Декемврийче 3 годинки прави сред игри и сред забави! - 23

  • 61 256
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 298
Ами ще те разочаровам,но е масова практика да се дава малко вода.Което за някой деца си е направо опасно.Аз за това от една страна се радвам,че не я взеха,защото щеше да има доста проблеми,чак сега започнах да и обяснявам,че трябва да си отстоява правата мислех,че няма да ме разбере,но ме е разбрала много добре и успешно го прилага.Понеже няма да ходи на градина,започнахме подготовка в къщи,не съм специалист,но ще направя каквото мога и колкото време ми остане от баткото.Ще е трети клас и трябва доста да работим.

# 61
  • Мнения: 55
Отново благодаря за пожеланията:)

Добра, сигурна бях, че ми убягва някой... Да ти е жива и здрава Алито:)

Роси, аз си мисля, че са синоними...Лично аз Яре не съм ползвала никога... винаги козле си казвам. Hug

А за водата в яслите и градините оставам без думи... това е много странна практика, предвид че водата е важна колкото храната, че и повече понякога...

# 62
  • Мнения: 961
Да, има го този проблем с водата и при нас в някои градини и ясли. Една колежка ми разправяше, че като ходели да взимат внучето носели задължително шише вода и изпивал огромно количество наведнъж. Всичко това се прави, за да пишкат по-малко. Аз се бях наканила да вдигам скандали, ако не й дават вода, но и в двете ясли си и даваха. Аз си и носих шише със сламка и тя като знае, че е там си искала. А и тя Малена не е от лесните в това отношение, ако и се пие вода и не й дадат ще вдигне цялата градина на крак с рев. Вчера видях едната от лелите, коа.ято беше при нея в яслите, та ми обясняваше, че когато имала пиш, Малена казвала и заминавала към гърнетата, въобще не чакала някой да я води  Laughing

# 63
  • София
  • Мнения: 401
здравейте,

И аз да се включа за водата, при нас пиенето на вода е голям проблем , но не мога да кажа дали е вследствие на недаването на вода в яслата, защото съм присъствала как като си поискат децата и им се дава в едни поцинковани чаши. Гоги абсолютно отказва да пие, а иска сокове. И така за да спра порочната практика от бабите, защото покрай раждането беше ту при едните ту при другите , вече не се купуват никакви сокове и има само вода и айрян. така спрях всички бисквитки и солетки, защото отказваше да се храни в часовете за обяд и вечеря.

Кали, значи ние имаме irobot roomba и irobot scooba 390. Единият събира боклучетата , другият мие пода. Тези имат и така наречените виртуални врати, които като ги поставиш може да ги ограничи в определено пространство. Имай предвид, че ние нямаме никакви килими и за нас е удобно, не съм сигурна обаче ако имахме килими дали щеше да е така. Е, друг е въпросът , че Гоги непрекъснато ги включва и изключва и даже ги язди и незнам докога ще оцелеят.

# 64
  • Мнения: 1 572
Здравейте имам един страничен въпрос и ще ви бъда много благодарна ако ми отговорите,защото вече се чудя аз ли съм тъпа или има грешка другаде и какво да кажа на детето.
Как е правилно да се казва на малкото на козата?Яре или козле или и двете.
В къщи се казва козле. Яре ми звучи като за ядене... Simple Smile))) Предполагам и двете са правилни, въпрос на избор. Моето мнение не е твърде миродавно защото не правя разлика м/у пиле и бройлер.  Сега на селото забелязвам много държат да се прави такава.
Откъс от едно интервю, което гледах:
_кои са частите на прасето? (питат дете)
_ Зурличка, ушички, краченца, опашчица...
_Кои са частите на прасето ? (Към възрастен)
_Бут, шол, врат .....

Кали, благодаря ти много! На мама слънчицето нищо не разбра от празник, макар че бяхме на събор на едно село.
Кали, нашата ROOMBA  е 581, мисля оптимален модел.
Скрит текст:
Има една серия 7*, по-нови,  но не виждам да предлага нещо по-особено. Чисти страхотно, най-хубавото, че влиза под мебелите, където иначе с ръка не стигаш. Измерете си височина на канапета, легла и т.н. да не се заклещва. Различните модели са за различна квадратура, има и серия за дом с кучета.  Искам и SCOOBA като на Цвети (да мие), но не и е дошъл ред. Евтините марки не винаги предлагат резервни части и консумативи, така че заложете на класиката Wink

Цвети, проблема със сокчетата е много голям. "Захапят " ли веднъж забравят за вода. Дано да обърнете процеса! При нашата кака изтървах нещата твърде рано, с малкия внимавах и сок близна на 2г.и половина.

# 65
  • Мнения: 298
Доста време се рових в интернет,питах чичо Гугъл,на повечето места се казва яре,но дали козле е грешно не намерих.Както и да е ще се опитам да му обясня нещата,просто на контролното по околен свят във втори клас имаше въпрос как се казват малките на крава,овца коза и др.той беше писал козле и му го бяха задраскали като грешно.За мен не е грешно и се чудех как да му обясня,без да подронвам авторитета на учителката.Бях забравила случая,ама той пак ме пита за това.

# 66
  • Мнения: 660
Моята Ралица съм я научила от малка на вода,сокове умишлено не съм давала и сега не ги пие,пробвала съм я,но смукне 2-3 пъти и това е, понеже съм дентален лекар и виждам какви последствия имат соковете върху зъбите.Минерална вода също не й давам,само изворна или пълним бутилки с вода от една чешма в нашето село,която е изследвана и е с много добри показатели за пиене,извира постоянно и там се чака понякога с часове на опашка,за да се доберем до нея.Вафли яде много рядко,и подобни сладки работи също не я влечат,давам й шоколад да яде,цяло лято всеки ден яде по един сладолед.Гледам да яде ябълки,банани,ягоди,изобщо научила съм я на плодове.Много обича орехи,бадеми и лешник.
Относно козле и яре,баба ми гледа кози,мисля че се казва козле,а ярешко на самото месо след това,защото така употребяват думите,иначе не съм се замисляла за това досега.

# 67
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
ние пък зорлен опитваме сок и толкова,не го пие,иначе все иска да и се купи в някоя от малките кутии със сламки,но само за да го продупчи и толкова.
За яре/коза.. да не би да е нещо според възрастта,примерно докато сучат да са ярета,после козички/козленца,;или пък да е нещо свързано с рода-примерно мъжките да са ярета,а женските кози.

# 68
  • Мнения: 55
,Цвети, Добра, благодаря за коментарите за Irobot:)ще заложим на класиката, ама исках да съм сигурна, че всъщност това са хубавите модели. Hug

За тези сокчета в кутии и аз знам, че са по-скоро вредни за зъбите отколкото полезни като течност. Не съм давала никога, само фреш изцеден в нас. Навън само вода или чай, пак правен вкъщи с мед, тя го обожава. Нося си една бутилка и си пие. Мисля че може да се хареса и на други дечица, просто водата си е по-безвкусна.

Искам да попитам: мислите ли, че чистия натурален (или дори от типа детски шоколад с млечен крем вътре) е еднакво вреден с различните вафли, бисквити, и разни други сладости?Струва ми се по-добре да изяде детето малко шоколад след хранене, като иска, отколкото да му се дават подобни. Споделете, моля ви:) Понеже имам един спор с половинката...който винаги е по-либерален ...а аз винаги съм "много предпазлива и се притеснявам излишно"Simple Smile

# 69
  • Мнения: 3 647
KalinaZ   и аз съм от доволните от  iRobot-a, да видим дали дядо коледа ще ми донесе Скуба Simple Smile
Направо се родих от както я имаме вдигам играчките и пускам нощем докато спим.

Ние се прибрахме от морето Sad утре аз на работа, а Филип на Градина. Купих цветя на лелите и даскалиците. Да питам след като няколко дена го приспивам без памперс и не се е изпускал дали да нося памперси или да пускам без?  newsm78 newsm78 Също има ли смисъл да нося четка за зъби и паста или първо да ги питам? Филип прави опити да си мие зъбите сам и ще е добре ако и в градината си създаде навик. 

По почивки не готвя, поръчам от менюто. Избягвам торти и сладки неща лятото, ама то Филип не им е фен така или иначе. Иначе шоколад давам рядко, понеже след това става много див а той по принцип не е кротък. За сладко гледам да няма вкъщи и да не ям пред него, но като поиска даваме желирани бонбони- обожава тези на захарни заводи - "ментина" и някой на харибо. Царевични пръчки яде само ако някой гост му донесе ама аз им казвам, че по принцип не яде и не се повтарят Wink

rosikosefi , за козле/яре може би учителката е търсила отговор, които е бил в урока и затова го е подчертала като грешно.  Wink

Успех на всички дечица, които утре тръгват 1ва група Wink

# 70
  • Мнения: 90
[Също има ли смисъл да нося четка за зъби и паста или първо да ги питам? Филип прави опити да си мие зъбите сам и ще е добре ако и в градината си създаде навик. 

Защо да си ги носи в ДГ? Колко пъти си мие зъбките на ден? Не е ли достатъчно сутрин и вечер в къщи?
Питам, защото от хигиенна гледна точка не се знае кой и колко ще му я лапа четката на градината....Децата са любопитни и ако само той си носи четка, не се знае къде ще я забрави и кой ще я "оближе".  Joy Пък и в градините в нашият град няма правило да пращат децата да си мият зъбките. newsm78

# 71
  • Мнения: 298
По-добре не носи четка и паста.Не съм чула в която и да е градина да има такава практика.Да ви питам вие изчистихте ли бебешката кал,по главичката ако сте я имали.При нас стана голям проблем.Въпреси,че я чистех,непрекъснато,но имахме в гънките на ушичките.Уж я изчистя,пак се появява.Прехвърлило се е отгоре на главата,не съм го видяла в първия момент,защото и е гъста косата.Сутринта бяхме на лекар.Поне ме успокои,но ще трябва да я пострижем,за да решим проблема.Явно е взела кожата на баща си,той е имал доста проблеми.

# 72
  • Мнения: 55
Ангиа, за паста и четка не съм чувала да носят в градината нито едни мои познати.Мисля, че едва ли би оставало време и за това. Мисля си достатъчно е сутрин и вечер вкъщи, за да има навик. Ая си ги мие сама, с малко помощ накрая, два пъти. Рядко се сеща и преди обедното спане.. като иска й давам.Ако й дам нещо сладко също й давам четката, или я карамм хубаво да ги плакне след това с вода или любимото й-с краставица Joy

Роси, финално ги изресахме това лято.Досега мажех и решех със зехтин.. майка ми е маниячка, беше взела някакъв ...най-добрия бил...ми не ставаше напълно.Тук на село моя позната мми каза с олиото на Бочко,че от един път е успяла на малката. Мислих, чудих се, пък купихме го и пробвах...ми не знам по-мазно ли е...просто изресах всичко наведнъж.

# 73
  • Мнения: 1 572
Когато аз бях градинско дете, на обед винаги си миехме зъбките там. Сега не съм чула някъде да  е практика. Поне по държавните градини.
Относно шоколадовите десерти, мисля че има разлика. Трябва да се чете етикета, но само ако разбирате. Аз така и не научих Е-тата  и затова просто гледам да ядат по-рядко, иначе всичко. Навън вадя зрънчо от ръцете и хвърлям на земята. Това когато някоя майка ги почерпи любезно  Twisted Evil  Конкретно за българското зрънчо знам, че слагат естроген....благодаря, нЕма нужда. Във вносното надали е различно.
ANGYA, и аз чакам от дедо Коледа една скуба, но гледам не се е засилил  на този етап Simple Smile)) Ще му пиша писма докато...си я купя сама!

Последна редакция: пн, 02 сеп 2013, 16:41 от dobra

# 74
  • Мнения: 1 572
.....Сутринта бяхме на лекар.Поне ме успокои,но ще трябва да я пострижем,за да решим проблема.Явно е взела кожата на баща си,той е имал доста проблеми.
В топлото и при Гоше се появи за малко нещо подобно на бебешка кал. Мих по-интензивно и търках все едно го чеша под течащата вода. Падна механично. Мисля, че просто е повишена секреция от жегите с малко мръсотийка от въздуха и пясъчниците.
 А навремето мажех с Нахткерцен за суха кожа и после миех. Имаше бърз и чуден ефект.

Общи условия

Активация на акаунт