Синеморец – една различна почивка на края на света...

  • 130 199
  • 761
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9
В България се съсипва всичко- за пари  smile3516

# 76
  • София
  • Мнения: 5 576
Поне Синеморец да оставят на мира!

# 77
  • Мнения: 365
Изпаднах в тиха паника - как така "забранена зона"??? Ужас с това застрояване!!!! Това е България!
Исках иначе да ви питам за хотел Dayana Beach? Там не сме били, а четох добри отзиви. Доколкото се ориентирам е близо до Бутамята, но е на изток от плажа, нали? А на улица с къщи ли е или е по-скоро в малко останалите поля???

# 78
  • Мнения: 660
Здравейте,иска ми се да почиваме това лято в Синеморец,били сме в Китен,Поморие,Влас,Албена,сега ми се иска на по-спокойно място.Тази година няма ли да има резервации за тук,какво означава забранена зона?И все пак ако с еправят резервации,къде може да се хапва,за да не приготвяме само ние ядене?

# 79
  • Мнения: 433
И аз се записвам да следя темата!Мислех да ходим август месец в Обзор,но нещо се отказах и се насочих към Синеморец.Просто искаме спокойствие,което мисля,че там го има,най-вече,заради детето ни,което ще е на 1 годинка.Искам да попитам (понеже ще резервирам през Съни Турс и разбрах,че няма чадъри и шезлонги на плажа) дали има достатъчно свободна зона.Благодаря  Hug

# 80
  • Мнения: 9
listopad това със забранената зона- не го разбрах. В Синеморец има много хубави заведения, както и магазини.
Pamelita В Синеморец има няколко плажа , но не съм ходила на всички за да кажа,но на централния има най-малко свободна зона.

# 81
  • Мнения: 433
Ние ще сме в Белла Виста,което е най-близо до Бутамята.Та за него питам.

# 82
  • София
  • Мнения: 6 210
Ние ще сме в Белла Виста,което е най-близо до Бутамята.Та за него питам.
В последните години ходим след 15-20 август и тогава по плажа е една идея по-спокойно. Ако не точно пред Белла Виста, то по-надолу със сигурност ще намерите места.

# 83
  • Мнения: 433
Ние ще сме в Белла Виста,което е най-близо до Бутамята.Та за него питам.
В последните години ходим след 15-20 август и тогава по плажа е една идея по-спокойно. Ако не точно пред Белла Виста, то по-надолу със сигурност ще намерите места.

Супер!Ние ще сме от 23 август.  Simple Smile

# 84
  • София
  • Мнения: 6 210
Супер!Ние ще сме от 23 август.  Simple Smile
Чудесно е по това време, ще видиш  Peace.

# 85
  • Мнения: 433
Супер!Ние ще сме от 23 август.  Simple Smile
Чудесно е по това време, ще видиш  Peace.

Дано!Благодаря!  Hug

# 86
  • Мнения: 59
Здравейте, и ние тази година сме се насочили към Синеморец, от Бургас на юг само там не сме били. Искам да попитам някой бил ли е в семеен хотел Хоризонт, който е на улицата на хотел Шопска среща и Катерини, близо ли е плажа Бутамя и какви са ви отзивите за тази част на селото много ли се ходи до плажа, удобно ли е мястото за хранене, ей такива въпроси ме мъчат ...  Simple Smile
Благодаря предварително

# 87
  • Мнения: 0
Привет от един полу-синеморчанин,

За Хоризонт - за стаите нищо не мога да кажа, ресторанта се води от един по-качествените. Ходенето до който и да е от двата плажа ще е около километър. Следва да се има предвид, че това е баш центъра - хотела е на централната улица, с всичките екстри на това нещо ако се ходи точно през август (още 5 ресторанта в радиус от 50 метра, сергии за сувенири, джапанки, царевица, пасти и прочие и разхождащи се туристи до след 23ч). Така че питайте за стая не към улицата, ако ще сте там.

Като по-общи съвети към потенциалните туристи искам да добавя:

1) Има вече от известно време Google Street View за селото. Можете да се ориентирате за разстояния и за фасадата на обекта, на който ще ходите. По-подробна информация за селото оттам не можете да извлечете, защото снимките са правени някъде март-април, и курорта прилича на всеки летен курорт през април - все едно бомба е паднала - без никаква зеленина, с доста обекти в строеж, без никакви хора по улиците и без стотиците преместваеми будки  Grinning

2) Известният плаж Бутамята... аз на моите клиенти без малки деца им препоръчвам да НЕ ходят там.
Единственото предимство на тоя плаж е, че във водата е плитко. Иначе през сезона е лудница от чадъри, будки за масаж, сладолед, игрища, ресторанти и не знам какво си. Преживяване тип голям курорт, а повечето ходещи на Синеморец това не го искат. Зоната без чадъри е доста скромна - зад чадърите, към пътя. Така че хората, които могат да плуват и не ги е страх от дълбокото, е далеч по-добре да ходят на северния плаж/устието на Велека. Плажа е 2 пъти по-голям (към километър) и не се пълни с народ чак-толкова. Зоната с чадърите е незначителна. Спасител има в първата половина  от плажа, като повечето хора (и мен в това число Simple Smile ) и без това ги мързи да ходят до отдалечената част и там се разполагат палаткаджии, риболовци, хора с кучета и нудисти. (Специално на риболовците винаги им се чудя - там нищо не хващат а на 20 метра зад тях е реката с много повече риба...). Заведение има 1 и е мизерно откъм асортимент и цени, т.е. който ходи на този плаж трябва или да си носи храна или да се върне до селото за обяд.

3) Също на моите клиенти, търсещи спокойствие, им препоръчвам да избягват месец август. Водата и климата са перфектни от началото на юли до първата половина на септември вкл., туристи почти няма, но за сметка на това има големи намаления на цените по хотелите Simple Smile Единствено през юни не е много оферта, защото водата е до и около 20 градуса, т.е. по-хладна е.

# 88
  • Мнения: 1 186
миналата година бяхме с бебе на 10 месеца на Синеморец през септември. определено обиколихме всички плажове, но си духаше на всичките, а времето беше разкошно. на плажа Бумаята нямаше никакви места, защото хотела до него беше препълнен. ходихме с колата до Велека, там ича свободна зона, но пясъка е груб, но е спокойно. ходихме и до един плаж посока Резово, но му забравих името, а си има табели за него, там е перфектното спокойствие, бол свободна зона, плитко море. ходихме до Китен на Атлиман, където нямаше грам вятър и умряхме то жега, особено детето, е няма такъв хубав плаж и море. да пълничко е, почти няма свободна зона, но детето проходи по брега на морето и ни излизаше по цял ден от водата.
иначе в Синеморец е спокойно и ни допадна, че можехме вечер да се разхождаме спокойно с количката. бяхме отседнали в частно хотелче в началото на селцето - Алекс, и останаахме супер доволни, защото ни угаждаха на всичко и бяха супер любезни.

# 89
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Здравейте,
тази година за първи път от 4-5г. сме се насочили към лятна почивка на нашето Черноморие, поради различни причини. Но искам да е района в или около Синеморец. Струва ми се мн. романтичен, а и в този район никога не съм била. Най-южно съм стигала до Ахтопол, но беше мн. отдавна.
Ще е нач. на август вероятно. Знам, че периодът не е мн. ок, но какво да се прави.  Tired

Поразгледах места за настаняване, основно през букинг. Поразгледах и темата. И се спрях на четири засега.

Ако някой има впечатления, моля, да пише.
Без деца сме. Не държим да е на първа линия. Държа да е чисто и уютно. Не държа и на изхранване в центата, даже по-добре без.

Та, говоря за х-л Св. Георги, къща за гости Сириус в Синеморец; къща за гости Агатополис в Ахтопол; х-л Резвая в Резово.
Би било хубаво и ако кажете и 1-2 местенца с вкусна храна и не баснословни цени. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт