Кръщене?

  • 3 282
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • ВАРНА , Владисливово
  • Мнения: 103
Аз също съм ЗА. Кръстихме Петя на 10 мес. в Рилския манастир. Може би се завръща времето, когато нашите баби са кръщавали децата си след 40-ят ден. Няма по хубаво от това. Поне според мен!

# 46
  • Мнения: 373
Кръщението е въпрос на религиозността на родителите на едно дете. Ако те вярват, ще вярват, че кръщаването му е най-добрият избор за детето им, така както винаги избират най-добрата храна за него. Ако не са вярващи, то тогава Кръщението става въпрос на двоумене и чудене - дали? кога? как? - в контекста на кръщавките заради традиция или мода. Така че, постъпвайте според убежденията си.

# 47
  • Мнения: 2 271
За съм и мисля на годинката да я кръстим

# 48
  • Варна
  • Мнения: 4 969
За, ние даже закъсняхме, кръстихме го когато беше на годинка.Вярваща съм и мисля, че колкото по- рано, толкова по- добре Peace Кръщенето се прави за да получи детето ангел пазител и т.н., а не за да разбере на момента за какво иде реч.Именно за това са кръстниците(отричат се от дявола вместо детето), а и поемат задължението да бъдат духовен баща на детето, а не просто да му купува подаръци Peace

# 49
  • София
  • Мнения: 154
Аз лично ще кръстя детето си.

# 50
  • Мнения: 252
Ще я кръстя като стане на годинка заедно с татито,че той още не е кръстен Blush

# 51
  • Мнения: 577
Разбира се "за".Мен са ме кръщавали когато бях на 15 и много съжалявам за това.Нащето момче ще го кръстим лятото.

# 52
  • Мнения: 485
Ние го кръстихме когато беше на 45 дни.

Вярваща съм и мисля, че колкото по- рано, толкова по- добре Peace Кръщенето се прави за да получи детето ангел пазител и т.н., а не за да разбере на момента за какво иде реч.Именно за това са кръстниците(отричат се от дявола вместо детето), а и поемат задължението да бъдат духовен баща на детето, а не просто да му купува подаръци Peace

И аз мисля така  Peace

# 53
  • Мнения: 3 423
А кой става кръстник на детето?
Кумовете от сватбата ли
(ако родителите са женени, де)?
Или може и някой друг?
Какво казват традициите,
суеверията и прочее бабини закони?

# 54
  • Мнения: 344
Абсолютно "За". Живот и здраве мисля да кръстим Ели на именния й ден на Свети Константин и Елена на 21 май, което ще е една седмица преди навършването на годинка. Но от наблюдението ми по добре е кръщенката да се извърши в някоя църква с предварително записване, за да не се получава изнервящо чакане и струпване на десетина деца, както съм присъствала например на Бачковския манастир. Там наистина се получава мъчение за децата и за гостите.

# 55
  • Мнения: 373
А кой става кръстник на детето?
Кумовете от сватбата ли
(ако родителите са женени, де)?
Или може и някой друг?
Какво казват традициите,
суеверията и прочее бабини закони?


Извън народните традиции, суеверията и бабините закони: кръстник или кръстница - хубаво е ако е момче, да е кръстник, ако е момиче, да е кръстница. Причината, предполагам, е в това, че кръстникът или кръстницата трябва бъдат духовни наставници и помощници на детето (всъщност те са духовни родители), така че в миг, в който то има нужда от каквато и да е подкрепа, насока, съвет, опора, да се обърне към кръстника (освен родителите). Така че кръстникът е добре да е човек, на който знаете, че можете да разчитате занапред, някой, който знаете, че наистина обича вашето дете, и разбира се човек, който е достатъчно религиозен и знае каква отговорност поема - кръстникът общо взето насочва кръщелника във вярата.

# 56
  • Мнения: 532
Ние го направихме когато Вили беше на 8-9 месеца. Беше интересно имаше гости , подаръци , веселба. Всичко беше супер. Пак бих го направила. Не съжалявам , че съм я кръстила.

# 57
  • Мнения: 120
Мисля че в православието цари някакво объркване-аз съм "за" детето да се благослови в църква още като бебе (за справка Симеон благослови бебето Исус, когато родителите Му го занесоха в храма), но кръщение в пълния смисъл на думата като отричане от грехове и т.н. като знак за покаяние може да стане, ако детето е на възраст да осмисли това и да бъде акт на неговата воля. Исус беше кръстен в река Йордан много по-късно, когато започна служението Му сред народа. Никой не може да се отрече от грехове вместо теб (кръстници), пък и бебчовците ни какви грехове са извършили. Мисля, че обезсмисляме вярата си със сляпа ритуалност.

# 58
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Мисля, че обезсмисляме вярата си със сляпа ритуалност.

  bouquet Peace

# 59
  • Мнения: 3 360
Кръшене ще има Naughty-за двете деца и таткото  даже!!! hahaha

Общи условия

Активация на акаунт