Мами от Пловдив с термин август, септември, октомври 2013г.- тема 2

  • 10 443
  • 150
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 58
И аз ще съм там,ще чакам да споделиш мнение след посещението.

# 76
  • Мнения: 62
Ние ползваме Бюбхен шампоан и лосион , като в началото т.е 2-3 седмици си я чипкахме само с водичка рожбата защото то такова розовко и чисто че си казах да не бързам да праскам козметики по нея.
За педиатър - ние сме за добро за лошо при Михайлова Дкц 5 Тракия, тя ми беше педи в детството ама нещата вече са други по Зк, аз чух задр Рашкова че била ок ама днес разбрах че и тя претупва и не е както едно време .Имах възможност в една седмица да видя как преглежда Михайлова и как в Селена др Нещерова (тя не е ЗК,но имахме безплатен преглед след раждането). голяма разлика момичета. Значи в Селена провери всички движенияна беба -дали държи беба главата когато се изправя, дали се изтласква в коремно  положени , премери я без памперс,, а не както ми я мери Михайлова с пълен памперс. В Селена ме помоли  да я съблека за да я огледа от всякъде  .
Аз лично си имам телефончето на педиатър от Селена и при нещо сериозно там си дзвънкам, че нещо не ми вдъхва доверие моята ама ще видим във времето. ( прави ми впечатление че старите педита не четат и не се интересуват какво се случва в тяхната област , просто си тъпчат на едно място с една и съща стара информацийка , да не говорим че сигурно не знаят и как да ползват интернет  newsm78 )
Иначе не можело да и звъниш извън раб време самот 7-19 в раб, дни  ако нещо се случило на 112 да съм звъняла там да ме насочили и бла бла ..даже ми каза че педиатрите били доста заети и много често неможело да се получи адекватна помощ  Shocked .Дълга и широка  , та директно и казах с една дума да се обърна към частен педиатър  и тя ами Да.
За подсичането , моята беба  нямаше доскоро - аз и без това си я подмивах набързо на мивката дупето, а и тя обожава това пличкане душицата Party гука си , мазах я с Бочко превантивно Да ама тук от 1 седмица и излезнаха на дупето малки заченки на подсичане  и с Бочко нищо не се оправяше , та едни семейни приятели ни донесоха от Англия по тяхна препоръка http://www.boots.com/en/Metanium-Nappy-Rash-Ointment-30g-_8692/ и да ви кажа това наистина работи  и не седи като крем за лице на кожата и след като са минали часове този крем си стои и предпазва кожата и вече почти изчезна само една точица остана.
Стига съм се обяснявала и аз тук сигурно ви заболяха главите  Sick . Отивам да спя , защото съм на поискване  Blush ( уж засега правим 4 часа вече интервал дори 5  някъде  нощно, ама знаели се лакомницата може да и се прииска и по-рано )  Вчера  вечерта реши да си прави парти в 3 сутринта , бодра бодра и не иска да спи иска да рита и внимание от мен 1 час )

# 77
  • Мнения: 20
Ало...комшийките Simple Smile Кво стана сега ще бутаме ли колички, няма ли Simple Smile  hahaha hahaha hahaha

Цветинка ми ти направо ме уби с тея писанки за педиатрите в клиниката тук бе, направо не знам какво да правя сега...казваш по-възрастните се държали така, а там по-млади има ли? И не знам накрая дали не е по-добре да се ходи на частно....така като гледам...
а ти в Селена имаш ли си на идея колко струва прегледа при педиатър?

Иначе как сте днес в това време?

Петяяяя не се отчайвай Simple Smile ти си малко преди мен така като гледам...но май ще сме по едно и също време Simple Smile Още малко ни освата и ще гушкаме едни малки сладки здрави човечета Simple Smile

# 78
  • Мнения: 62
Jivodara то това са моите впечатления засега, както се казва не е лошо да си имаш едно наум  и да си знаеш и някоя частна педиатърка която е добра за всеки случай .
По принцип тази в селена взима 30 лв на преглед , и така вървят всички частни педиатри  ако ползваш услугите им. Ако ще раждаш в Торакс там сигурно ще имаш среща с добър педиатър и вероятно ще ви се полага един безплатен преглед поне след раждането до 1 месец .
За по-млади незнам  дали има , но да ти кажа др Нещерова от Селена тя не е под 35 г , но си личи че жената си чете нова литература и се интересува какво се случва в нейната сфера, а не да се надява от знанията си от стари руски книги от 1940 да кажем .
На мен много ми помага да чета и тук из форумите съветите на  лидерите на Лалече Лига за бебетата и кърменето- доста са добри  ,   и като им звъннах в началото при малки проблеми с кърменето и веднага ми дадоха адекватен съвет. Сигурно някои майки  може да кажат добри думи за ЗК педиатри, но засега аз не чух от майки около мен такива отзиви.
Хубавото Jivodara е че отсега си търсиш и отзиви и педиатър , за да си подготвена отрано. Иначе , това което ме радва е че си има отделна част за педиатрите в ДКЦ 5  Peace Тракия и е сравнително добре поддържано вътре.

# 79
  • Мнения: 20
Цветенце много, ама наистина много съм ти благодарна за мнението, коментарите и съветите, които сподели Simple Smile ти поне малко или много вече имаш опит.
Да, в Торакс  и аз разбрах, че ще имам безплатен преглед за мен и за бебка Simple Smile та ще имам известна база за сравнение между частен педиатър и тук в ДКЦ Simple Smile

Леле колко малко ми остава....чак не мога да повярвам...че след по-малко от 3 седмици ще си гушкам малката принцеска Simple Smile

Мамита....ползвате ли фейсбук? Искате ли да се намерим и там?

# 80
  • Мнения: 261
Момичета, не искам да ви натрапвам мнение и мисля, че го бях споменала в предната тема, но пак да ви кажа, че моят личен лекар води детска консултация и майките са много доволни защото: внимателен е и обяснява така, че да разбереш; има опита на лекар, но след и новостите; можеш да му се обадиш по всяко време; бебетата не чакат пред кабинета, а са с предимство пред останалите пациенти; и не на последно място - по здравна каса е, защо да плащам 30 лв., като той е доста добър. С тези пари мога например да купя нещо на бебето.
Ако искате, мога да ви дам неговите координати.

# 81
  • Мнения: 20
Момичета, не искам да ви натрапвам мнение и мисля, че го бях споменала в предната тема, но пак да ви кажа, че моят личен лекар води детска консултация и майките са много доволни защото: внимателен е и обяснява така, че да разбереш; има опита на лекар, но след и новостите; можеш да му се обадиш по всяко време; бебетата не чакат пред кабинета, а са с предимство пред останалите пациенти; и не на последно място - по здравна каса е, защо да плащам 30 лв., като той е доста добър. С тези пари мога например да купя нещо на бебето.
Ако искате, мога да ви дам неговите координати.

Къде се намира твоя лекар и как се казва? Аз събирам мнения за сега, но в началото на септември трябва да отида да се уговоря с избраника Simple Smile

# 82
  • Мнения: 261
Д-р Георги Джонов се казва. Кабинетът му се намира в медицински център на ул. Васил Априлов, срещу Копчето - ако знаеш къде е. Всеки ден работи и също като те изпишат и му се обадиш идва да те прегледа и теб и бебето и да ти обясни какво да правиш нататък. Наистина, рядко се срещат вече лекари като него. Повечето са мили само в началото, а после те претупват. При него не е така, аз и семейството ми сме му пациенти от 4-5 години вече. Ето ти и неговите телефони: 0896 74 71 59 и 0888 51 09 32.

# 83
  • Мнения: 62
bebe dj  и аз си го записвам този доктор за всеки случай . Наистина е скъпо 30 лева , но това е ако е спешен случай . А този доктор Джонов той нон стоп ли е на разположение или и той е от 7 до 7 само в раб дни . Ако се наложи спешно нещо как се процедира . Ще се радвам ако споделиш как е той като е по ЗК .

# 84
  • Мнения: 261
Можеш да му звъниш 24 часа в денонощието включително събота и неделя и по празници, че то тогава все се случват случките, особено с бебетата. Много обичат да се разболяват в петък вечер например  Simple Smile

Да, по здравна каса е и дори и по спешност няма да ти се наложи да даваш пари за педиатри на частно. Ще му се обадиш по телефона и той ще ти каже какво да правиш.

# 85
  • Мнения: 20
Аз исках някой тука в клиниката в Тракия, че ми е по-удобно...по-близо ми идва...
Но ще си запиша и този!
Много ти благодаря за инфото! Hug Hug Hug

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 483
Съгласна съм за фейсбук, но нека който иска да прати линк с профил на лични.

# 87
  • Мнения: 58
И аз съм "за"пратих линк нека си направим затворена група,-Petia-  ти ли ще създадеш групата?

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 483
Може, няма проблем. Готово даже, покана само с имейл и е тайна групата. Може да си обсъждаме каквото искаме, без никой да вижда. Mr. Green

# 89
  • Мнения: 20
Аз нищо не виждам Simple Smile дайте линк на групатаа  newsm45 newsm45 newsm45

Общи условия

Активация на акаунт