ЯНУАРСКОТО 2014 човече гащите си показва вече - тема 9

  • 28 811
  • 733
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 790
На работа съм. След първия пост на Никол с мъка се удържах, но след втория не успях, разплаках се.
Никол, много, много съжалявам! Загубата е голяма. Дано намериш сили бързо да я превъзмогнеш и съвсем скоро да ни зарадваш с хубави новини!

Момичета,  всеки ден се моля всичко с всички да е наред и да се радваме на здрави, пухкави бебета!

Исках да се включа и за напълно неуместното ЛС до Елг, но смятам да уважа молбата ѝ да не коментираме повече.

А на мен днес ми е последния работен ден. Хем се радвам, хем не чак толкова, ама май повече се радвам. Simple Smile

# 706
  • Мнения: 361
мамчета, аз разбрах и още една лоша новина и много съжелявам. Но не съм аз тази дето трябва да я сподели. Надявам се тази мама да намери сили и скоро да се включи и при нас.
Дано найстина не съм обидила някой. Моля да ме извините за създалото се напрежение.

Понеже с Панди се разбрахме само ние двете да си бърникаме по темата ( Благодаря на Вики и Золка за прекрасните неща, който са сътворили, дописали и т.н), моля ако има нещо нередно по темата, оформление, снимки, заглавия и т.н- дайте да дискутираме.

Сега ви пускам новата тема, че ще излизам http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=737026.msg26084118#msg26084118

много  Hug

# 707
  • Мнения: 43
Никол Много ми стана мъчно. Силно ви пожелавам щастието в пълните му размери да ви споходи възможно най-скоро!!!

Панда На моята кума детенцето й се разболя преди време от ангина... оказа се вирусна, след като пуснаха кръвни изследвания. И на тях им бяха предписали антибиотик, който обаче спряха, заради алергична реакция. Детенцето се оправи с компреси от извара и много фрешове. http://mama.ladyzone.bg/topic/71-%D0%B8%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%BD% … page-3#entry29180 Ето тук е описан метода. Пак с компреси от извара успя да излекува малката и от вирусна пневмония - тя направо се кълне в лечебната й сила. Ако ни споходят подобни вируси (пази боже не) със сигурност ще пробвам и аз.

Звезден прах Не знаех за тази сила на какаото. Аз имах период, (не бях бременна) в който страшно много ми се хапваше какао. Зареждах се с по 300-400 грама от слънце и луна и у дома измислях всякакви начини за консумация. Най-вече го предпочитах в кисело мляко  - съвсем натурално, горчиво.

Аз да подсетя всички да не изпускате сезона на сините сливи! Аз на ден изяждам по минимум половин килограм... обзел ме е страховит апетит за сливи. Първи гуугъл:  http://www.az-jenata.bg/a/5-zdrave-i-krasota/9201-sinite-slivi-sa-mnogo-polezni/

Да сте здрави!

# 708
  • Мнения: 295
 newsm45 newsm45 newsm45

много, много съжалявам, Николче ... мен вече ме е страх да чета тук ... smile3518

# 709
  • Мнения: 6 395
С кафето и какаото/като какаото е за предпочитане и само ако е натурално- и био/ не трябва да се злоупотребява, не повече от чашка на ден и да се поемат с прясно мляко, защото и двете имат свойството да пречат на усвояването на калции в организма, който е отбизключителна важност за бременността. През деня и непосредствено след приема е добре да се приема повечеко вода, защото и двете са силни диуретици  Peace

Никол, съжалявам мила за новините, надявах се да е друго, вина в себе си не търси, това, че коментираме за приема е провокирано от твоят пост, но не е причината да се случи нещастието. Моят доктор конкретно за фолиевата коментираше, че разликата в честотата на заболелите, които приемат фолиева и заболелите, които не приемат е не повече от 4 процента и това за най-бедните и ограничени страни, където има недохранване. Всъщност отново всичко е генетика  Hug . Това не означава, разбира се да не полагаме грижи и усилие и да си пием фолиевата, макар и профилактично. На теб пожелавам да си силна и да преодолееш мъката възможно най скоро. Ние сме с теб и те мислим  Hug  bouquet

Може ли някой да ми изпрати паролата на албумчето да си кача коремката. П.П Явно съм хакер, познах я  Laughing


И обещаният сайт с бодита , които купих от складова борса за детско бельо в Бургас/Детска борса "Джони", ул."Пиротска" -32 тел.0899 020751 / -
http://sisi-di-ood.com/index-1.html

Последна редакция: сб, 07 сеп 2013, 18:10 от Звезден^Прах

# 710
  • Мнения: 1 266
Всъщност аз го казах за фолиевата, не за да търсим "виновник", а за да се има предвид от всички при следваща бременност.

# 711
  • Мнения: 295
  cry cry cry

Последна редакция: сб, 07 сеп 2013, 18:38 от toridim

# 712
  • Мнения: 43
Важно е също така да се знае, че от прясно (краве) мляко усвояемостта на калций е минимална. В повечето случаи (за възрастен организъм) - дори отрицателна.

# 713
  • Мнения: 2
Тъпото е, че както писах в новата ни тема никой не се усети, че Zolka не пише.  Sad
Аз се сетих чак когато Elg и благодари за темите...А тя беше една от най-редовните.

# 714
  • Мнения: 26
ИЗТРИХ

Последна редакция: сб, 07 сеп 2013, 18:48 от Rosi4kaS

# 715
# 716
  • Мнения: 6 395
 Cry Cry Да и на мен ми лиспваше, но предвид аз как се пилея, не ми мина през ума най лошото  Tired дано се възстановява добре и ако има сили да ни пише, но ако чете от нас и изпращаме само положителна емоция и прегръдки  Hug. Сега и погледнах профила и пише в кюретаж и забременяване

Мен ме стегна под лъжичката вече, не ми харесва тази лоша серия. дръжте се момичета , моля ви , моля се и на де що има Бог, сила, Аллах и на там каквото е, да ни пази , нас и децата ни  Praynig стига толкова мъка вече  ooooh!

# 717
  • Мнения: 89
Момичета, много ви моля, нека не се разстройваме прекалено - лошо е и за нас, и за бебетата.
Знам, осъзнавам колко лоши са тези новини, колко неприемливи и неосъзнаеми са! Не ме мислете за безсърдечна, но, помислете - изпитала съм тези мисли/идеи на гърба си и съм приела за себе си следното:
Колкото и да е тежко за приемане, просто някой път не се получава. Ние сме подвластни на природните закони, по които сме създадени и по които работят телата ни и телата на бъдещите ни деца. Природата е предвидила строг генетичен контрол по време на вътреутробния период и ако зародишът не отговаря на изискванията за жизнеспособност, тялото на майката го отхвърля.
Ако ли е жизнеспособен, но при прегледите се установи малформация, разберете, мами, нямаме право да избираме вместо това дете. Бихте ли осъдили нероденото си дете на несъвършен живот, който за него ще е пълен с ежедневно страдание - физическо или поради сензорни ограничения?
Бихте ли родили дете, задоволявайки желанието си да дадете живот, но знаейки че ще страда или няма да е способно да проумява света около себе си или самото себе си? Да прекара живота си в болничко легълце или инвалидна количка, хранено и обслужвано от специалисти? Като щастлив идиот/имам предвид идиотията като най-тежка форма на умствена изостаналост/ - със задоволени физически потребности, смеещо се, доволно от получената храна и внимание.....но несъвършено, увредено, непълноценно.
Чета това, което написах и ми става страшно. Много грозно съм го описала.
Ще ми кажете, че всеки има право на живот. Но струва ли си да се случи на всяка цена?
Съжалявам за всички мами на ангелчета. Но така се случва понякога. Трудно е, но трябва да извървим пътя на тъгуването и приемането на случващото се.
Аз се успокоявам с мисълта, че моите 2 ангелчета са били заченати, за да ме научат да приемам болката, загубата, липсата и да стана по-силна, по-борбена, по-добра майка. И от небето да са ангели-пазители на детето/децата, които ще се появят в бъдеще.

# 718
  • Мнения: 326
Ох,направо се отчаях! Не мога да разбера каква е тази черна серия,която ни подхвана в последно време...тежко ми е и то много. Все се надявах да изкараме всички заедно до края,а то какво стана...
Изпращам много  Hug на Золка. Дано има сили и скоро ни пише.

# 719
  • Мнения: 2
Zolka, не, не, не, не, не ..........  newsm45 newsm45 smile3518 милата ми тя , прегръщам ви силно всички виии и пишете милички, ние сме тук ... ох, какво става Господи?  cry cry cry


Toridim мисля, че Elg имаше предвид че няма да администрира темичката. Или аз нещо не съм разбрала???

Росинка, Торидим имаше друго предвид.

Аз по-натам ще ви разказвам за моите проблеми. Поне бебето е здраво ама съм се притеснила много, от това, което се видя на прегледа. Стискайте палци всичко да мине. И дето съм супер против лекарствата и с миналата бременност 1 хапче не съм изпила, но явно сега няма да ми се размине.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт