Първи покупки

  • 2 182
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, предстои  раждането  на бебето ми
Жена  ми  се  чуди  какво  да  купи.
Пълен  ли  е  списъкът - http://www.d-rmario.com/?p=666

# 1
  • Мнения: 410
Да, достатъчно пълен е списъка, а дори и да не е в последствие след раждането на детето ще си го допълвате.

# 2
  • Мнения: 10
Благодаря  много
А  нужно  ли  е  да  купя  кошче за  кола

# 3
  • Мнения: 410
Благодаря  много
А  нужно  ли  е  да  купя  кошче за  кола

Ако имате кола, да ще трябва, но то може да се купи и след раждането, а има и колички 3 в 1, които си имат столче за кола.

# 4
  • Мнения: 10
Защото  чувам  различни  мнения,  че  не  е хубаво  детето  да  стои  продължително  в  него

# 5
  • Мнения: 3 241
Не е хубаво да стои продължително, но в колата трябва задължително да се вози в него Peace

# 6
  • Мнения: 410
Не е хубаво да стои продължително, но в колата трябва задължително да се вози в него Peace

Да, не може да го возите без детско столче, а и имай напредвид, че за различните възрасти са различни столчетата, така че ще търсите такова, което да става за новородено

# 7
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Според мен има и излишни неща в списъка, аз лично за някои дори не съм се сещала, че може да ми притрябват.
Може да се изчака за покупката с: шишета, четка за шишета, стерилизатор, термометър за вода не съм имала никога (проверявах водата с лакът, а след това и по реакцията на бебето), Не съм ползвала и термометър за стая, имаме климатик, задавам температурата и преди всичко се водя по себе си и детето, аспиратор нямам, не съм ползвала и не мисля, че скоро бих ползвала, термос също нямам, термобокс тоже.
От козметиката съм минала без: бебешки сапун, топоцин...
От дрешките не съм вземала камизолки, елече....

# 8
  • Мнения: 2 052
И аз виждам доста излишни неща в списъка.
Лъжичка за витамин Д не съм ползвала, термометър за вода ползвах първите няколко пъти, така че може да се мине и без него, беше си излишна покупка. Ако кърми шишета не и трябват. Но все пак вземете едно от 125мл. например, така или иначе по-късно ще го ползвате за вода. Стерилизатора на мен ми вършеше работа за помпата за кърма, тъй като съхранявах кърма. Термос, термо чанта също нямам и не са ми трябвали. Памучни тампони, бебешки сапун, омекотител, топоцин, гъба, четка за шишета, шезлонг, кенгуру също не съм ползвала.
Най-добре си купете най-важните неща, които ще ви трябват на първо време, а после ще видите от какво имате нужда. Аз бях купила всичко предварително, не знаех кое ще ми трябва и кое не и накрая се оказа, че голяма част от покупките останаха неизползвани.
За столчето за кола, по-добре си вземете 0-18кг. Ние бяхме с 0-13кг., разликата е, че то може да се пренася като кошница, но 1-2 пъти ни се е налагало да я пренасяме. После взехме 0-18кг., а можеше да минем само с едно столче, вместо да купуваме 2 пъти.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 990
2 бр. по 260 мл. са ви съвършено излишни на първо време. Моят син караше с точно 2 шишета от по 150 мл., а е на АМ от ден 0. Четка за измиване, кутийка за съхранение на залъгалка, лъжичка, термометър за стая, бебешки сапун, кана за вода, камизолки, ританки, бермуди, жилетки, терлици, елече, възглавница, смятам за излишни.
Синът ми е зимно бебе и основните му дрехи до 4-5 месец бяха бодита - памучни за вътре и плюшени за навън. Имах лежащо кенгуру и с него излизах много. От спалните принадлежности ви трябва някакво чаршафче/пелена и чувалче за спане. Има смесени термометри за вода и за стая, така че можеш да си спестиш единия. Вместо кана за вода използвахме подвижния душ. Чорапи в най-ранната възраст не използвах, защото бодитата бяха със стъпало.

# 10
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Аз мога да добавя излишни:
"пластмасова лъжичка – за капки против колики и витамин D" - и двете са си с капкомер, с който става много по-лесно.
Термос - ако сте на кърма не Ви трябва
Топоцина е по лекарско предписание, а забелязвам, че повечето не го изписват освен ако няма проблем
От възглавница ( дори и тънка) няма смисъл. Аз слагам сгъната пелена, колкото ако бебето повърне да не омаца цялото легло.
На мен лично ми е супер неудобно да къпя новородено във вана и ползвам чешмата.

# 11
  • Мнения: 8
Здравейте,  отскоро  имам бебче, и  смятам  ,че списъка  посочен  с  необходимите продукти  е  добър.
Много е  важно  да се  ползва  качествена  козметика за  мазане.
Не  прекалявайте  с  олиото.

# 12
  • Мнения: 2 100
Леле, колко много излишни неща има в този списък  #Crazy Но са забравили най-важното -  задължително 1 трикрилен гардероб, където да поберете всичко  Rolling Eyes
Не прекалявайте с връхните дрехи - аз изкарах с един гащеризон и едно яке и са си като нови; за какво са ви толкова много шишета??! Ужас! Шезлонг за пренасяне на детето - ще падна от смях  Joy Жилетки с копчета, без копчета хахах Както са посъветвали и останалите - само най необходимото, после според нуждите!
Спокойно раждане и живо и здраво бебче желая!  Peace

# 13
  • Мнения: 8 243
Aз пък мисля, че списъка е огромен с адски много излишни неща.
1.Шишета - 1 брой от 125 може и да се кърмят.
2.Четка за шишета - ами ако неползвате такива. Една гъбичка и веро за бебета е напълно достатъчно.
3.Стерилизатор- ако ви потрябва по добре да го купите в последствие. Детето ми е кърмено ползвах ена тенджера. Изварявала съм за 6 месеца - 3 пъти.
4.Залагалка - 1 брой.
5.Лъжичка за какво ви е?
4. Термометрите за вода сме ползвали веднъж.
5.Четка и гребен ще ползвате доста по-късно...пак не бих взела в началото. Не че и аз не ги купих...детето играеше с тях.
6. Термос от какъв зор?
7.Термочанта - на чантата към количката имаше малко отделение което беше термо.
8. Козметика - един шампоан и един крем за дупе.
9.За къпане - вана , канче, хавлии - 2 броя. повивалник. Еднократни чаршафи - ползвам и досега.
10. За дрехите вие си знаете...

# 14
  • Мнения: 410
И аз кърмя и ползвам 2 шишета - 1 от 125мл и едно по-голямо. Едното е за водичка, другото ако трябва да дохранвам, или ми се е налагало да го оставя за малко на някой и той да го хране.
 Стерилизатора е от голяма полза - ползвам го всяка вечер
 С лъжичката изплаквам устата на бебо след хранене
 Термометърът за вода го ползваме все още
 Четка и гребен наистина са излишни - и аз ги купих ама бебо няма много коса, та не го ползваме  Laughing
 Термос може да потрябва ако сте на изкуствено хранене - затова все още не го купувайте
 За къпането, ако ще го къпете в стая ще е нужна и една кофа и освен хавлия ще ви е нужно и тензухчета, меки са и попиват добре водата от бебето

Общи условия

Активация на акаунт