Отговори
# 15
  • Мнения: 146
Дълго се чудих дали да коментирам темата...но и да го сторя нищо няма да се промени.
Просто ще кажа,че за жалост трагедията се е случила,единственото,което можем да направим е да се молим детенцето да се оправи.

# 16
  • Мнения: 2 216
Най- голямата вина е на родителя, според мен.
Не бих си и помислила да си зарежа детето самО, за да се шляя из мола, ако ще и 10 каки да го гледат.
Защо мислиш така? Родителят плаща за да гледат детето му.
 Има всякакви ситуации и повярвай ми, не всички си "зарязват" децата за да се шляят.
единственото,което можем да направим е да се молим детенцето да се оправи.

Надявам се, че след този случай ще се затегнат правилата в детските центрове. Иначе само си чешем клавиатурите тук...

Последна редакция: ср, 21 авг 2013, 13:21 от Gianna

# 17
  • Мнения: 146
В туристическия и развлекателния бизнес аниматорът е лице, което отговаря за планирането и организацията на програмите за свободното време на организирани групи туристи. Той трябва да говори на разбираем за повечето туристи език и с дейността си допринася за това те да прекарат свободното си време активно, разнообразно и според предпочитанията си. Заедно с професиите екскурзовод и водач (гид) се класифицира с код 5113-3001.

# 18
  • Мнения: 324
Току що прочетох новината и си помислих, че нема начин да няма тема в Бг-мама по въпроса  Peace
Не оставам децата си на пълен надзор в клубове, курорти или по партита. Винаги съм край тях, гледам ги как се забавляват, забавно ми е с тях. И предвид, че инциденти се случват и в мое присъствие, как да съм на 100% спокойна, когато ги оставям на чужди хора.
И що е то аниматор - човек, който забавлява, но не би могъл да полага грижи за много деца едновременно. Не са нито педагози, нито психолози.

Дано детенцето да се оправи  Praynig

Последна редакция: ср, 21 авг 2013, 13:29 от mamakaty

# 19
  • Мнения: 18 607
За обстоятелствата, довели до инцидента, има толкова много отговорни, че се надявам при прехвърлянето на топката, което даже се учудвам, че още не е започнало, да не се окаже, че няма виновни.

За мен на първо място вина има управата на мола и органите, издали разрешителното да функционира мол на няколко етажа с дупки в парапетите.

Не подценявам отговорността за надзора на детето, но факт е, че това можеше да се случи на всяко едно дете, посетило този мол и пуснало ръката на мама.

# 20
  • Мнения: X
Най- голямата вина е на родителя, според мен.
Не бих си и помислила да си зарежа детето самО, за да се шляя из мола, ако ще и 10 каки да го гледат.
Защо мислиш така? Родителят плаща за да гледат детето му.
 Има всякакви ситуации и повярвай ми, не всички си "зарязват" децата за да се шляят.

Изрязала си частта, в която казвам, че не оправдавам и собствениците на детски клубове, както и да е.
Твърдя, че родителя има основна вина, защото в една от предишните подобни теми / над 100 стр беше/ потребители изровиха документи , статии, закони и т.н според, които детските клубове НЕ носят отговорност за децата, оставени там.
Е, при това положение, с какъв акъл да си оставя детето при някой , който изрично се презастрахова, че не носи никаква отговорност?!
Нарушение е, че поемат почасово гледане на деца, а в същото време поставят табели, че не носят отговорност. Но това не омаловажава вината и на родителя, поне според мен.
Все пак именно родителя трябва да е най- загрижен за детето си и да обмисля на кого и къде оставя детето си.

# 21
  • Мнения: X

И що е то аниматор - човек, който забавлява, но не би могъл да полага грижи за много деца едновременно. Не са нито педагози, нито психолози.

Много ми е интересно какви са задълженията на аниматора по трудов договор, дали носи отговорност за отглеждане на децата без присъствие на родител?!
Честно казано, съмнявам се..........

# 22
  • Мнения: X
Отговорността е й на родителя, най-малкото че трябва да преценят на кого да си поверят децата. На това място където се е случила трагедията съвсем наскоро много му се чудех. Детето ми вече не е на възраст, в която да го оставям по такива места, но на това не бих го оставила най-малкото заради кекавите съоръжения. Гледах ги преди няколко дена и си мислех, че лесно може да се пребие дете. Признавам, че не ми дойде на ум, че е възможно да излезе необезпокоявано от персонала. В мол Варна има Капела плей, където такова нещо не може да се случи. Първо, че има бариери, които се отварят с копче от служител и второ децата имат закачени аларми на дрехите си. Оставяла съм си много пъти там детето като беше по-малко, просто защото е измислено и направено както трябва и децата са в пълна безопасност. И в чужбина съм го оставяла на такива места, също като много други хора. Това чудо в гранд мол обаче не знам кой е разрешил да съществува. Евреите спряха да плащат на фирма за мениджмънт и видимо всичко тръгна надолу, но институциите къде спят?


Много ми е интересно какви са задълженията на аниматора по трудов договор, дали носи отговорност за отглеждане на децата без присъствие на родител?!
Честно казано, съмнявам се..........



Какво се съмняваш като има такава услуга в ценоразписа? С родител цената е една, без родител друга.
Отговорността не е на аниматора, а на този който не е обезпечил технически средства, които да гарантират, че дете не може да се измъкне. Плюс на тези, които са позволили съоръжението да съществува в този си вид изобщо, плюс на институциите, които не са осъществили контрол.

# 23
  • Мнения: 2 216
Стана ясно, че няма как да гледат почасово деца, а да не поемат отговорност за тях....
Не съм срещала различни цени, ако детето е с родител и ако е без него newsm78

Последна редакция: ср, 21 авг 2013, 13:45 от Gianna

# 24
  • Мнения: 405
*izvinete za omazanata latinica
V Bulgaria detskite klubove i tqhnite funkcii sa krivorazbrani ( taka im iznasq na roditelite). I/ ili samite klubove ne si vurshat rabotata kakto trqbva.
Vuv Franciq edin animator v detskata gradina e otgovoren samo za 5 deca. T.e ako ima 30 deca ima 6 animatora. Tova e pri malkite. Sled 12 godini ( ne sum sigurna moje i sled 10 godini) po 10 na animator. NO v detskite klubove tip " V mola" ne mojesh da si ostavish deteto, zadiljitelno stoish.
T. e ako v Bulgariq tozi tip klubove iskat da se pravqt na detska gradina, to te ne sa v norma sprqmo broq na animatorite.
Dano se opravi detenceto. Napravo mi kipi kato 4uq podobni novini

# 25
  • Мнения: 48 050
Ами аз четох че разни агенции са се самосезирали, както и че разпитват аниматорите и свидетели
Обаче за дупката в парапета не става ясно...май няма да задълбават в тази насока

# 26
  • Мнения: 574
За мен 100% аниматорите в детските клубове носят отговорност, след като си им гласувал доверие и си си оставил детето при тях и накрая си плащаш за това.
По повод на зарязването, има много деца, които с удоволствие ходят да играят там и родителите им през това време спокойно могат да напазаруват, без да се опитват през цялото време да омиротворят едно 3 годишно. Все пак за това са измислени. А тези, които не ги оставят сами в къта, как успяват да свършат това, за което са в мола?

# 27
  • Мнения: X


Какво се съмняваш като има такава услуга в ценоразписа? С родител цената е една, без родител друга.
Отговорността не е на аниматора, а на този който не е обезпечил технически средства, които да гарантират, че дете не може да се измъкне.
Не е само в това проблема. То може да не се измъкне навън, но да се претрепе и вътре.

# 28
  • Мнения: X
Абе аз на това място не бих си оставила детето пък не знам кой как си върши работата в мола. То се вижда с просто око, че не е безопасно. А да разчиташ на 19-20 годишни аниматори и рецепционисти да ти опазят детето е бошлав работа. Такова място трябва да отговаря на много параметри за техническа безопасност за да може да функционира.


Не е само в това проблема. То може да не се измъкне навън, но да се претрепе и вътре.



Ако съоръженията са каквито трябва да са не може да се претрепе, но на това място са някакви китайски боклуци от най-долно качество, без аларми, без блокирани врати, без нищо.

# 29
  • Мнения: 14 654
Mного жалко за детето. Разбира се, че родителите не са виновни, ползвали са услугата почасово гледане, която се предлага във всички клубове и естествено служителите носят отговорност в това време. Един път си оставих детето в клуб - Капели в мола на Цариградско и си го взех с разбита горна уста, увиснала до брадата. Извинете, но аз ако имам време да си разхождам детето, точно в клуб ли ще се заврем, да не съм луда? Шефовете на детски клубове много добре осъзнават, че ако не приемат деца без придружител, никой няма да ходи при тях, затова предлагат тази възможност, ама некачествено. Надявам се да има присъда за виновния и глоба за клуба.

Общи условия

Активация на акаунт