ако сте го варили вкъщи и не сте спазвали пропорциите, може да има следи, но това е следствие на неправен процес.

Опасявам се, че накрая ще помоля познат химик да ми сметне на това количество и концентрация, колко оцет да му сипя, че да си позволя да го пусна в канала.
Изобщо няма да го смесваш с оцет или друга киселина. Не си правете експерименти да не плачете после.

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 12:18 от Guess Who

# 726
  • Мнения: 9 991
adelinda, кой е сапуна със сода каустик? Не знаех, че има и такива Shocked
Значи, не ти пука с какво се миеш себе си и къщата, но си загрижена за малките сладки зайчета? newsm78 Не го разбирам, честно. Аз съм егоист, и бих предпочела обратната комбинация.
Само не разбрах, хипохлорида откъде се появи? Това е белина.

Всички сапуни са със сода каустик или иначе казано натриева основа, виж в темата с домашните сапуни дори и те как се правят.

В тъпи полемики няма да изпадам да убеждавам  ooooh! Whistling Wink

Мина фон В. , явно познанията ти по химия наистина са доста скромни , но от де тоя хъс да правиш компетентни уж забележки. Обърни етикета на савото , да видиш като съдържание какво пише.

Да , не ме интересува препарата какъв е , не го ям , не го пия , мия  hahaha

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 12:20 от adelinda

# 727
  • Мнения: 9 991
Мина фон В препарата със сода каустик, дето ти стои замотан в торба, може чудесна работа да ти свърши за почистване на канали и тоалетни - зависи пак от концентрацията на содата каустик. Първо се зачудих, защо не го изхвърлиш, после си казах, че аз не бих го изхвърлила в казаните, ще вземе някой"рециклиращи"люде да го набарат и да се увредят, че нали и да четат не могат. Така че - в тоалетната.
Също потвърждавам, че всички препарати против мухъл са си една обикновена белина, може би малко по-ароматизирана.

Цив или коя да е паста за почистване и ще падне .

# 728
  • Мнения: 5 209
Чети, adelinda, чети и не се излагай.

# 729
  • Мнения: 9 991
За кое да се излагам не разбрах  Shocked че знам как се прави сапун ли я ......

Който го интересува да чете, егати и драма , че съм си измиля моята фурна с евтин  препарат. Да ви имам и емоциите и чудото  ooooh!  hahaha

# 730
  • Мнения: 5 209
Знаеш ти. Писах по-горе, но кой да чете. Вие всичко знаете и сте убедени в себе си, ама бая се забавлявам.
Сапунът се прави със сода каустик, но не съдържа сода каустик. Има точна пропорция между мазнините и натриевия хидроксид, така че всичката мазнина да се осапуни и в крайния продукт да няма остатъчни мазнини или сода каустик.

Последна редакция: ср, 12 мар 2014, 12:33 от Guess Who

# 731
  • София
  • Мнения: 547


Опасявам се, че накрая ще помоля познат химик да ми сметне на това количество и концентрация, колко оцет да му сипя, че да си позволя да го пусна в канала.
Изобщо няма да го смесваш с оцет или друга киселина. Не си правете експерименти да не плачете после.
Приемам други съвети Simple Smile
Точно понеже не разбирам много, казах че ще се консултирам предварително. Изливането в канала или изхвърлянето не е опция за мен Peace

# 732
  • Мнения: 5 209
Подари го на някого, който би го ползвал. Друг вариант не виждам.

# 733
  • Мнения: 1 416
Мен пък ми казаха, че содата каустик в канала "осапунявала" мазнините вътре и дори да не бил запушен, се запушвал. Не знам до колко е така. Преди време имахме проблем със запушен канал в банята, защото беше лошо направен, освен това аз с моите косми яко го бях запушила и каквото и да слагахме, нямаше полза, единствено от содата каустик имаше леко подобрение. Явно само тя може да разгради косми, които са най-трудните.

В препарат обаче мисля, че все пак си е изчислено колко сода каустик да се сложи, така че да не е смъртоносно все пак Laughing
И Bref WC е със солна киселина например, та не знам кое е по-опасно от двете, но предполагам, че и в двата препарата количествата са изчислени. За Зебрата не съм много убедена, прилича ми на препарат, който се бърка в някой гараж и колко ги следят, не знам. Но пък много хора са доволни точно от тая супер евтина Зебра, чистят си и нищо им няма.

# 734
  • София
  • Мнения: 3 874
И какво като се осапуни каналът? Сапунът е водоразтворим, значи ще се отмие... И какви толкова мазнини ще има в тоя канал, то трябва да си мил сланина със студена вода...

Шегата настрана, струва ми се нелепо това с осапуняването на канала...

Общи условия

Активация на акаунт