Цветя на мъж

  • 13 684
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 277
Видях, че в архива има такава тема, но там не намерих отговора, който ми трябва. Въпросът ми е: подаряват ли се цветя на мъж? Не става дума за рожден или имен ден, а за поводи като представяне на книга, откриване на изложба и др.  Виждала съм на концерти солисти да получават букети, също и художници при откриване на изложби, но съм чувала и коментари от типа на "Не се ли научиха, че на мъж цветя не се поднасят."

# 1
  • Мнения: 860
Най-добрият ми приятел е учител и казва на учениците си:"На мъж се подаряват цветя един-единствен път в живота му и дори тогава той не може да ги приеме лично!"  Grinning Wink

# 2
  • Мнения: 45
 Shocked Никога не съм чувала подобна глупост и ако е изтърсена някога от някой, голям простак ще да е бил.

Цветя се подаряват на всеки с подходящия повод като засвидетелстване на уважение и любов.
По правилата на етикет, жена подарява цветя на мъж само при повод.

При случаи на публична изява, това си се подразбира от семосебе си.

Има цветя които принципно се смятат "мъжки"- антуриум, кала -символизират фалос. Подаряват се също гладиоли, лилии, орхидеи, хризантеми, лалета, ириси и разбира се, рози.

От нежни пастелни цветове се въздържай.
Мъжкият букет съдържа сини, червени, бели цветя. Ярки, наситени и по-тъмни цветове.

Всеки един добър флорист ще ти състави мъжка композиция.

# 3
  • Мнения: 4 965
Наистина не бих се радвала на този учител, ако преподава на децата ми.
Има си мъжки цветя. Има и мъже, които обичат цветя. Има и жени, които мразят цветя.
Имам близки мъже, които собственоръчно поддържат цветята у дома си или в градината.
С кеф съм подарявала на мъж букет стрелиции или кошница с аранжирани кактуси. И още си ги отглеждат с кеф /подарявам основно живи цветя, понеже самата аз не обичам отрязани цветове/.
Лизет е написала достатъчно. Peace

# 4
  • Мнения: 3 138
Подарявала съм цветя на мъж, и то жълти.
Много се зарадва.

А един супер мъжкар, който познавам хобито му е да си отглежда цветя, и най-се радва да му подарят цвете в  саксия.

# 5
  • Мнения: 2 457
Мнее, цветя...не знам, не съм подарявала.
На мъж бих подарила на бутилка качествен алкохол, може би пури и черен  шоколад Sunglasses

# 6
  • Мнения: 4 965
Цветята, бутилката и другите изброени неща не са взаимноизключващи се. Peace

# 7
  • Мнения: 82
Според мен трябва да познаваш мъжа .Аз знам ,че на мъж се подаряват цветя само когато е болен.В днешно време, има съвременни мъже,които не са обвързани с подобни първобитни схващания.Например един артист или художник би ги оценил,но не и ако е тракторист/без да обиждам никого/.Така смятам аз.

# 8
  • София
  • Мнения: 8 000
Подарявала съм цветя на мъж в качеството му на представляващ фирма, която честваше годишнина от създаването. Букетът беше съобразен с това, че ще се приеме от мъж.
За лични празници също съм подарявала цветя, като отново са били съобразени с това, че ще са за мъж.
В офиса имаше традиция, когато някой има рожден ден, независимо от пола, всеки да му подари цвете/букет.
Не ми е известно на мъжете да не се подаряват цветя.

# 9
  • Мнения: 1 277
Shocked Никога не съм чувала подобна глупост и ако е изтърсена някога от някой, голям простак ще да е бил.

Аз самата съм подарявала цветя след концерти. А за коментарите- ако бяха само те щеше да е добре. Имаше още по-хард изказвания- че било педе...ско и други подобни. Затова реших да си сверя часовника с вас.

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 574

Това пък защо?!  Shocked

На баща ми последно подарих кактус, на един обичан мъж в миналото- също.
Не бих подарила цъфтящи обаче- не ми се връзва...

# 11
  • Мнения: 45
На концерти или театрални постановки никога не ходя без цветя. Срам ме е понякога от публиката в театрите, когато съм едва ли не единствената в залата която подарява на артистите цветя. ooooh! Случва ми се доста често и все се чудя на културата (или по-точно безкултурието) на хората.

Попаднах на такава статистика:

Цитат
Американские флористы провели исследование и выяснили, что шестеро из десяти мужчин очень любят цветы и были бы рады получить в подарок букет. Однако это не означает, что другие 40% мужчин были бы против получения цветов в подарок. Цветы – на то они и цветы, чтобы нравиться всем людям. Просто издревле охотой и сложными земледельческими работами занимались мужчины, а женщины разводили огороды и садики с цветами. Представители сильного пола, видя, как радуются женщины каждому расцветшему бутону, поняли, что цветы – самый беспроигрышный вариант в качестве подарка для женщины.

Подарявала съм много често на мъжа си букети за рождени дни и разни поводи и винаги много им се е радвал. За някакъв рожден ден му бях подарила толкова ириси, на колкото години ставаше. Беше разкошен букет и той се разтопи от радост.

# 12
  • New Zealand
  • Мнения: 871
Не мисля, че е проблем подаряването на цветя на мъж. Лично аз съм подарявала и нямаше странна реакция Sunglasses

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Веднъж и моят съпруг получи букет... От репички, краставички, маруля, лук и бутилка с ракия.
Много ефектен букет, но не мога да намеря личната ни снимка.

НЕЩО такова беше

Иначе за театрални и музикални представления - може.
За издаване на книга, фото-изложба или картинна изложба - бутилка хубаво вино.

# 14
  • Мнения: 21 586
Мнее, цветя...не знам, не съм подарявала.
На мъж бих подарила на бутилка качествен алкохол, може би пури и черен  шоколад Sunglasses

 И аз така.
 Принципно разбирам, че има поводи, които са подходящи и на мъж да се подари цвете, но някак си... не съм свикнала с тая идея.

  Когато се поднасят цветя на актьорите след представление, те винаги ги дават на жените.

Общи условия

Активация на акаунт